Zavrieť

Porady

nákup pohárov

Dobrý deň! Môžem si z nákupu pohárov a kávovej súpravy uplatniť DPH ? a považovať to za daňový náklad ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Vytvor si smernicu, ktora bude pojednavat o starostlivosti o zamestnancov a pohare, sialky na kavu, ale aj chladnicku, rychlovarnu konvicu a pod. veci mozes dat do nakladov. Len si na to vytvor v 501 analyticky ucet, aby si to vedel-a odlisit od ostatnych nakladov. DPH by som uplatnila.
    Nemusis priznavat, ze je to len pre obchodnych partnerov. Do 513 by som dala kavu, nejake keksiky a podobne veci, ktorymi budete obchodnych partnerov castovat.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Súhlasím s príspevkom od Dášky, veď tie poháre budú potrebovať aj zamestnanci, nie iba obchodné partneri, tým budeš dávať do nedaňových nákladov na účet 513 pohostenie. Určite by som riešila účet 501/A a DPH by som uznala.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    alenad Pozri príspevok
    Ja som si nevšimla, že by písala o používaní zamestnancami. Ani netuším, či ich vôbec má. Písala, že budú pre obchodných partnerov.
    Ak pridu obchodni partneri na rokovanie, asi nebudu rokovat s prazdnymi stolickami, ale s ludmi vo firme. Obycajne majitelia firiem byvaju aj zamestnancami alebo zamestnancov maju. Zadavatel - ka otazky uz zvazi podla odpovedi, ako sa zariadi.

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    Samozrejme ak dokážeš doložiť, že šlo o náklady potrebné na dosahovanie tvojich príjmov (môže byť napríklad aj vybavenie pre zamestnancov, hoci tam je otázka či na to nemáš vytvorený fond). Inak by som to do nákladov určite nezaúčtoval, respektíve by som to zaúčtoval do nedaňových nákladov.

    alenad je offline (nepripojený) alenad

    alenad
    zazi Pozri príspevok
    bude sa to používať na minerálku a kávu,keď príde obchodný partner
    V takomto prípade si myslím, že sú to náklady na reprezentáciu ( účet 513 ), daňovo neuznané, bez nároku na odpočet dph.

    alenad je offline (nepripojený) alenad

    alenad
    ondrejvla Pozri príspevok
    Súhlasím s príspevkom od Dášky, veď tie poháre budú potrebovať aj zamestnanci, nie iba obchodné partneri, tým budeš dávať do nedaňových nákladov na účet 513 pohostenie. Určite by som riešila účet 501/A a DPH by som uznala.
    Ja som si nevšimla, že by písala o používaní zamestnancami. Ani netuším, či ich vôbec má. Písala, že budú pre obchodných partnerov.

    mordechaj je offline (nepripojený) mordechaj

    mordechaj
    Samozrejme že pôjde o poháre a šialky pre zamestnancov. So smernicou o zabezpečení určitých potrieb pre zamestnancov súhlasím.

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    Este raz pripominam, ci na podobne ucely nemas vytvoreny nejaky fond (napriklad socialny)?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zazi Pozri príspevok
    Dobrý deň! Môžem si z nákupu pohárov a kávovej súpravy uplatniť DPH ? a považovať to za daňový náklad ?

    Ja to považujem za daňový náklad .Buď to užívajú zamestnanci a ak nemám zamestnancov , tak tieto predmety používam aj pre svojich obchodných partnerov,a nebyť ich , tak firma by asi netvorila zisk .


    Doplním: uplatnila by som aj odpočet DPH.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    alenad Pozri príspevok
    Ja som si nevšimla, že by písala o používaní zamestnancami. Ani netuším, či ich vôbec má. Písala, že budú pre obchodných partnerov.
    Obchodného partnera si treba vážiť .

    Pokiaľ to nie je prehnaný nezmyselný a prešpekulovaný nákup , tak prečo nie do výdavkov s uplatnením DPH u platiteľa DPH ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.