Zavrieť

Porady

Výška sankčného úroku podľa § 35b zákona 511/1992 ?!

Zdravím priatelia,

riešim sankčný úrok z nezaplatených preddavkov na DzPPO.

po prejdení prísl.zákonov som sa dopracovala k 2 verziám a neviem sa sama so sebou dohodnúť ktorá je platná, dávam do prílohy, ak budete mať niekto čas nakuknite.
vďaka za kazdý názor
Naposledy upravil sway : 16.08.10 at 07:08 Dôvod: zmena prílohy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Ivenka Pozri príspevok
    Príjemné popoludnie. Práve som dostala pozdrav z DU, sankčný úrok za neskorú úhradu DPH. Tiež som postupovala podľa kalkulačky na drsr, ale DU mi napísal niečo iné čo som v Zákone nenašla.
    Vzhľadom k tomu, že štvornásobok ZÚS ECB medosiahol 15%, správca dane použil v zmysle §35b odst.2 Zákona 511/1992 pri výpočte úroku namiesto 4 násobku ZÚS ECB "Ročnú" urokovú sadzbu 15%.
    Máte s tým niekto skúsenosti ? ďakujem za pozornosť.
    zákon od 01.06.2010:
    § 35b (2) Správca dane vyrubí sankčný úrok z dlžnej sumy vo výške štvornásobku základnej
    úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky
    platnej v deň vzniku daňového nedoplatku alebo v deň
    nasledujúci po dni, v ktorom mal byť preddavok na daň zaplatený alebo odvedený alebo splátka dane
    zaplatená alebo v deň vrátenia nadmerného odpočtu, ktorý správca dane vrátil daňovému subjektu.
    Ak štvornásobok základnej úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky nedosiahne 15 %, pri výpočte
    sankčného úroku sa namiesto štvornásobku základnej úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky
    použije ročná úroková sadzba 15 %.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    sway Pozri príspevok
    Veď o to mi ide, že bohužiaľ práve v tom je zrada, nakoľko na portáli drsr ráta sankčný úrok presne tak ( uvádzam v prílohe - vzor A) že podľa tejto kalkulačky vychádza 44,38 ale podľa zákona - § 35b ods. 1 a 2 účinného od 1.1.2010 a platného výpočtu sančných úrokov vychádza 166,43, čo mi príde veľký rozdiel a potrebovala by som vedieť ako to teda bude v praxi a naviac mi je čudné že by kalkulačka na portáli rátala po starom ???

    práve pre tieto veci sa tu snažm nájsť riešenie, vďaka však za radu....
    Prechodné ustanovenie k tomuto je v § 110j ods. 5 zákona o správe daní a.., tu na porade nie je doplnené aktálne znenie zákona č. 511/1992 Zb.:
    Ak do 31. decembra 2009 nastala skutočnosť pre uplatnenie základnej úrokovej sadzby pri výpočte pokuty (§ 35 ods. 2), sankčného úroku (§ 35b ods. 2 a 6), úroku z odloženej sumy (§ 59 ods. 7), úroku (§ 60 ods. 2) a úroku (§ 63 ods. 6), po 31. decembri 2009 sa použije základná úroková sadzba podľa zákona účinného do 31. decembra 2009.
    Naposledy upravil Kvaka : 18.08.10 at 09:14

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Kvaka Pozri príspevok
    Prechodné ustanovenie k tomuto je v § 110j ods. 5 zákona o správe daní a.., tu na porade nie je doplnené aktálne znenie zákona č. 511/1992 Zb.:
    kuk sem znovelizovaný zákon od 01.06.2010 pridala Betka:
    http://www.porada.sk/t146111-sprava-...poplatkov.html

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    posúvam... nik sa takým nezapodieval ??

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ik-a Pozri príspevok
    Na drsr máš kalkulačku na výpočet sankčných úrokov.

    Veď o to mi ide, že bohužiaľ práve v tom je zrada, nakoľko na portáli drsr ráta sankčný úrok presne tak ( uvádzam v prílohe - vzor A) že podľa tejto kalkulačky vychádza 44,38 ale podľa zákona - § 35b ods. 1 a 2 účinného od 1.1.2010 a platného výpočtu sančných úrokov vychádza 166,43, čo mi príde veľký rozdiel a potrebovala by som vedieť ako to teda bude v praxi a naviac mi je čudné že by kalkulačka na portáli rátala po starom ???

    práve pre tieto veci sa tu snažm nájsť riešenie, vďaka však za radu....

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Kvaka Pozri príspevok
    Prechodné ustanovenie k tomuto je v § 110j ods. 5 zákona o správe daní a.., tu na porade nie je doplnené aktálne znenie zákona č. 511/1992 Zb.:
    Ak do 31. decembra 2009 nastala skutočnosť pre uplatnenie základnej úrokovej sadzby pri výpočte pokuty (§ 35 ods. 2), sankčného úroku (§ 35b ods. 2 a 6), úroku z odloženej sumy (§ 59 ods. 7), úroku (§ 60 ods. 2) a úroku (§ 63 ods. 6), po 31. decembri 2009 sa použije základná úroková sadzba podľa zákona účinného do 31. decembra 2009.
    Dík,
    Aj to je všetko pravda, ide mi však o sankcie za neplatenie preddavkov na daň z PPO v 2010 roku , klient si naťukal na drsr sankčný úrok - 44,38 a ja sa mu bojím potvrdiť jeho výšku, najoľko si myslím, že bude vypočítaný podľa nového a len o toto mi tu išlo, skonfrontovať si, či bude nižší, alebo vyšší - 166,43....

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Príjemné popoludnie. Práve som dostala pozdrav z DU, sankčný úrok za neskorú úhradu DPH. Tiež som postupovala podľa kalkulačky na drsr, ale DU mi napísal niečo iné čo som v Zákone nenašla.
    Vzhľadom k tomu, že štvornásobok ZÚS ECB medosiahol 15%, správca dane použil v zmysle §35b odst.2 Zákona 511/1992 pri výpočte úroku namiesto 4 násobku ZÚS ECB "Ročnú" urokovú sadzbu 15%.
    Máte s tým niekto skúsenosti ? ďakujem za pozornosť.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    grammatika Pozri príspevok
    zákon od 01.06.2010:
    § 35b (2) Správca dane vyrubí sankčný úrok z dlžnej sumy vo výške štvornásobku základnej
    úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky platnej v deň vzniku daňového nedoplatku alebo v deň
    nasledujúci po dni, v ktorom mal byť preddavok na daň zaplatený alebo odvedený alebo splátka dane
    zaplatená alebo v deň vrátenia nadmerného odpočtu, ktorý správca dane vrátil daňovému subjektu.
    Ak štvornásobok základnej úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky nedosiahne 15 %, pri výpočte
    sankčného úroku sa namiesto štvornásobku základnej úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky
    použije ročná úroková sadzba 15 %.
    ....som rada že sme sa pohli, takže je to jasné na kalkulačku na portáli drsr.sk sa nesmieme spoliehať....
    dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.