Zavrieť

Porady

príjmy zo zahraničia

mám narok na nezdaniteľnú časť, ak som odpracoval cely rok iba v zahraničí? /musím si podať daňové priznanie aj u nas, nakolko ziadam o uver a potrebujem sa preukazať banke podaným daň.priznaním/ dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Aj v tých riadkoch uvádzaš príjem zo zahraničia. Ak treba..ale to nie je Tvoj prípad, prepočítava sa kurzom na eurá. Dôležité je aby to bol príjem podľa §5.

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    ak mas trvaly pobyt na slovensku si osobou s neobmedzenou danovou povinnostou.. taka osoba zdanuje na slovensku vsetky svoje celosvetove prijmy

    tvojou povinnostou je podat na slovensku danove priznanie, uviest si prijem zo zahranicia, vypocitat dan, a odpocitat si pripadne zaplatene preddavky na dan, ktore si zaplatil v zahranici.... (pripadne si pozri zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia, alebo §45 nasho zakona o dani z projmov)

    narok na nezdanitelnu cast zakladu dane mas...

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Doplnim:
    § 2 zakona o dani z prijmov
    d) daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou

    1. fyzická osoba, ktorá má na území Slovenskej republiky trvalý pobyt1a) alebo sa tu obvykle zdržiava; fyzická osoba sa obvykle zdržiava na území Slovenskej republiky, ak na území Slovenskej republiky nemá trvalý pobyt, 1a) ale sa tu zdržiava aspoň 183 dní v príslušnom kalendárnom roku, a to súvisle alebo v niekoľkých obdobiach; do tohto obdobia sa započítava každý, aj začatý deň pobytu,

    Ak sa na Slovensku nezdrziavas a nemal si ziadne prijmy zo SR, mal by si Danovemu uradu poslat doklad o danovej rezidencii, t. j. ze si danovym rezidentom inej krajiny, t. j. danove priznanie budes podavat tam.

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    Dobrý deň, práve som sa dozvedela, že známemu vrátili DP A, že má zle vyplnené, no nevedel mi povedať čo. Preto prosím niekoho skúseného, príjem bol len z Rakuska - asi 4 mesiace, vyšší ako 2012,85, takže podal DP typ A. Vyplnené riadky r. 37 - 4025,70, r. 43- 4025,70, r. 46 - príjem zo zahr. cca 6000,-, r.47,54,56 - 0.
    Iný príjem ako príjem zo zahraničia nemal. Je tam treba ešte niečo? Prosím spúrne o pomoc. Velká vdaka. Samozrejme ešte riadok 76 - Rakusko

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Chýbajú vyplnené riadky 32,33a,34,36 ...... aspoň teda neuvádzaš...

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Veď som Ti to skontrolovala...chýbajú Ti vyplnené riadky, ktoré som tam uviedla..preto je DP zlé... nemáš uvedený príjem v §5.

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    prepáč, prišlo mi to oneskorene. Takže do 32,34 dám ten istý prijem zo zahr. 6000,-, a tým pádom aj daň do r. 45

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Riadok 34 je základ dane, teda príjem mínus odvody...odvody v zahraničí neplatil?

    xiastro je offline (nepripojený) xiastro

    som xiastro
    Lianka Pozri príspevok
    Doplnim:
    § 2 zakona o dani z prijmov
    d) daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou
    1. fyzická osoba, ktorá má na území Slovenskej republiky trvalý pobyt1a) alebo sa tu obvykle zdržiava; fyzická osoba sa obvykle zdržiava na území Slovenskej republiky, ak na území Slovenskej republiky nemá trvalý pobyt, 1a) ale sa tu zdržiava aspoň 183 dní v príslušnom kalendárnom roku, a to súvisle alebo v niekoľkých obdobiach; do tohto obdobia sa započítava každý, aj začatý deň pobytu,
    Ak sa na Slovensku nezdrziavas a nemal si ziadne prijmy zo SR, mal by si Danovemu uradu poslat doklad o danovej rezidencii, t. j. ze si danovym rezidentom inej krajiny, t. j. danove priznanie budes podavat tam.
    dovolim si doplnit, ze neobmedzena danova rezidencia sa neurcuje len podla zdrziavania sa v inej krajine, ale sleduje sa napr. aj staly byt, ci stredisko zivotnych zaujmov.

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    dostala som potvrdenie v nemčine bez prekladu ale položka, ktorá by z toho mohla prekladača byť poistné som nezistila. Takže som dala r. 34 bruttopríjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.