Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz alebo nie ?

Uskutočnili sme prvú prepravu tovaru Nemeckému odberateľovi z Nemecka na Slovensko. Sme dopravcovia. Potrebovala by som pomoc, či sa v takomto prípade robí súhrnný výkaz, keďže Nemec bude zdaňovať prepravu v Nemecku, keďže je tam platiteľom DPH. /dúfam, že som si to dobre zistila/. Vedeli by ste mi prosím Vás pomôcť ? Každému ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivetaf je offline (nepripojený) ivetaf

    ivetaf
    áno budete podávať súhrnný výkaz v ktorom uvedite IČDPH firmy ktorej ste prepravu tovaru vyfaktúrovali a uvediete vo výkaze, že sa jedná o služby.
    Ak vám služby nepresiahnu 100.000,- Eur súhrnne tak podávate kvartálny výkaz, ale ak presiahnu tak mesačný výkaz

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivetaf Pozri príspevok
    Ak vám služby nepresiahnu 100.000,- Eur súhrnne tak podávate kvartálny výkaz, ale ak presiahnu tak mesačný výkaz
    Toto nie je správne tvrdenie, to, či pôjde o mesačný(podávanie) alebo kvartálny výkaz, určuje výška tovaru a nie služby. Takže ak to budú len služby, výkaz bude kvartálny.
    Naposledy upravil Tweety : 10.08.10 at 14:42

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Ďakujem, ešte by som sa spýtala, ak to bolo v júli, tak stačí do 20. októbra podať ten súhrnný výkaz ? lebo to zatiaľ nie je preprava za 100 tis. Eur.
    A nevadí, že sme mesační platitelia DPH? Toho sa to netýka?

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Tak teraz to prosím Vás ako je ? Aj služba aj tovar sa má sledovať, alebo len služba ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alicacka Pozri príspevok
    Tak teraz to prosím Vás ako je ? Aj služba aj tovar sa má sledovať, alebo len služba ?
    Sledujeme aj tovar, aj služby, len pri určovaní aký výkaz, je rozhodujúca výška tovaru, nie služieb, tak ako som uviedla vyššie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alicacka Pozri príspevok
    Prečo, koľko druhov výkazov existuje ?
    Jeden. Kvartálny= kvartálne podanie, mesačný=mesačné podanie.

    Súhrnný výkaz alebo nie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.