Zavrieť

Porady

DPH registr. podľa § 7a a daň.priznanie

Prosím o informáciu, či firma (neplatca DPH) registrovaná v roku 2010 podľa § 7a má podávať daňové priznanie k DPH každý mesiac (aj nulové), aj keď tovar alebo služby so zahraničím nevykonáva.

Služba bola vykonaná len raz a vtedy bol podaný štvrťročný súhrnný výkaz a aj štvrťročné dańové priznanie k DPH.

Bolo mi dané upozornenie, že daňové priznanie k DPH má byť pri registrácii podľa § 7a podávané mesačne (aj nulové).

Ďakujem Vám

fluffy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    fluffy Pozri príspevok
    Prosím o informáciu, či firma (neplatca DPH) registrovaná v roku 2010 podľa § 7a má podávať daňové priznanie k DPH každý mesiac (aj nulové), aj keď tovar alebo služby so zahraničím nevykonáva.

    Služba bola vykonaná len raz a vtedy bol podaný štvrťročný súhrnný výkaz a aj štvrťročné dańové priznanie k DPH.

    Bolo mi dané upozornenie, že daňové priznanie k DPH má byť pri registrácii podľa § 7a podávané mesačne (aj nulové).

    Ďakujem Vám

    fluffy
    Zdroj www.drsr.sk

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    martinez Pozri príspevok
    Mna vsak napadla zaujimava otazka :
    1/ Som registrovany podla §7a, nie som platitel
    2/ Nie som registrovany podla §7
    3/ Jednorazovo som nadobudol tovar z ICS v hodnote napriklad 1000 eur

    Som povinny tovar samozdanit ? nie

    Podla §69,6 samozdanim tovar, ktory nadobudnem podla §11-§11a. V zmysle §11,4,b nie je taketo nadobudnutie predmetom dane, pokial nie som platitelom alebo nie som registrovany podla §7... A ja nie som registrovany podla §7... ja som registrovany podla §7a !

    Z tohto mi vyplyva, ze tento tovar nesamozdanujem.... áno, nesamozdaňujem

    Aky mate nazor ?
    .........

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    fluffy Pozri príspevok
    Prosím o informáciu, či firma (neplatca DPH) registrovaná v roku 2010 podľa § 7a má podávať daňové priznanie k DPH každý mesiac (aj nulové), aj keď tovar alebo služby so zahraničím nevykonáva.

    Služba bola vykonaná len raz a vtedy bol podaný štvrťročný súhrnný výkaz a aj štvrťročné dańové priznanie k DPH.

    Bolo mi dané upozornenie, že daňové priznanie k DPH má byť pri registrácii podľa § 7a podávané mesačne (aj nulové).

    Ďakujem Vám

    fluffy
    Kedze nikto nereaguje... skusim napisat svoj nazor :
    1/ osoba registrovana podla §7a nie je podla tohto zakona "platitelom"
    2/ ked nie je platitelom, nemozno hovorit o zdanovacich obdobiach podla §77
    3/ §78,3 pojednava o tom, kedy je osoba, ktora nie je platitelom dane povinna podat DP

    Z uvedeneho mi vyplyva, ze DP podava osoba registrovana podla §7a iba v pripade, ak jej vznikla danova povinnost podla §69... t.j. do 25 dni nasledujuceho mesiaca po realizacii samozdanenia z prijatej sluzby.

    Tinka79 je offline (nepripojený) Tinka79

    Tinka79
    súhlasím, pripájam odpoveď zo školenia:
    registrácia podľa par. 7a znamená že som registrovaný, mám vydané osvedčenie a pridelené IČ DPH
    ale: nie som plátcom DPH, nemám práva (nemôžem si uplatniť odpočet dane) ani povinnosti (nevzťahuje sa na mňa zdaniteľné obdobie, nemusím podávať mesačne priznanie) plátcu DPH. Dokonca toto IČ v tuzemsku ani neuvádzam na dokladoch.

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Mna vsak napadla zaujimava otazka :
    1/ Som registrovany podla §7a, nie som platitel
    2/ Nie som registrovany podla §7
    3/ Jednorazovo som nadobudol tovar z ICS v hodnote napriklad 1000 eur

    Som povinny tovar samozdanit ?

    Podla §69,6 samozdanim tovar, ktory nadobudnem podla §11-§11a. V zmysle §11,4,b nie je taketo nadobudnutie predmetom dane, pokial nie som platitelom alebo nie som registrovany podla §7... A ja nie som registrovany podla §7... ja som registrovany podla §7a !

    Z tohto mi vyplyva, ze tento tovar nesamozdanujem....

    Aky mate nazor ?

    DPH registr. podľa § 7a a daň.priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.