Zavrieť

Porady

§66 - osobitna uprava

Nevie mi niekto poradit, ci § 66 zakona o DPH pouzivam tiez v pripade, ak nakupujem pouzity tovar na Slovensku (od fyzickej sukromnej osoby) a predavam ho taktiez na Slovensku fyzickej osobe?

Pytam sa preto, lebo v uvedenom § sa pise:
obchodníkom je zdaniteľná osoba, ktorá v rámci svojho podnikania kupuje, nadobúda v tuzemsku z iného členského štátu alebo dováža na účely ďalšieho predaja použitý tovar...

Prave slova "kupuje, nadobuda v tuzemsku z ineho clenskeho statu..." ma myslia, ci slovo "kupuje" znamena, ze kupuje na Slovensku??? Alebo tento § pouzijem len vtedy, ak pouzity tovar nakupim v inom state EU??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    johny18 Pozri príspevok
    Nevie mi niekto poradit, ci § 66 zakona o DPH pouzivam tiez v pripade, ak nakupujem pouzity tovar na Slovensku (od fyzickej sukromnej osoby) a predavam ho taktiez na Slovensku fyzickej osobe?

    Pytam sa preto, lebo v uvedenom § sa pise:
    obchodníkom je zdaniteľná osoba, ktorá v rámci svojho podnikania kupuje, nadobúda v tuzemsku z iného členského štátu alebo dováža na účely ďalšieho predaja použitý tovar...

    Prave slova "kupuje, nadobuda v tuzemsku z ineho clenskeho statu..." ma myslia, ci slovo "kupuje" znamena, ze kupuje na Slovensku??? Alebo tento § pouzijem len vtedy, ak pouzity tovar nakupim v inom state EU??
    Ustanovenie § 66 ods. 1 písm. d) zákona o DPH pri definícii obchodníka zahrňuje všetky spôsoby dodania tovaru, ktoré patria pod predmet dane, ktoré sú upravené v § 2 ods. 1 zákona o DPH.
    Patrí tam:
    - dodanie tovaru v tuzemsku (dodania v rámci SR),
    - nadobudnutie tovaru za protihodnotu v tuzemsku (obstaranie z iného ČŠ EÚ)
    - dovoz tovaru do tuzemska (obstaranie z nečlenského štátu EÚ)

    johny18 je offline (nepripojený) johny18

    johny18
    Ide konkretne o obchodnika s ojazdenymi autami, platcu DPH. Ak kupi MV od sukromnej osoby tu na Slovensku, a dalej ho preda, ako sa tam poriesi DPH? Alebo sa preda bez DPH?

    johny18 je offline (nepripojený) johny18

    johny18
    Vdaka, takze aj v mojom popisovanom pripade pouzijem §66. Toto som potreboval vediet, dik

    §66 - osobitna uprava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.