Zavrieť

Porady

Aká je to burina?(vyriešené: pohánkovec - Pleuropterus /Polygonum, Fallopia)

Dobrý deň,


chcel by som Vás poprosiť o radu. Priložil som obrázky burinky.
Už pár mesiacov sa jej snažím pomôcť na onen svet ale zjavne sa jej moc nechce...

Nepomohlo ani sústavné vykopávanie koreňov - nedajú sa ani poriadne všetky vykopať lebo sú aj 3+ metre dlhé a sú aj 80 cm pod zemou.
Podával som jej aj liečivo vo forme Fondo herbicídu ale ten jej zjavne tiež moc neprekážal.
Dospelá burinka je aj 2 metre vysoká, ma duté stonky a vie sa pekne a rýchlo rozšíriť po celej záhrade
Vedeli by ste mi poradiť ako sa volá tento môj podnájomník a ako sa ho najlepšie zbaviť?


Ďakujem pekne
Naposledy upravil arizona : 04.10.10 at 19:40
burinka.jpg  
burinka_skapata.jpg  
burinkina2.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Je to pohánkovec - Pleuropterus /Polygonum, Fallopia/, na presnejšie určenie druhu treba vidieť kvety.... P. japonský /P. japonica/ so zelenavobielymi kvetmi, P. sachalinský /P.sachalinensis/ so žltobielymi kvetmi, alebo ich kríženec, označovaný ako P. český /P. bohemica/. Všetky tri druhy sú invázne rastliny, ktoré treba intenzívne ničiť. Podľa mňa najlepšie Roundup, postrek vyšej koncentrácie, hneď zjari, opakovane, kým sú výhony mladé. Vysekávanie dráždi korene k intenzívnej náhrade výhonov, ale Roundup zničí iba chlorofyl a korene uspí , korene nedostanú výživu, po čase uhynú. V zahradke, kde sa pestuje zelenina treba použitie Roundupu zvážiť.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Neviem, ako sa presne volá, ale mne rastie tiež pri záhrade. Inak, na jesen je z nej pekný stromček, ibaže sa podzemkami rýchlo rozmnožuje po okolí. Treba to ustriehnuť a vždy zlikvidovať. Ja vždy nový vytrhávam.
    Naši susedia sa ho rozhodli nedávno zlikvidovať, vykopali snád pol metrovú jamu...ale už zase je tam. Asi stačí v zemi nechať kúsoček koreňa a to stačí na novú rastlinu
    Dakujem pekne,
    vygooglil som toho pohankovca a je to presne to isté čo mi parazituje na záhrade. Teda záhrade zatiaľ nie okrem tejto buriny tam zatiaľ nič nie je. Presný druh asi nevieť nebudem lebo sa mi nebude chcieť čakať kým "rozkvitne". Skúsim dnes kúpiť Roundup a uvidíme ako sa tej japonskej burine budú páčiť naše herbicídy

    Aká je to burina?(vyriešené: pohánkovec - Pleuropterus /Polygonum, Fallopia)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.