Zavrieť

Porady

Príjmy zo zahraničia - Nórsko

Možno si niektorí budú myslieť, že je priskoro zaoberať sa daňovým priznaním za rok 2010, ale aj tak by som vás poprosil o radu, pretože zohnať niektoré potvrdenia nemusí byť vždy ľahké a rýchle.

Som študentom na nórskej univerzite, na území Slovenskej republiky sa nezdržiavam, na Slovensku mám pozastavenú živnosť, takže podávam priznanie B každý rok, v ktorom okrem núl si vypĺňam kolonky na vrátenie zaplatenej dane z úrokov zo stavebného sporenia.

Otázka znie, či budem postupovať správne, keď podám daňové priznanie B na Slovensku (aj keď nemusím, pretože sa nezdržiavam minimálne 183 dní na území SR), požiadam o vrátenie dane z úrokov a v kolonke príjmy od zamestnávateľa uvediem sumu, ktorú som zarobil počas letnej brigády a použijem na ňu metódu vyňatia príjmov.

Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ahoj,
    aj ja potrebujem poradiť v tejto oblasti.
    Klient pracuje v Taliansku, platí tam daň. Na konci roka použijem metódu vyňatia príjmov, tzn, že do DP uvediem len príjmy, ale už sa nezdaňujú. Lenže iné príjmy nemá a v Taliansku platí dňa 30% a u nás je 19%. Čo sa s tým dá robiť?
    A tiež prosím vás vysvetlite mi ako sa vypočíta 183 dní pobytu. Je doma každý mesiac tak 3 dni a od novembra do februára je tiež doma.
    Ďakujem

    Príjmy zo zahraničia - Nórsko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.