Zavrieť

Porady

Dan z predaja nehnutelnosti

AHojte Poradáci...

začíname stavať domček, nejake veci, materiál máme nakúpené budeme stavať svojpomocne na niektoré práce voláme partie.
a teraz k mojej otázke... dom budeme kolaudovat určite až v budúcom roku, najskor. Kedze sa teraz píše že sa bude meniť /teda jej podmienky /dan z predaja nehnutelností tak sa chcem popýtať ako to bude v našom prípade, podľa toho návrhu, ak sa rozhodneme domček po pár rokoch predať... /možno keĎ deti pojdu na strednú / budeme musieť platiť dan z celej sumy domčeka alebo si mám odkladať všetky bločky... a potom ich doložím danovému úradu?
môžem si odkladať aj bločky z občerstvenia brigádnikov z rodiny a pod. ?

ako to teda vlastne bude?
Naposledy upravil lienocka001 : 21.08.10 at 18:29 Dôvod: preklep
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Lienočka a foť si ich všetky, lebo o rok budú bledé.

    RAda by som vedieť, ako sa bude práve v tomto konkrétnom príklade v budúcnosti postupovať:

    Pretože manžel a manželka potrebujú šetriť, aby si postavili svoj vlastný domček, a vyvinú všetko svoje úsilie na to, aby si dom postavili dá sa povedať i svojpomocne.

    Tu sa mi potom tento par. zdá trošku nefer.:
    8/6- ... výdavkom nie je hodnota vlastnej práce na veci, kt. si sám daňovník vyrobil alebo ju vlastnou prácou zhodnotil.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Odkladaj si veru všetky bločky, nič za to nedáš.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    betka Pozri príspevok
    Neviem.

    Ale je to myslené ako nejaká protihodnota, alebo v takom slova zmysle:

    Ak by som si ja vyfakturovala cenu vlastnej práce (napr. 5€/hod) a pracovala by som na stavbe 1000 hod. Cena práce by bola 5000 €, a z týchto 5 tis. by som zaplatila 19% daň, potom by cena práce vyfakturovanej teoretickej vstupovala do výdavkov nehnuteľnosti.

    Z kaluže do blata. Je to protihodnota. (na jednej strane výdavok, na druhej príjem)
    Betka, cena porovnateľnej práce, fakturovanej obvykle v danom období, by pre vlastníka nehnuteľnosti znamenala len to, že by si ako výšku výdavku odpočítal od základu dane tú sumu, ktorú by zaplatil, keby si na tú prácu niekoho objednal, teda to, čo by mu ten murár, maliar, kúrenár a pod. vyfakturoval. Nemyslela som to tak, že by si niekto sám sebe skutočne vyfakturoval, to by bolo naozaj nanič. Jednoducho by si ohodnotil vlastnú prácu, ktorú do tej nehnuteľnosti vložil.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Je to nefer, ale ako by si stanovila výšku výdavku?

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Rozalka Pozri príspevok
    Je to nefer, ale ako by si stanovila výšku výdavku?
    Možno by sa dala určiť ako cena porovnateľnej práce, fakturovaná v danom období.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Rozalka Pozri príspevok
    Je to nefer, ale ako by si stanovila výšku výdavku?
    Neviem.

    Ale je to myslené ako nejaká protihodnota, alebo v takom slova zmysle:

    Ak by som si ja vyfakturovala cenu vlastnej práce (napr. 5€/hod) a pracovala by som na stavbe 1000 hod. Cena práce by bola 5000 €, a z týchto 5 tis. by som zaplatila 19% daň, potom by cena práce vyfakturovanej teoretickej vstupovala do výdavkov nehnuteľnosti.

    Z kaluže do blata. Je to protihodnota. (na jednej strane výdavok, na druhej príjem)

    Dan z predaja nehnutelnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.