Zavrieť

Porady

Deň zdaniteľného plnenia

prosím poraďte mi či musím poslať opravný súhrnný výkaz a dph priznanie v tomto prípade:

česká firma uhradila predfaktúru na tovar dňa 29.6.2010, ale tovar osobne odobrala zo skladu až 13.7.2010 a s týmto dátumom bola vystavená aj riadna faktúra.

deň ZP je deň prijatia zálohovej platby alebo den vystavenia faktúry, ktorá musí byť vystavená do 15dní od prijatia platby - ak som si to dobre vysvetlila.

Prosím, spravila som chybu ak som prijatú platbu za tovar nedala do súhrnného výkazu a DPH priznania za mesiac 06/2010? Musím poslať opravné priznania ? Alebo keďže riadna faktura a tovar bol vydaný s júlovým dátumom, daná suma bude vo výkaze a dph priznaní za mesiac 07/2010.

Ďakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Nie, prijatá platba za tovar zo zahraničia nie je dôvodom na vykazovanie v súhrnnom výkaze. Vykážeš až v júli, keď si dodala a vyfakturovala. Rovnako aj v daňovom priznaní DPH až za júl. Potrebuješ mať ešte aj doložené, že tovar bol naozaj prepravený zo SR von. Ak sa to udialo tiež v júli, resp.do termínu podania daň.priznania za júl, tak to patrí všetko do júla.
    Jún nie.

    BlankaK je offline (nepripojený) BlankaK

    BlankaK
    Dobrý deň,

    pri vypĺňaní daňového priznania musíte vychádzať z poučenia na vyplnenie DP, ktorý vyšiel vo Finančnom spravodajcovi a ten určuje čo sa vpisuje do riadku 16 daňového priznania v zmysle §43 Zákona o DPH. AK by ste aj vyhotovili faktúru k prijatej platbe, aj tak by ste ju do daňového priznania nedávali, lebo do DP vstupuje len skutočné fyzické dodanie tovarov od platiteľa DPH platiteľovi DPH v rámci EU, kde jednou zo základných podmienok je, že tovar musí byť prepravený do iného štátu EU. A len tie údaje vstupujú aj do Súhrnného výkazu.
    Iné je to, ak dodávate tovar neplatiteľovi DPH viď §6 odst.5+§14. Vtedy by mal Váš účtovník pravdu. Zdaňovali by ste aj prijaté platby DPH platnou v SR, kým bu ste nedosiahli limit pre zásielkový predaj príslušného štátu EU. A vtedy by ste vystavovali faktúru v tom zdaňovacom období, kedy by ste platbu prijali a vtedy ju dávate aj do DP.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    DP vzniká dňom vyhotovenia FA. 13.7.2010.

    Ak by bola Fa vystavená dňom prijatia platby 6/2010, DP by vznikla 15 dnom, teda 15.8.2010

    bibitraub je offline (nepripojený) bibitraub

    bibitraub
    Ďakujem vám pekne za odpoveď, ja som si aj myslela ale účtovník náš vraví ,že podľa zákona o DPH den zdanitelného plnenia je den prijatia platby alebo den dodania tovaru, v našom prípade bola platba prijatá skôr ako bol tovar vydaný. Naozaj to je teda tak, že ked sme fakturu vystavili v den dodania tovaru (bolo to 15dní od prijatia platby) tak DPH a súhrnný výkaz podávame za mesiac kedy bola faktura vystavená? teda nepochybila som a nemusím podávať opravný SV a DPH? Ešte raz ďakujem.

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    bibitraub Pozri príspevok
    Ďakujem vám pekne za odpoveď, ja som si aj myslela ale účtovník náš vraví ,že podľa zákona o DPH den zdanitelného plnenia je den prijatia platby alebo den dodania tovaru, v našom prípade bola platba prijatá skôr ako bol tovar vydaný. Naozaj to je teda tak, že ked sme fakturu vystavili v den dodania tovaru (bolo to 15dní od prijatia platby) tak DPH a súhrnný výkaz podávame za mesiac kedy bola faktura vystavená? teda nepochybila som a nemusím podávať opravný SV a DPH? Ešte raz ďakujem.
    Táto povinnosť, čo vraví Váš účtovník, sa týka tuzemských dodaní. U zahraničných sa to posudzuje inak, pri tovare sa z prijatej zálohy DPH nedovádza a nejde to ani do daň.priznania ani do SV.

    kolerka je offline (nepripojený) kolerka

    kolerka
    Dobrý deň,
    prosím poradte..
    idem po prvýkrat podávat súhrnný výkaz a neviem určiť deň zdaniteľného plnenia.
    česká firma uhradila predfaktúru zo dňa 16.9. dna 19.9.2011. Podnikateľ vystavil fakturu dna 20.9. a tovar bol dodaný dna 27.9.
    podľa mna den zdanitelného plnenia je 15. október, ale nie som si ista..v suhrnných výkazoch som novacik tak ak niekto viete poradte..
    dakujem

    Deň zdaniteľného plnenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.