Zavrieť

Porady

žeriavnicke práce-súhrnný výkaz

Ahojte poradáci,
švagor Q plátca DPH par.4 odst.1 poskytol žeriavnícke práce českej firme registr.pre DPH v ČR. práce boli prevedené na Slovensku. Miesto dodania je v tomto prípade ČR nakoľko tam je sídlo firmy./Neviem či som to správne pochopila/ Čiže fakturovať budem bez DPH a budem podávať súhrnný výkaz? Neviem či mesačný, alebo Q ? Prosím o usmernenie ši som to urobila správne. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tinka79 je offline (nepripojený) Tinka79

    Tinka79
    miesto dodania služby: v prvom rade pozriem či nespadám do par. 16 , čo sú to za žeriavnicke práce, ak sú to práce na stavbe, vzťahujúce sa k nehnuteľnosti, tak par. 16 miesto dodania je tam kde sa nehnuteľnosť nachádza.
    ak nie, par 15 miesto dodania je tam kde má odberateľ sídlo alebo miesto poodnikania

    Gunka je offline (nepripojený) Gunka

    Gunka
    tie práce boli na nejakom tramsformátore, ktorý rozobrali, opravili a zložili naspäť. Tak neviem či je to ako nehunteľnosť alebo nie.

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Gunka Pozri príspevok
    Ahojte poradáci,
    švagor Q plátca DPH par.4 odst.1 poskytol žeriavnícke práce českej firme registr.pre DPH v ČR. práce boli prevedené na Slovensku. Miesto dodania je v tomto prípade ČR nakoľko tam je sídlo firmy./Neviem či som to správne pochopila/ Čiže fakturovať budem bez DPH a budem podávať súhrnný výkaz? Neviem či mesačný, alebo Q ? Prosím o usmernenie ši som to urobila správne. Ďakujem.
    Nasiel som na wikipedii definiciu nehnutelnosti :
    1/ Nehnuteľnosť alebo nehnuteľná vec alebo (mimo práva) realita je pozemok a stavba spojená so zemou pevným základom (§ 119 Občianskeho zákonníka). Je to opak hnuteľnej veci.
    2/ §119 OZ- Nehnuteľnosťami sú pozemky a stavby spojené so zemou pevným základom.

    Ak je transformator spojeny so zemou pevnym zakladom a nemozes ho demontovat a preniest na ine miesto, tak je to nehnutelnost.

    Ak sa jedna o sluzbu vztahujucu sa k nehnutelnosti, tak postupujes podla §16,1 - miesto dodania je SR, fakturu vystavujes s DPH.
    Naposledy upravil martinez : 27.08.10 at 12:19

    Tinka79 je offline (nepripojený) Tinka79

    Tinka79
    ja si myslím , ak sa jedná o nehnuteľnosť (s definíciou súhlasím) miesto dodania je tam, kde sa nehnuteľnosť nachádza, t.j. miesto dodania je SR.
    službu poskytuje SR, miesto dodania SR, faktúra s DPH

    Gunka je offline (nepripojený) Gunka

    Gunka
    Ďakujem pekne za odpovede volala som so švagrom, tak je to hnutelná vec, nieje spojená so zemou pevným základom. Takže to bude faktúra bez DPH a súhrnný výkaz bude za Q?

    Gunka je offline (nepripojený) Gunka

    Gunka
    Prosím poradáci,ten výkaz budem podávať Q ? Je to môj prvý výkaz tá služba je 1260 €. Ďakujem

    žeriavnicke práce-súhrnný výkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.