Zavrieť

Porady

Zamestnanecká daň

Dobrý deň.
Prosím vás vie mi niekto vysvetliť čo je to zamestnanecká daň?
Manžel pracuje v zahraničí ale cez slovenskú firmu a zamestnávateľ mu začal zrážať zo mzdy 40,- € mesačne že zamestnaneckú daň. Že to vraj len teraz od júna alebo júla také vzniklo.
Podľa mňa je to blbosť, lebo aj ja robím okrajovo cez mzdy a s ničím som sa takým ešte nestretla. Mzda sa pohybuje len okolo minimálnej tak to nemôže byť ani daň z príjmu. Neviem čo si mám o tom myslieť. Žeby nejaký nový zákon čo si vymyslel pán podnikateľ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    aglv Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Prosím vás vie mi niekto vysvetliť čo je to zamestnanecká daň?
    Manžel pracuje v zahraničí ale cez slovenskú firmu a zamestnávateľ mu začal zrážať zo mzdy 40,- € mesačne že zamestnaneckú daň. Že to vraj len teraz od júna alebo júla také vzniklo.
    Podľa mňa je to blbosť, lebo aj ja robím okrajovo cez mzdy a s ničím som sa takým ešte nestretla. Mzda sa pohybuje len okolo minimálnej tak to nemôže byť ani daň z príjmu. Neviem čo si mám o tom myslieť. Žeby nejaký nový zákon čo si vymyslel pán podnikateľ?
    Pracuje v ČR ? Včera som niečo zachytila v českých Televíznych novinách v súvislosti s povodňami ...

    aglv je offline (nepripojený) aglv

    aglv
    Pracuje v Nemecku. Zamestnaneckou daňou to nazval ten podnikateľ.Tak im to vysvetlil.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    aglv Pozri príspevok
    Pracuje v Nemecku. Zamestnaneckou daňou to nazval ten podnikateľ.Tak im to vysvetlil.
    ak máš výplatnú pásku, zatri osobné údaje a prilož ju na poradu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    aglv Pozri príspevok
    No práve že pásky mu nedal.
    tak nech si ich pýta, zamestnávatel je povinný ich vydať ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.