Zavrieť

Porady

Čiastkové odrátanie vyúčovanej zálohy

Chcela by som sa opýtať, či je možné čiastkovo odrátať prijatú a vyúčtovanú zálohu z vystavených faktúr.
Vystavili sme zálohovú faktúru a následne po jej úhrade sme vystavili daňový doklad. Keďže fakturácia za dielo je dohodnutá čiastkovo-raz za mesiac, chcela by som aj prijatú a vyúčtovanú zálohu odrátavať po častiach. Stretli ste sa s tým??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    kaay Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať, či je možné čiastkovo odrátať prijatú a vyúčtovanú zálohu z vystavených faktúr.
    Vystavili sme zálohovú faktúru a následne po jej úhrade sme vystavili daňový doklad. Keďže fakturácia za dielo je dohodnutá čiastkovo-raz za mesiac, chcela by som aj prijatú a vyúčtovanú zálohu odrátavať po častiach. Stretli ste sa s tým??
    Áno je to možné, môžem vystaviť zálohovú faktúru napr. na celý rok, následne po prijatí úhrady vystavím daňový doklad k DPH. Ostré faktúry môžem vystavovať čiastkovo napr. po mesiaci, pri týchto faktúrach budem odrátavať prijatú zálohu

    Čiastkové odrátanie vyúčovanej zálohy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.