Zavrieť

Porady

Pohonne hmoty nakupene do kanistra - náklad?

Dobry den prajem,

chcem sa spytat ako riesite nasledovnu vec: Majitel firmy (stvrtrocny platca) si v minulom stvrtroku natankoval pohonne hmoty do kanistry (cca 50 litrov). Tieto pohonne hmoty vyuziva ale az v tomto stvrtroku.

PHM sa davaju do nakladov formou 80 % pausalu.

Akou formou to mam dat do nákladov v tomto štvrťroku, keď som dala tých 50 litrov ako nedanovy naklad v predchádzajúcom štvrťroku? A to kvoli tomu, ze nepresiel tolko km, aby mohol tych 50 litrov minut.

Velice pekne dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Joja123 Pozri príspevok
    Dobry den prajem,

    chcem sa spytat ako riesite nasledovnu vec: Majitel firmy (stvrtrocny platca) si v minulom stvrtroku natankoval pohonne hmoty do kanistry (cca 50 litrov). Tieto pohonne hmoty vyuziva ale az v tomto stvrtroku.

    PHM sa davaju do nakladov formou 80 % pausalu.

    Akou formou to mam dat do nákladov v tomto štvrťroku, keď som dala tých 50 litrov ako nedanovy naklad v predchádzajúcom štvrťroku? A to kvoli tomu, ze nepresiel tolko km, aby mohol tych 50 litrov minut.

    Velice pekne dakujem za odpovede.

    Odporúčam cez ID, odvolať sa na číslo dokladu, v ktorom je to nedaňový náklad, tam nechať prefotený doklad o platbe a do nákladovej položky dať originál doklad so zdôvodnením, prečo je teraz v nákladoch, v existujúcom doklade to nechaj zaúčtované ako máš, v ID daj MD 501/A PHM +/D 395,
    MD 501/A nedaň.náklad -/ D 395, jedno bude plusom, druhé mínusom a vyrovná sa ti účet 395 a budeš to mať v daňových nákladoch.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Neviem, možno bude blbosť, čo sa opýtam, ale máte ten kanister evidovaný v majetku firmy, napr. ako drobný majetok v operatívnej evidencii? Lebo ak nie, ponúka sa mi otázka, či to predsa len nemohol byť súkromný nákup do toho kanistra......niečo podobné na bločku mi totiž prednedávnom k zaúčtovaniu doniesol jeden konateľ, navonok to vyzeralo ako bežný nákup PHL - ale hned ma zarazila čiastka na doklade - bolo to okolo 200 l na jedno tankovanie...označenie typu PHL by zodpovedalo niektorému z vozidiel zaradených v majetku danej firmy (všetky M1 resp. N1), avšak asi ťažko má niektoré z nich objem nádrže 200 l. Už som aj začala podpichovať, že či tankovali naraz z jednej pištole postupne do celej firemnej autoflotily . Na moju dotieravú otázku, že čo to má byť som sa dozvedela, že to bolo PHL do jeho motorového člna - samozrejme súkromného a bolo to navyše kartou uhradené - takže hned ako pohladávku voči spoločníkovi a žiadny odpočet DPH.
    Je totiž bežné nosiť v aute kanister 5 l alebo 10l, ale na tých 50 l objemu by asi niekde aj mal byť preukázateľný.

    Pohonne hmoty nakupene do kanistra - náklad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.