Zavrieť

Porady

úver na motorové vozidlo

V 5/05 bola uzatvorená zmluva o úvere na nákup vozidla so záložným právom.Bola vyhotovená kúpno-predajná zmluva o kúpe vozidla medzi predávajúcim a kupujúcim s OC 360.000.-Sk. Vlastnícke právo k vozidlu nadobudol kupujúci pri podpise zmluvy t.j. 20.5.05.
Banka mu na to poskytla 30% v hotovosti t.j. 108.000.Sk, ktoré uhradil predávajúcemu, zbytok uhradila banka.
Tento úver sa úhradza banke mesačne vo výške 11680,90.-Sk.
V 6/05 sa stal SZČO a auto vložil do podnikania.V technickom preukaze je prepísané auto na firmu.
Neviete mi poradiť z akej sumy môžeme urobiť odpisy, keď máme doklad len na 108.000.-Sk? Je to súrne. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Kúpnopredajná zmluva obsahuje OC vozidla 360 000. Treba ho zaradiť v tejto cene a z nej aj odpisovať. Suma 108 000,- predstavuje len čiastočnú úhradu vozidla.

    koalko je offline (nepripojený) koalko

    koalko
    Môžem odpisovať aj keď nemám doklad v účtovníctve na celých 360.tis.Sk. Ja si to len overujem. Díky

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    koalko
    Môžem odpisovať aj keď nemám doklad v účtovníctve na celých 360.tis.Sk. Ja si to len overujem. Díky
    V účtovníctve odpisuješ v sume v akej máš majetok zaradený. Teda je to cena obstarania.
    Naposledy upravil Tweety : 07.11.05 at 10:38

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    koalko
    Môžem odpisovať aj keď nemám doklad v účtovníctve na celých 360.tis.Sk. Ja si to len overujem. Díky
    Doklad, na základe ktorého zaradíš je kúpno-predajná zmluva a tá obsahuje celú OC 360000. Ostatné doklady sú doklady o úhrade a to je PD na 108000 a potom máš určite nejakú zmluvu s bankou o úvere a o uhradení bankou dodávateľovi vozidla, alebo je to zrejmé z výpisu úverového účtu. To sú postačujúce doklady.

    koalko je offline (nepripojený) koalko

    koalko
    Ale tú úverovú zmluvu nemá prepísanú na živnosť. To nevadí? Alebo má ísť to prepísať. Díky

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    koalko
    Ale tú úverovú zmluvu nemá prepísanú na živnosť. To nevadí? Alebo má ísť to prepísať. Díky
    majetok bude mat zaradeny do podnikania a odpisy z toho si uplatni / je to tak spravne. Ak by aj mal uver na SZCO prepisanu, ak by to sice evidoval v JU ale splatky by mu aj tak isli na vydavky neovpl. ZD. Takto kedze to nie je na SZCO nebudes o tych vydavkoch uctovat. Pre odpisovanie je dolezite, ze vies preukazat datum nadobudnutia, datum zacatia vyuzivania na podnikanie a cenu. Doklady mas.
    pre upokojenie priklad / ak by SZCO vlozila do majetku auto, ktore kupila pred rokom ako obcan, tiez si to moze vlozit do majetku a odpisovat a dokladom je nejaka faktura o zaplateni., alebo zmluva.

    Jano11 je offline (nepripojený) Jano11

    Jano11
    Nemáte prehľad poraďaci, ktorá banka na Slovensku teraz dáva dobré podmienky na pôžičku pre osobné auto? Myslím nízky úrok.
    Teraz sa zrejme predbiehajú banky v ponukach a nie je ho až tak ťažko získať ako v minulosti .

    volej je offline (nepripojený) volej

    volej
    vybavoval som si uver, lebo som kupoval starsie auto.

    Najlepsie podmienky ziskas v banke, v ktorej mas vedeny ucet /obehol som si SLSP, CSOB, VUB/

    Takze u mna najlepsia bola SLSP urok 9,5% s tym ze 110 tis budem splacat 3 roky /mesacna splatka 3557 myslim/. Ked sa to rozhodnes predcasne splatit poplatok je 4% z mimoriadne splatanej sumy.

    volej je offline (nepripojený) volej

    volej
    Jano11 este nieco, nebral som si uver na auto, ale klasicky spotrebny uver, lebo na auto bolo tusim min. 150 tis a to som ja nepotreboval a vyslo by ma to drahsie ako 110 tis. Chystam sa ho totiz splatit za 11 mesiacov

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    V dnešných hospodárskych novinách je podrobne rozobrané úverovanie auta v rôznych obstarávacích cenách a tiež leasing áut. Sú tam prepočty, koľko výjde vlastne výsledná cena automobilu. Pri úvere na auto najlepšie vychádza Istrobanka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.