Zavrieť

Porady

materska pomoc

Dobry den, potrebovala by som poradit. V juni 2010 som mala ukoncit vysoku skolu (uz 5 rocnik) kedze som nebola prispustena k statniciam ku statniciam idem az v decembri 2010. Do augusta 2010 som stale este studentkou (dostavam pridavky, vlastne rodicia). Moja otazka je: nedavno som otehotnela teda zaciatkom jula, od septembra som nikde neni evidovana tak som rozmyslala ze by som sa zamestnala v rodinnej firme, kde by som dostavala plat okolo 700 eur, chcela by som Vas poprosit o odpovede, kolko musim byt zamestnana aby som z tohto platu dostavala matersku dovolenku, alebo ako si ju este lepsie navysit.
Dakujem viem ze je toho tu popisane ale takyto pripad som nenasla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    baja111 Pozri príspevok
    Dobry den, potrebovala by som poradit. V juni 2010 som mala ukoncit vysoku skolu (uz 5 rocnik) kedze som nebola prispustena k statniciam ku statniciam idem az v decembri 2010. Do augusta 2010 som stale este studentkou (dostavam pridavky, vlastne rodicia). Moja otazka je: nedavno som otehotnela teda zaciatkom jula, od septembra som nikde neni evidovana tak som rozmyslala ze by som sa zamestnala v rodinnej firme, kde by som dostavala plat okolo 700 eur, chcela by som Vas poprosit o odpovede, kolko musim byt zamestnana aby som z tohto platu dostavala matersku dovolenku, alebo ako si ju este lepsie navysit.
    Dakujem viem ze je toho tu popisane ale takyto pripad som nenasla.
    Zo stránky SP
    Podmienky nároku na materské:
    najmenej 270 dní nemocenského poistenia v posledných 2 rokoch pred pôrodom

    baja111 je offline (nepripojený) baja111

    baja111
    Dakujem, to znamena ze matersku budem dostavat minimalnu, alebo nakoniec ziadnu ked som este nepracovala?

    lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

    lienocka001
    ano znamena to ze ti narok na materske nevznikne lebo nesplnis podmienku 270 dni NP alebo DNP

    budes mat narok na RP odo dna porodu v tej nizsej vyske cca 165 EUR mesacne

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    baja111 Pozri príspevok
    Dakujem, to znamena ze matersku budem dostavat minimalnu, alebo nakoniec ziadnu ked som este nepracovala?
    Nárok na materské ti nevznikne, ale ak sa zamestnáš, v prípade rizikového tehotenstva máš nárok na nemocenské (tu sa nevyžaduje podmienka 270 dní poistenia).

    baja111 je offline (nepripojený) baja111

    baja111
    Dakujem, este jedna otazka ak som to spravne pochopila ak by som isla od septembra na rizikove tehotenstvo podla toho ak som spravne pochopila by som od statu nedostala ani korunu.
    Na ako dlho by som sa musela zamestnat aby som dostala nemocenske dakujem velmi pekne za odpovede.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    baja111 Pozri príspevok
    Dakujem, este jedna otazka ak som to spravne pochopila ak by som isla od septembra na rizikove tehotenstvo podla toho ak som spravne pochopila by som od statu nedostala ani korunu.
    Na ako dlho by som sa musela zamestnat aby som dostala nemocenske dakujem velmi pekne za odpovede.
    Ak budeš zamestnaná na pracovnú zmluvu (nie na dohodu), budeš nemocensky poistená. V prípade PN-ky (teda aj počas rizikového tehotenstva), máš nárok na nemocenské. Podmienka 270 dní poistenia sa u nemocenského nevyžaduje.

    Nárok na materské ti nevznikne, lebo nesplňaš podmienku 270 dní poistenia. Od mesiaca v ktorom porodíš, budeš mať nárok na výplatu nižšieho rodičovského príspevku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.