Zavrieť

Porady

nízka čistá mes.mzda a exekúcia

zdravím všetkých poradákov a prosím o pomoc
zamestnávateľ stanovil pracovníkovi HM 77 EUR Mes. a po odvodoch vychádza 66,92 ČM - výplaty robí v Olympe ale doplatok do minimálnej mzdy mu program nedáva / kde to mám zadať? doplatok mu patrí nie ? v PZ by mal mať minimálnu mzdu - je to trvalý pracovný pomer ale pracovné zmluvy nie sú / teraz prišla exekúcia vo výške 1115 EUR a má sa splácať z 1/3 mzdy - no keď mu vychádza 66 Eur ČM tak čo mám strhnúť ???? prosím poraďte
Prebrala som túto agendu a je to v hroznom neporiadku čo sa týka PZ,odhlášok,prihlášokm a pod. tak prosím o radu - robila im to nejaká pani a mali kontrolu a samozrejme kopu pripomieníok . Teraz to mám ja ale chcem si to dať do poriadku v zmysle predpisov

Ďakujem za dúfam čo najskoršiu odpoveď a pekný deň všetkým
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    amestnávateľ stanovil pracovníkovi HM 77 EUR Mes.
    aký ma pracovný úväzok?

    mesiačik je offline (nepripojený) mesiačik

    mesiačik
    podľa upresnených informácií je to dohodárka 10 hod.týždenne / v systéme ju majú zadaný ako trvalý prac.pomer

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    po odvodoch vychádza 66,92 ČM
    po akých odvodoch? / odvody pri dohodách do SP platí len zľ - do ZP neplatí

    keďže jej nevychádza odpočet na osobu / 65% zo ŽM / nie je možné uspokojiť exe / zľ je povinný toto oznámiť exekútorovi

    mesiačik je offline (nepripojený) mesiačik

    mesiačik
    no oni jej robili odvody akoby mala hlavný pracovný pomer takže ja to musím teraz dať na pravú mieru a to oznámenie exekútorovi pošlem. Personalistika a zadanie praconíkov do Olympu je v katastrofálnom stave a zároveň aj dokumenty - budem mať čo robiť

    ďakujem za odpoveď- pekný deň

    Getiška je offline (nepripojený) Getiška

    Getiška
    hanelie Pozri príspevok
    po akých odvodoch? / odvody pri dohodách do SP platí len zľ - do ZP neplatí

    keďže jej nevychádza odpočet na osobu / 65% zo ŽM / nie je možné uspokojiť exe / zľ je povinný toto oznámiť exekútorovi
    Dobrý večer,
    ako to je keď mám pracovníka na polovičnú minimálnu mzdu- pracovný uväzok na 4 hod. denne, podľa tabuliek, čo som našla mu to vôbec nevychádza.... nie je z čoho strhnúť. Ako sa postupuje v tomto prípade?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Getiška Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    ako to je keď mám pracovníka na polovičnú minimálnu mzdu- pracovný uväzok na 4 hod. denne, podľa tabuliek, čo som našla mu to vôbec nevychádza.... nie je z čoho strhnúť. Ako sa postupuje v tomto prípade?
    Myslim, ze len oznamis exekutorovi, ze niet z coho strhavat a sledujes, ak napr. dostane rocne odmeny a bude z coho strhnut, tak posles exekutorovi ....

    nízka čistá mes.mzda a exekúcia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.