Zavrieť

Porady

Podnikatelsky ucet

Musi mat podnikatel v banke otvoreny podnikatelsky ucet? Je to vyslovene vyzadovane? Ved ucet ako ucet. A nemohol vyuzit studenstky ucet na podnikanie(s.r.o.) ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    s.r.o. musí mať podnikatelský účet a nahlásiť ho na DU..

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Dana1, vieraaaa, Melnick, Zvalik, Anja111, Mária27, zdenka131
    7

    derek19 je offline (nepripojený) derek19

    derek19
    Ja som živnostník a nemám podnikatelský učet, ale mám učet na dotáciu od štátu, dajú ti ho v Tatra banke, neplatiš vobec nič ale slúži iba na prijate dotácie od štátu,čiže sa na prijimanie penazí od firiem nedá použiť, ale ak ho chceš použivať iba aby si to niekde napísal do formuláru ze ho máš, tak tam si ho daj zriadiť.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Názory sa rôznia aj tu na Porade.
    Ja som za vytvorenie podnikateľského účtu, kvoli poriadku v účtovníctve, veď dnes už aj banky znižujú poplatky za otvorenie a vedenie účtu .


    http://www.porada.sk/t108065-p4-podn...ml#post1472084

    stanyko je offline (nepripojený) stanyko

    stanyko
    Melnick Pozri príspevok
    Názory sa rôznia aj tu na Porade.
    Ja som za vytvorenie podnikateľského účtu, kvoli poriadku v účtovníctve, veď dnes už aj banky znižujú poplatky za otvorenie a vedenie účtu .


    Ale ak si zalozim sukromny ucet, kt. nahlasim na DU a budem ho pouzivat len na podnikatelske ucely, nemal by byt v tom problem.. Ci? Pretoze ja stale nechapem ten rozdiel medzi pod. a sukr. uctom. A nevidim zmysel platit poplatky navyse za sluzby, kt. na 90 percent nevyuzijem v prvom roku podnikania.

    A neviete na koho by som sa mal obratit, aby som si tymto postupom bol isty? Na DU? Alebo uctovnika??

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stanyko Pozri príspevok
    Ale ak si zalozim sukromny ucet, kt. nahlasim na DU a budem ho pouzivat len na podnikatelske ucely, nemal by byt v tom problem.. Ci? Pretoze ja stale nechapem ten rozdiel medzi pod. a sukr. uctom. A nevidim zmysel platit poplatky navyse za sluzby, kt. na 90 percent nevyuzijem v prvom roku podnikania.

    A neviete na koho by som sa mal obratit, aby som si tymto postupom bol isty? Na DU? Alebo uctovnika??
    Už v priloženom príspevku som to písala, opakujem ešte raz , či už si založíte súkromný účet , alebo podnikateľský účet , tak nech je to účet , ktorý bude slúžiť na podnikateľské účely a nie aj na súkromné účely .
    Takže je na Vašom rozhodnutí aký účet si zvolíte .V každom prípade potom tento zriadený účet na podnikanie musíte nahlásiť na Váš príslušný daňový úrad.

    P.S. V príspevku je zmienka o inom, takže sorry , ale to čo som napísala za tou odpoveďou si stojím.

    stanyko je offline (nepripojený) stanyko

    stanyko
    Zita5 Pozri príspevok
    Už v priloženom príspevku som to písala, opakujem ešte raz , či už si založíte súkromný účet , alebo podnikateľský účet , tak nech je to účet , ktorý bude slúžiť na podnikateľské účely a nie aj na súkromné účely .
    Takže je na Vašom rozhodnutí aký účet si zvolíte .V každom prípade potom tento zriadený účet na podnikanie musíte nahlásiť na Váš príslušný daňový úrad.

    P.S. V príspevku je zmienka o inom, takže sorry , ale to čo som napísala za tou odpoveďou si stojím.
    Dakujem za vyjasnenie. Inac, ja som na vas neutocil. Ja som sa len pytal, pretoze mi to nebolo jasne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.