Zavrieť

Porady

Čo môžem žiadať od vyšetrovateľa na OO PZ ?

Môžem žiadať od vyšetrovateľa aby mi ako dôkaz priložil k vydanému uzneseniu OO PZ aj ním overenú zostavu z ktorej čerpal informácie pri vyšetrovaní?

(telefonicky mi dal len takú informáciu že ja mám právo len nahliadnuť do spisu, ale ja si myslím, že ak nemám overenú zostavu priloženú k uzneseniu dá sa predsa v údajoch dodatočne hocikedy manipulovať)
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál... pepsikova
hubatá Pozri príspevok
Takže zasa polícia vec odloží, lebo žiadny dôkaz nenašla.
Pritom viem na 100 % že tovar prijala pani Usmievavá v konkrétny deň a keby sa vytlačila zostava z toho dňa tak tam musí byť zaevidovaný.

Zrejmé zbytočne bolo podávať trestné oznámenie a narobiť si nepríjemnosti s pani Usmievavou.
..

..pokiaľ si presvedčená, že máš pravdu a polícia dostatočne vec neprešetrila, môžeš sa sťažovať na vyšetrovateľa, prípadne podať námietku proti vyšetrovaniu s tým, že tvoja vec nebola vyšetrená detailne a tam uveď, čo konkrétne malo byť vyšetrené..

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár. 220870
Napísali ste to veľmi všeobecne ťažko z toho dedukovať aký máte problém.
Je to len k nahliadnutiu.Vy máte právo len na to čo podpisujete.To čo tam on má ,ako to má a čo tam má nieje vaša starosť .

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

hubatá
Takže zasa polícia vec odloží, lebo žiadny dôkaz nenašla.
Pritom viem na 100 % že tovar prijala pani Usmievavá v konkrétny deň a keby sa vytlačila zostava z toho dňa tak tam musí byť zaevidovaný.

Zrejmé zbytočne bolo podávať trestné oznámenie a narobiť si nepríjemnosti s pani Usmievavou.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
hubatá Pozri príspevok
Môžem žiadať od vyšetrovateľa aby mi ako dôkaz priložil k vydanému uzneseniu OO PZ aj ním overenú zostavu z ktorej čerpal informácie pri vyšetrovaní?

(telefonicky mi dal len takú informáciu že ja mám právo len nahliadnuť do spisu, ale ja si myslím, že ak nemám overenú zostavu priloženú k uzneseniu dá sa predsa v údajoch dodatočne hocikedy manipulovať)
Možnosť nahliadnutia do vyšetrovacieho spisu poškodeným

Pokiaľ ide o nahliadanie do vyšetrovacieho spisu a robenie si kópií z neho, je potrebné zdôrazniť, že tieto oprávnenia nemá ktokoľvek.

Trestný poriadok ich totiž priznáva len stranám trestného konania, resp. ich zástupcom.

Je potrebné skúmať splnenie zákonné kritériá poškodeného.

V zmysle ust. § 46 ods. 1 Tr. poriadku je poškodeným osoba, ktorej bolo trestným činom ublížené na zdraví, spôsobená majetková, morálna alebo iná škoda alebo boli porušené či ohrozené jej iné zákonom chránené práva alebo slobody.

Zdroj :
...google...

Čo môžem žiadať od vyšetrovateľa na OO PZ ?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.