Zavrieť

Porady

Danovy bonus a student VS

Dobry den,nepodarilo sa mi najst odpoved na nasledujuci problem.
Zamestnanec si uplatnoval danovy bonus na syna,ktory bol od 2/2010 do 7/2010 ,teda cely letny semester v zahranici / cez Erazmus /. Danovy bonus mal vyplacany do 6/2010.Tento rok uz mal koncit 2. stupen VS, ale nestihol urobit štátnu záverečnu skúšku. Nahradny termin ma v 5/2011. Ma i nadalej narok na danovy bonus az do vykonania statnej zaverecnej skusky?
Bude i nadalej platit za neho stat zdravotne poistenie? Alebo sa ma prihlasit na urade prace?
Dakujeme
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    lefa Pozri príspevok
    Dobry den,nepodarilo sa mi najst odpoved na nasledujuci problem.
    Zamestnanec si uplatnoval danovy bonus na syna,ktory bol od 2/2010 do 7/2010 ,teda cely letny semester v zahranici / cez Erazmus /. Danovy bonus mal vyplacany do 6/2010.Tento rok uz mal koncit 2. stupen VS, ale nestihol urobit štátnu záverečnu skúšku. Nahradny termin ma v 5/2011. Ma i nadalej narok na danovy bonus az do vykonania statnej zaverecnej skusky?
    Bude i nadalej platit za neho stat zdravotne poistenie? Alebo sa ma prihlasit na urade prace?
    Dakujeme
    Podľa § 65 ods. 1 zák. č. 131/2002 Z.z., študent prestáva byť študentom VŠ ak je splnená posledná z podmienok predpísaných na riadne skončenie štúdia daného študijného programu. Ak študent nedokončí štúdium do 31.08. príslušného roka, študentovi uplynula štandartná dĺžka štúdia a študent študuje dlhšie ako jeho štandardná dĺžka štúdia.
    Z uvedeného vyplýva, že nárok na DB je do 31.08.2010.
    Týmto dátumom prestáva byť študentom a štát už neplatí zdravot.poistenie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Iwett Pozri príspevok
    Dobrý podvečer, odsúhlaste mi prosím, má rodič, ktorý má príjem z prenájmu v sume 7000,- eur nárok na DB od 1-7/2010, keď syn má ukončené bakalárske štúdium a študuje inžinierske štúdium dennou formou a 15.7.2010 dovŕšil 25 rokov? Ďakujem
    Má nárok.

    lefa je offline (nepripojený) lefa

    lefa
    katka50 Pozri príspevok
    Podľa § 65 ods. 1 zák. č. 131/2002 Z.z., študent prestáva byť študentom VŠ ak je splnená posledná z podmienok predpísaných na riadne skončenie štúdia daného študijného programu. Ak študent nedokončí štúdium do 31.08. príslušného roka, študentovi uplynula štandartná dĺžka štúdia a študent študuje dlhšie ako jeho štandardná dĺžka štúdia.
    Z uvedeného vyplýva, že nárok na DB je do 31.08.2010.
    Týmto dátumom prestáva byť študentom a štát už neplatí zdravot.poistenie.
    Cize by sa mal ist prihlasit na UP do 7 kal.dni, teda do 7.9.2010, aby zanho platil stat zdravotne poistenie?
    A co ak prinesie potvrdenie zo skoly, ze je i nadalej studentom?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    lefa Pozri príspevok
    Cize by sa mal ist prihlasit na UP do 7 kal.dni, teda do 7.9.2010, aby zanho platil stat zdravotne poistenie?
    A co ak prinesie potvrdenie zo skoly, ze je i nadalej studentom?
    A z akeho dovodu by mal take potvrdenie priniest?
    Statnu zaverecnu skusku je mozne robit tusim do 2 rokov od ukoncenia posledneho rocnika.
    Studentom je clovek len do ukoncenia posl. rocnika.

    Napriek tomu nema narok na DB, lebo prekrocil standardnu dlzku studia a rovnako z daneho dovodu za neho dalej stat neplati zdravotne poistenie.

    lefa je offline (nepripojený) lefa

    lefa
    ivka70 Pozri príspevok
    A z akeho dovodu by mal take potvrdenie priniest?
    Statnu zaverecnu skusku je mozne robit tusim do 2 rokov od ukoncenia posledneho rocnika.
    Studentom je clovek len do ukoncenia posl. rocnika.

    Napriek tomu nema narok na DB, lebo prekrocil standardnu dlzku studia a rovnako z daneho dovodu za neho dalej stat neplati zdravotne poistenie.
    Dobre, teda narok na DB mal do 8/2010. A ked sa zaeviduje na UP, tak plati za neho stat zdravotne poistenie?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    lefa Pozri príspevok
    Dobre, teda narok na DB mal do 8/2010. A ked sa zaeviduje na UP, tak plati za neho stat zdravotne poistenie?
    Ano.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lefa Pozri príspevok
    Dobre, teda narok na DB mal do 8/2010. A ked sa zaeviduje na UP, tak plati za neho stat zdravotne poistenie?
    za uchádzačov o zamestnanie platí ZP štát.
    Vyžiadaj si (od rodičov) potvrdenie z UPSVaR, dokedy mal vyplácané PnD.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    veronikasad Pozri príspevok
    za uchádzačov o zamestnanie platí ZP štát.
    Vyžiadaj si (od rodičov) potvrdenie z UPSVaR, dokedy mal vyplácané PnD.
    PnD = myslí sa prídavok na dieťa, že?

    lefa je offline (nepripojený) lefa

    lefa
    katka50 Pozri príspevok
    Podľa § 65 ods. 1 zák. č. 131/2002 Z.z., študent prestáva byť študentom VŠ ak je splnená posledná z podmienok predpísaných na riadne skončenie štúdia daného študijného programu. Ak študent nedokončí štúdium do 31.08. príslušného roka, študentovi uplynula štandartná dĺžka štúdia a študent študuje dlhšie ako jeho štandardná dĺžka štúdia.
    Z uvedeného vyplýva, že nárok na DB je do 31.08.2010.
    Týmto dátumom prestáva byť študentom a štát už neplatí zdravot.poistenie.
    Takze po case sa znova ozyvam, aby som aj ostatnych informovala o svojich zisteniach. Dakujem aj za vase odporucania.
    V jednej ZP / dôvera /bola podana informacia, ze pokial nema titul, tak za nu plati stat ZP a v druhej ZP / vseobecna / bola podana informacia, ze kedze prekrocila standardnu dlzku studia, tak uz nie je platitel stat a musi si dobrovolne platit ZP.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    lefa Pozri príspevok
    Takze po case sa znova ozyvam, aby som aj ostatnych informovala o svojich zisteniach. Dakujem aj za vase odporucania.
    V jednej ZP / dôvera /bola podana informacia, ze pokial nema titul, tak za nu plati stat ZP a v druhej ZP / vseobecna / bola podana informacia, ze kedze prekrocila standardnu dlzku studia, tak uz nie je platitel stat a musi si dobrovolne platit ZP.
    Informácia zo Všeobecnej ZP je správna.

    adina88 je offline (nepripojený) adina88

    adina88
    ŠKOLSKÝ ROK 2002/2003 1.ročník
    2003/2004 2.ročník
    2004/2005 február opakovanie 2.ročníka, následne ukončenie štúdia pre nesplnenie štud.povinností- študent v ČR Pf UK v Praze magisterské štúdium- V magisterském studijním programu je standardní doba studia nejméně 4 a nejvýše 6 roků podla českých zákonov.
    ŠKOLSKÝ ROK 2009/2010 1.ročník denného Bc.programu na Slovensku,
    2010/2011 2.ročník denného Bc. programu na Slovensku
    Od roku 2009 SEPTEMBER 26 rokov.
    Moja otázka znie , či som mala platiť odvody do zdravotnej poisťovne a od kedy??? Za odpovede vopred ďakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    adina88 Pozri príspevok
    ŠKOLSKÝ ROK 2002/2003 1.ročník
    2003/2004 2.ročník
    2004/2005 február opakovanie 2.ročníka, následne ukončenie štúdia pre nesplnenie štud.povinností- študent v ČR Pf UK v Praze magisterské štúdium- V magisterském studijním programu je standardní doba studia nejméně 4 a nejvýše 6 roků podla českých zákonov.
    ŠKOLSKÝ ROK 2009/2010 1.ročník denného Bc.programu na Slovensku,
    2010/2011 2.ročník denného Bc. programu na Slovensku
    Od roku 2009 SEPTEMBER 26 rokov.
    Moja otázka znie , či som mala platiť odvody do zdravotnej poisťovne a od kedy??? Za odpovede vopred ďakujem.

    ako súvisí táto otázka s názvom témy ?

    odpoveď tu

    http://www.porada.sk/1619902-post12.html

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Dobrý podvečer, odsúhlaste mi prosím, má rodič, ktorý má príjem z prenájmu v sume 7000,- eur nárok na DB od 1-7/2010, keď syn má ukončené bakalárske štúdium a študuje inžinierske štúdium dennou formou a 15.7.2010 dovŕšil 25 rokov? Ďakujem

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ahoj, aka je u nas standartna dlzka vysokolskeho studia? Pokial nema student este dovrsenych 24 rokov a sustavne studuje na VS pravdepodobne splna podmienku na DB?

    Discodiva je offline (nepripojený) Discodiva

    Discodiva
    ked dieta živnostnika ukončilo min rok v máji VŠ študium, aké doklady treba k DP. Papier o návšteve školy za tých 5 mesiacov a ešte treba aj nejaký doklad o ukončení študia treba? aký? kopiu diplomu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.