Zavrieť

Porady

Zapis na kataster na dve osoby

Ahojte,

viete mi poradit, ako postupovat dalej v nasledovnom pripade?

Minuly rok sme sa spolu s (v tom case este buducou) manzelkou rozhodli kupit si byt v bytovom dome vo vystavbe. Z dovodu, ze sme chceli poziadat o uver zo SFRB, zmluva o buducej kupno-predajnej zmluve s developerom bola vyhotovena len na moje meno.

Kym bytovy dom dostavali, sme sa s manzelkou vzali. V sucasnosti je uz vystavba bytu dokoncena a my (spolu s manzelkou) ho chceme zapisat na kataster na obe nase mena. Developer vyhotovil navrh na vklad a kupno-predajnu zmluvu iba na moje v sulade so zmluvou o buducej zmluve.

Da sa nejako urobit, aby sme boli zapisani ako vlastnici nehnutelnosti na katastri obaja spolu naraz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Už ste podpísali zmluvu? Ak nie, dohodni si iné znenie zmluvy. V zmluve sa dá ošetriť všetko, je to o dohode.
    Ak už máte zmluvu podpísanú, môžeš manželke polovicu darovať, ale to nebude v BSM. Hoci je je dané zákonom, že všetko, čo manželia spolu nadobudnú kúpou, je v BSM. Len ten druhý manžel to chce aj vidieť niekde napísané, lebo predsa len to má i svoje nevýhody.
    Ak máš teda zmluvu podpísanú, zájdi za notárom a spíšte notársku zápisnicu.

    Zapis na kataster na dve osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.