Zavrieť

Porady

najom bytu alebo hotel pri častých služobných cestách

Ahojte,

Ak by SK spoločnosť uzavrela najomnu zmluvu na byt v zahranici ktory byobyval jej zamestnanec pri svojich castych sluzobnych cestach tam namiesto hotela a firma by platila toto najomne. Samozrejme by to zamestnancovi dodanovali ako dodatocny pozitok. Je toto najomne danovo uznatelny naklad firmy tak isto ako hotel alebo nie ? Nevyplyvaju z toho nejake nevyhody oproti hotelu ? Ja si myslim ze je to danovo uznatelny naklad a jedina nevyhoda je pre zamestnanca dodanenie ale predsa len nie je tam nieco v nevyhode oproti hotelu ? V tomto pripade sa to robi pretoze mesacne najomne za byt je lacnejsia alternativa oproti vydavkom na hotel . Ma zamestnanec narok na normalne diety v plnej vyske ? Moc dakujem za radu.

M.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dekolik Pozri príspevok
    no pretoze je vyuzivany len nim , ci da sa aj toto obist ? staci ked sa byt prenajima na firmu a v zmluve je napisane ze sa vyuziva zamestnancami ? mohla by byt prenajimat zahranicna pobocka tej istej firmy a posktyovat ho nasmu zamestnancovi s tym ze by prefakturovavala tieto naklady ?
    Ak zamestnanec využíva ubytovanie len počas pracovnej cesty, nevidím dôvod, prečo by sa mu mal prenájom bytu zdaňovať (samozrejme, nájomná zmluva musí byť uzavretá medzi zamestnávatelom a vlastníkom bytu).

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Z akého dôvodu chceš prenájom bytu považovať za nepeňažný príjem a zdaňovať ho zamestnancovi ?

    dekolik je offline (nepripojený) dekolik

    dekolik
    no pretoze je vyuzivany len nim , ci da sa aj toto obist ? staci ked sa byt prenajima na firmu a v zmluve je napisane ze sa vyuziva zamestnancami ? mohla by byt prenajimat zahranicna pobocka tej istej firmy a posktyovat ho nasmu zamestnancovi s tym ze by prefakturovavala tieto naklady ?

    dekolik je offline (nepripojený) dekolik

    dekolik
    no prave hotel moze vyuzivat len pocas pracovnej cesty ale byt sa da vyuzivat aj pocas dni ked si neuctuje sluzobnu cestu napriklad je na sluzobke v piatok a zostane na vikend ci ako to obhajit ze je to vyuzivane len pri sluzobnych cestach ?

    dekolik je offline (nepripojený) dekolik

    dekolik
    veronika skor ma zaujima ci je to normalne uznatelny naklad pre firmu , to nevies prosim ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dekolik Pozri príspevok
    no prave hotel moze vyuzivat len pocas pracovnej cesty ale byt sa da vyuzivat aj pocas dni ked si neuctuje sluzobnu cestu napriklad je na sluzobke v piatok a zostane na vikend ci ako to obhajit ze je to vyuzivane len pri sluzobnych cestach ?
    Tak si dohodnite so zamestnancom náhradu za užívanie bytu mimo pracovnej cesty a požadujte ju preplatiť. Alebo mu zdaníte len túto časť prenájmu ako nepeňažný príjem.

    dekolik je offline (nepripojený) dekolik

    dekolik
    nie je zly napad :-) dakujem, aj ked trochu zloite na pocitanie kazdy mesiac , v praxi by som to riesil velmi socialne pre zamestnanca ze by som mu to dodanil ale navysil o to prijem este

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dekolik Pozri príspevok
    nie je zly napad :-) dakujem, aj ked trochu zloite na pocitanie kazdy mesiac , v praxi by som to riesil velmi socialne pre zamestnanca ze by som mu to dodanil ale navysil o to prijem este
    navýšil príjem = ? (vyplatená odmena ?) To bude zdanené 2x, nepeňažný príjem sa pripočítava k základu dane, odmena sa zdaní tiež.

    najom bytu alebo hotel pri častých služobných cestách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.