Zavrieť

Porady

Účtovná závierka

Prosím Vás, viete mi niekto poradiť, kde mám zohnať tlačivo na účtovnú závierku? Chcú to na OR k výmazu, firma už nemala žiadnu činnosť asi 8 rokov, neviem ako to spraviť, pú je pre mňa španielska dedina.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Na OR sa odovzdáva Súvaha, Výkaz ziskov a strát, a Zápisnica z VH (tu nie som na 100% istý).

    Do Zbierky listín netreba dávať zápisnicu z VH ale Vyhlásenie v zmysle §9 ods.6 zákona číslo 530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení, že závierka bola schválená

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    http://www.porada.sk/t18282-postupy-...12-2008-a.html
    http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-...01-2009-a.html

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    yamasaki Pozri príspevok
    Prosím Vás, viete mi niekto poradiť, kde mám zohnať tlačivo na účtovnú závierku? Chcú to na OR k výmazu, firma už nemala žiadnu činnosť asi 8 rokov, neviem ako to spraviť, pú je pre mňa španielska dedina.

    Prikladam linky na jednotlive tlaciva, ktore je treba k uctovnek zavierke:

    [hore]Vzor tlačiva "Súvaha" pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva


    Späť
    aktualizované dňa: 23. 02. 2009
    Súvaha za rok 2005 pre podnikateľov účtujúcich v podvojnom účtovníctve
    Priloha_c_1_PU.pdf

    Súvaha za rok 2006 pre podnikateľov účtujúcich v podvojnom účtovníctve
    Suvaha_za_rok_2006.pdf

    Súvaha za rok 2007 a 2008 pre podnikateľov účtujúcich v podvojnom účtovníctve
    Suvaha_tlacivo.pdf

    Súvaha za účtovné obdobie končiace po 1. 1. 2009 pre podnikateľov účtujúcich v podvojnom účtovníctve


    Súvaha priebežnej účtovnej závierky pre rok 2008 pre podnikateľov účtujúcich v podvojnom účtovnícve
    Suvaha_priebeznej_uctovnej_zavierky.pdf
    vysvetlivky.rtf

    Súvaha priebežnej účtovnej závierky za účtovné obdobie končiace po 1. 1. 2009 pre podnikateľov účtujúcich v podvojnom účtovnícve





    Priradené dokumenty

    yamasaki je offline (nepripojený) yamasaki

    yamasaki
    Ďakujem Vám :-) Uff, to je papierov... Takže súvaha sa rovná závierka? viem že sa pýtam ako blondína, ale nechcem to dať neúplné.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Na OR sa odovzdáva Súvaha, Výkaz ziskov a strát, a Zápisnica z VH (tu nie som na 100% istý).

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Nie, účtovná závierka = súvaha, výkaz ziskov a strát, poznámky.

    Ak aj firma nemala žiadnu činnosť daňové priznanie spolu s výkazmi a poznámkami mala podávať.
    Takisto sa závierka mala schváliť valným zhromaždením a po schválení kópia závierky odoslať do zbierky listín do ORSR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.