Zavrieť

Porady

DPH z MýtaCZ ???

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s otázkou na DPH z mýtneho z Českej republiky. Podľa dostupných informácii viem že, MYTO CZ nepodlieha DPH ale zároveň nieje od neho oslobodené. Na dokladoch o úhrade nieje sadzba mýta uvádzaná. Potrebujem vedieť ako postupovať pri účtovaní týchto dokladov. Či si mýto dopočítať alebo nie ? Ak áno či je túto položku možné refundovať ako vratku DPH z členských štátov EU. Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň. Milan
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Celá suma vrátane DPH ide do nákladu. Jedine, že by ste boli registrovaní pre daň v daných štátoch, tak by ste si ju mohli odpočítať a nárokovať jej vrátenie. (?)
    Napr. ak kupujeme Rakúsku DZ na pumpe v Bratislave, DPH na doklade z ERP nie je uvedená. (a tuším ani na podkladovej časti nálepky nie je). Tu nemám čo o DPH účtovať. Ak ju kúpim v Rakúsku od Rakúskej firmy, tak na doklade s ERP je rozpísaný ZD a daň + celková čiastka. Ani tak ju nemôžem odpočítať, lebo nie som registrovaná pre daň v Rakúsku. Takže celá čiastka vrátane DPH do nákladu.
    Naposledy upravil Betina2 : 05.09.10 at 14:42

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    zuzanna Pozri príspevok
    mam namysli ked platia myto v CZ kartami od shell pride mi faktura kde je uvedene dialničné poplatky v CZ bez DPH samozdanuje sa to alebo sa s tym nic nerobi neviete mi poradit prosim

    Nie.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    pomoc uz tu citam hore dole ako to robite z dialnicnymi poplatkami v CZ alebo v Nemecku su oslobodene od DPH, nam chodia fa od SHELL bez DPH a ja to nesamozdanujem ani neuvadzam v DPHcke robim to dobre lebo ma asi porazi prosim

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    mam namysli ked platia myto v CZ kartami od shell pride mi faktura kde je uvedene dialničné poplatky v CZ bez DPH samozdanuje sa to alebo sa s tym nic nerobi neviete mi poradit prosim

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    dakujem milan tak len zaučtujem diaľničné poplatky v CZ 518/321 a nič viac s tou fa nerobím áno

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    Mne došla faktúra z CZ za mýtne poplatky, vedeli by ste poradiť má sa samozdanovať alebo nie? Ja som fa samozdanila a dala do riadku DPH 9 - 10
    a teraz tu študujem, že nemá sa vôbec uvádzať na tlačive DPH.
    Tak ako je to vlastne? Samozdanenie alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.