Zavrieť

Porady

exekúcia - doklad o platení výživného

dobrý deň,
prosím o radu, zamestnanec, ktorému zrážam prednostnú exekúciu mi doniesol rozhodnutie
o platení výživného. Má tento doklad vplyv na strhávanie prednostnej exekúcie, keďže výživné
neriešim ako mzdárka-nejde cez pásku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Prednostnú exekúciu vykonáš v zmysle platných zákonov.
    Teda od čistej mzdy odpočítaš nepostihnut.sumy na povinného a na ďalšie vyživov. osoby (t.j. dieťa príp. deti, na ktoré platí výživné sám).
    Exekúciu Ti ovplyvní v tom zmysle, že musíš na nich prihliadať ako na vyživov.osoby.
    Naposledy upravil Andyke : 18.08.10 at 17:29

    mija3 je offline (nepripojený) mija3

    mija3
    ja ale nemám exekučný príkaz na výživné,
    ale na inú prednostnú pohľadávku, výživné si
    platí sám - doniesol doklad

    lienka506 je offline (nepripojený) lienka506

    lienka506
    Dobrý deň, ja mám podobný prípad ale nejde o prednostnú pohľadávku. Zamestnancovi zrážam jednu dohodu o zrážkach zo mzdy voči banke tá prišlo prvá v poradí - určená výška splátky a jednu exekúciu ako ručiteľovi prišla druhá v poradí bez výšky splátky a dnes mi doniesol rozsudok zo súdu, že bude platiť výživné vo výške 70,-- Eur + 30,-- eur doplatok výživného na jedno nezaopatrené dieťa. Takže stále platí, že ja to výživné nezrážam zo mzdy a len pripočítatam medzi nepostihnutoľné sumy aj 1 vyživované dieťa (doteraz bol sám lebo z dieťaťom a jeho matkou nežil v spoločnej domácnosti)?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    To rozhodutie o výživnom - je to rozhodnutie o vykonávaní zrážok zo mzdy na výživné alebo to iba doniesol rozhodnutie zo súdu o určení výšky výživného?
    Do vyživovaných osôb sa počíta aj manželka, s ktorou nežije v spoločnej domácnosti. Do vyživovaných osôb sa ale nepoćíta matka dieťaťa, ak nie je manželkou, aj keby žili v spoločnej domácnosti.

    lienka506 je offline (nepripojený) lienka506

    lienka506
    No do vyživovaných osôb som nepočítala matku dieťaťa lebo nie je jeho manželka, a doniesol mi len rozhodnutie súdu o výške výživného na dieťa ale nie na zrážky zo mzdy

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Výživné zo mzdy nezrážaš, dieťa počitaš ako vyživované (použiješ naň nepostihnuteľnú sumu).
    Na to, aby si dieťa zpočítavala do vyživovaných osôb nepotrebuješ rozhonutie súdu o výživnom, stačí rodný list, kde je uvedený rodič dieťaťa.

    lienka506 je offline (nepripojený) lienka506

    lienka506
    Ja viem, len on doteraz nebol ani na rodnom liste dieťaťa lebo bol súd aj o určenie otcovstva, takže som mu malú nerátala do vyživovaných osob. Ďakujem za radu

    exekúcia - doklad o platení výživného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.