Zavrieť

Porady

Malé deti - malé starosti, veľké deti - veľké starosti

Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Všetko o deťoch. Otázky, odpovede, doporučenia - jednoducho dobre mienené rady skúsenejších mamičiek či starých mám pre tie, ktoré majú o ne záujem, no nemali sa ich kde, kedy, či od koho naučiť... majú dieťa, no niekedy nevedia, čo s ním, resp. sa ocitli v nečakanej situácii, na ktorú neboli pripravené...
Naposledy upravil Oliwa : 07.09.10 at 21:11
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

1. Ako dlho môžem nechať sedieť 8-mesačné dieťa v kočíku? No, ono v podstate ešte samé nesedí (teda nie tak dlho), len má zodvihnutý spodok kočíka, o ktorý sa opiera. Mama mi vynadala, že 2 hod. sú moc, že bude mať krivý chrbátik.
2. A ako dlho môže sedieť samé, napr. na zemi, keď sa o nič neopiera?
3. Môžem ho už postaviť na chvíľočku na nohy?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Oliwa Pozri príspevok
Rado sa stalo!
Ak si mu to náhodou ešte nedávala - piškóty, alebo aj obyčajné Marína keksy /ešte sa vyrábajú/, môžeš dať napr. do detskej výživy, alebo nastrúhaného jabĺčka /ale aby nebolo kyselkavé, lebo to by ho tiež štípalo/ - a o chvíľu zmäknú... Mňam!
Reagujem na príspevok z inej témy... Marína keksy mu nemôžem dať, má intoleranciu na pšenicu - nasledovala by kolika a niekoľkodňové hnačky... Písala som o piškótach, ale mala som na mysli bezlepkové...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Llívia Pozri príspevok
1. Ako dlho môžem nechať sedieť 8-mesačné dieťa v kočíku? No, ono v podstate ešte samé nesedí (teda nie tak dlho), len má zodvihnutý spodok kočíka, o ktorý sa opiera. Mama mi vynadala, že 2 hod. sú moc, že bude mať krivý chrbátik.
2. A ako dlho môže sedieť samé, napr. na zemi, keď sa o nič neopiera?
3. Môžem ho už postaviť na chvíľočku na nohy?
1. Toto som neriešila, my chodíme (aj sme chodili) s kočíkom von iba zaspať - zaspával tak max. 1 hodinu, potom už spal a ja som mu zložila kočík aby ležal. A drobec nemá krivý chrbátik.
2. Sedel tak dlho ako vládal (ale Adrián už na 8 mesiacov dávno lozil po štyroch)
3. Nerobila by som to (nenútila by som ho).

Veľmi mi pomáhalo plávanie s malým...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

calawen Pozri príspevok
1. Toto som neriešila, my chodíme (aj sme chodili) s kočíkom von iba zaspať - zaspával tak max. 1 hodinu, potom už spal a ja som mu zložila kočík aby ležal. A drobec nemá krivý chrbátik.
2. Sedel tak dlho ako vládal (ale Adrián už na 8 mesiacov dávno lozil po štyroch)
3. Nerobila by som to (nenútila by som ho).

Veľmi mi pomáhalo plávanie s malým...
Ďakujem.
1. V čase, keď ho mám ja, tak ešte pred mesiacom spával. Teraz spať už nechce, zato strašne, ale fakt strašne plače (občas mám obavy, aby sa nezašiel), keď leží. Keď sedí, je kľudný, pozerá okolo seba.
2. On sa ešte ani neplazí (taká hanba, kamarátka má o 9 dní mladšie dvojičky a tie sa už plazia ).
3. OK, nebudem ho nútiť.

Sestra tiež chcela chodiť s ním plávať, ale zostalo len pri tom, že chcela.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Llívia Pozri príspevok
Ďakujem.
1. V čase, keď ho mám ja, tak ešte pred mesiacom spával. Teraz spať už nechce, zato strašne, ale fakt strašne plače (občas mám obavy, aby sa nezašiel), keď leží. Keď sedí, je kľudný, pozerá okolo seba.
2. On sa ešte ani neplazí (taká hanba, kamarátka má o 9 dní mladšie dvojičky a tie sa už plazia ).
3. OK, nebudem ho nútiť.

Sestra tiež chcela chodiť s ním plávať, ale zostalo len pri tom, že chcela.
To sedenie som spomenula len ako príklad... Hanba to rozhodne nie je, každé dieťa je originál a toto zrejme nepokladá za potrebné sa vedieť pohybovať, možno sa potrebuje vyvíjať v niečom inom, napr. začína rozprávať?

Keď chce sedieť, nech sedí, netreba ho nútiť do ležania, či státia - keď bude na to pripravený, postaví sa, resp. poplazí sa. Ale na podporu snahy plaziť sa, skús sa s ním hrať tak, že mu hračku dáš kúsok mimo dosahu, aby sa musel načiahnuť a potom tú vzdialenosť po kúskoch zväčšovať...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Náš Martinko sa vôbec neplazil, on sedel a len štvornožkoval. Mal rok a už aj prvé kroky. Martinko sedel už ako 6mes, vyžadoval si to, ležal len keď bol moc unavený, ale on je moc živý, teraz leží iba keď musí spať.
Švagrininá malá, tá sa neplazila, neštvornožkovala, má rok a mesiac a už chodí, trošku má ešte problémy na nerovnom povrchu.
Na nožičky stavať dieťa sa neodporúča. Dieťa samé príde načo mu slúžia nožičky.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

calawen Pozri príspevok
To sedenie som spomenula len ako príklad... Hanba to rozhodne nie je, každé dieťa je originál a toto zrejme nepokladá za potrebné sa vedieť pohybovať, možno sa potrebuje vyvíjať v niečom inom, napr. začína rozprávať?

Keď chce sedieť, nech sedí, netreba ho nútiť do ležania, či státia - keď bude na to pripravený, postaví sa, resp. poplazí sa. Ale na podporu snahy plaziť sa, skús sa s ním hrať tak, že mu hračku dáš kúsok mimo dosahu, aby sa musel načiahnuť a potom tú vzdialenosť po kúskoch zväčšovať...
Tá hanba bola myslená zo srandy, preto aj tento smajlík
To s tou hračkou nezaberá - už som skúšala. No, veď ja vyčkám a o pol roka mu budem hovoriť: Sadni! (aby nebehal)
Rozpráva si stále niečo: baba, mama, vava
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Llívia Pozri príspevok
1. Ako dlho môžem nechať sedieť 8-mesačné dieťa v kočíku? No, ono v podstate ešte samé nesedí (teda nie tak dlho), len má zodvihnutý spodok kočíka, o ktorý sa opiera. Mama mi vynadala, že 2 hod. sú moc, že bude mať krivý chrbátik.
2. A ako dlho môže sedieť samé, napr. na zemi, keď sa o nič neopiera?
3. Môžem ho už postaviť na chvíľočku na nohy?
Vyjadrím sa iba k 3ke:
Buď rada, že ešte nechodí. Naša prvá dcéra už samostatne behala v 10tich mesiacoch. A potom sme pochopili, že ležiace dieťa je malý poklad...oproti chodiacemu
Názov témy je v tomto prípade totálne výstižný. Nikdy som tomu neveril...ale už som začal.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Dieťa nenúť, ono samo vie čo a kedy. Tak je to aj s rozprávaním, moja mamka vravela, že som mala skoro tri roky a nerozprávala, len ukazovala čo práve chcem. A potom dedka napadlo, že mi jednoducho nič nedajú, kým nepoviem. No a moje prvé slová boli že "prosím si soľ" (mala som krajec chleba s maslom). Povedala som to vraj pekne, bez chyby, vrátane "r". Odvtedy sa mi huba nezastavila aj keď ma okrikovali nech som ticho. To len na ilustráciu, že pri dieťati nikdy nevieš.
Ak môžem - neporovnávaj svoje dieťa s inými, každé je originál, každé je zlaté, aj keď je pravda, že to Tvoje je NAJLEPŠIE, NAJKRAJŠIE a NAJMÚDREJŠIE.
Hlavne deťom musíš dať istotu, že sú tu ľudia, ktorým môže vždy veriť, ktorým na ňom záleží, ktorí ho majú radšej ako seba, ktorým sa môže so všetkým priznať a s ktorými mu je dobre. Potom nebudú problémy ani so staršími deťmi. Však uvidíš sama.
3 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Gabhus Pozri príspevok
Ak môžem - neporovnávaj svoje dieťa s inými, každé je originál, každé je zlaté, aj keď je pravda, že to Tvoje je NAJLEPŠIE, NAJKRAJŠIE a NAJMÚDREJŠIE.
Hlavne deťom musíš dať istotu, že sú tu ľudia, ktorým môže vždy veriť, ktorým na ňom záleží, ktorí ho majú radšej ako seba, ktorým sa môže so všetkým priznať a s ktorými mu je dobre. Potom nebudú problémy ani so staršími deťmi. Však uvidíš sama.
Plne súhlasím,
neznášala som to prirovnavanie... ten váži toľko a toľko ten robí už to a to....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa Pozri príspevok
Všetko o deťoch. Otázky, odpovede, doporučenia - jednoducho dobre mienené rady skúsenejších mamičiek či starých mám pre tie, ktoré majú o ne záujem, no nemali sa ich kde, kedy, či od koho naučiť... majú dieťa, no niekedy nevedia, čo s ním, resp. sa ocitli v nečakanej situácii, na ktorú neboli pripravené...
...hm , len tak ...na margo ...

Týka sa to aj skúsenejších oteckov či starých otcov ??????
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Gabhus Pozri príspevok
Dieťa nenúť, ono samo vie čo a kedy...
Ak môžem - neporovnávaj svoje dieťa s inými, každé je originál, každé je zlaté, aj keď je pravda, že to Tvoje je NAJLEPŠIE, NAJKRAJŠIE a NAJMÚDREJŠIE.
Hlavne deťom musíš dať istotu, že sú tu ľudia, ktorým môže vždy veriť, ktorým na ňom záleží, ktorí ho majú radšej ako seba, ktorým sa môže so všetkým priznať a s ktorými mu je dobre. Potom nebudú problémy ani so staršími deťmi. Však uvidíš sama.
Ďakujem. Len to nie je moje dieťa, ale synovec, ale aj tak je NAJLEPŠÍ, NAJKRAJŠÍ a NAJMÚDREJŠÍ.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

buchač Pozri príspevok
...hm , len tak ...na margo ...

Týka sa to aj skúsenejších oteckov či starých otcov ??????
Myslím, že odpoviem aj za zadávateľku témy, že ÁNO, TÝKA sa to aj otcov a starých otcov
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Llívia Pozri príspevok
1. Ako dlho môžem nechať sedieť 8-mesačné dieťa v kočíku? No, ono v podstate ešte samé nesedí (teda nie tak dlho), len má zodvihnutý spodok kočíka, o ktorý sa opiera. Mama mi vynadala, že 2 hod. sú moc, že bude mať krivý chrbátik.
2. A ako dlho môže sedieť samé, napr. na zemi, keď sa o nič neopiera?
3. Môžem ho už postaviť na chvíľočku na nohy?
Lívia, vôbec sa netráp nad tým, že dieťa tvojej kámošky sedí, lozí, papá to či ono. Vôbec to nemôžeš porovnávať, všetko chce svoj čas, každé dieťa je svojské a inak sa rozvíja(niekto chodí ako 9-10mesačný a niekto až po 1.roku)neni to o tom, že je dieťa zaostalé či nebodaj nevyspelé.
Takže z mojej skúsenosti ti poviem, že môj prvý syn začínal sedieť v 6.mesiacoch podopretý vankúšmi a postupne si zvykol aj sám.Lozil ako 8.mesačný, ale chodiť začal až v 13.mesiaci.
Vôbec to nie je o tom, či má sedieť 15minút či hodinu, dieťa má svoje potreby, svoje pudy, neboj, vie kedy je unavené a zvalí sa keď nechce sedieť. Ja som moje deti dávala do chodítka, tak začala som chvíľkou na 5-10minút a ked si zvykli, tak sa prehrali aj hodinku a prelietali celý byt.Do chodítka som dávala malý vankúšik pred bruško nech sedí či stojí rovno, predsa len ten otvor bol široký, aby s nim moc nebalansovalo. takže smelo do toho-nemusíš sa báť, že to nezvládne, lebo ak dieťa vie sedieť a rovno držať hlavičku-je už stavané a pevné na to, aby robilo ďalšie pokusy a pokroky do života....veľa šťastia.
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

katarina.j Pozri príspevok
Lívia, vôbec sa netráp nad tým, že dieťa tvojej kámošky sedí, lozí, papá to či ono. Vôbec to nemôžeš porovnávať, všetko chce svoj čas, každé dieťa je svojské a inak sa rozvíja(niekto chodí ako 9-10mesačný a niekto až po 1.roku)neni to o tom, že je dieťa zaostalé či nebodaj nevyspelé.
Takže z mojej skúsenosti ti poviem, že môj prvý syn začínal sedieť v 6.mesiacoch podopretý vankúšmi a postupne si zvykol aj sám.Lozil ako 8.mesačný, ale chodiť začal až v 13.mesiaci.
Vôbec to nie je o tom, či má sedieť 15minút či hodinu, dieťa má svoje potreby, svoje pudy, neboj, vie kedy je unavené a zvalí sa keď nechce sedieť. Ja som moje deti dávala do chodítka, tak začala som chvíľkou na 5-10minút a ked si zvykli, tak sa prehrali aj hodinku a prelietali celý byt.Do chodítka som dávala malý vankúšik pred bruško nech sedí či stojí rovno, predsa len ten otvor bol široký, aby s nim moc nebalansovalo. takže smelo do toho-nemusíš sa báť, že to nezvládne, lebo ak dieťa vie sedieť a rovno držať hlavičku-je už stavané a pevné na to, aby robilo ďalšie pokusy a pokroky do života....veľa šťastia.
Doktor zakázal sestre používať chodítko (či po slovensky je to "chodúľka"? No, my sme ako malé mali "pavúka" .) - vraj sa deťom z toho skracujú šľachy na nohách, lebo zle stúpajú (na špičky prstov a nie na chodidlo)a ešte niečo zlé to robí na nohy. Sestra ho tam aj tak dáva tak na 15 - 30 min. Keď sme boli malé, tiež sme behali v chodítku a nohy máme v poriadku, tak teraz neviem, či si doktori zase niečo vymysleli, alebo či je chodítko skutočne zdraviu škodlivé.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
To chodítko záleží aj od dieťatka ako má vyvinuté kĺbiky.
Náš bol viac sledovaný (však kvôli mne, ja som do 1,5r mala remence, chodila som až v 2rokoch, s problémami dodnes).
V 6tich mesiacoch nám doktorka po sone zakázala akékoľvek skákanie, a chodítko, jeden kĺbik ešte nebol úplne ok, o dva mesiace už malý na 10 min. mohol byť v chodítku. On ale dlho nevydržal, keď sa 30 min. tak prehral, to mal výnimočný deň. Radšej skúšal svoje nôžky. Veď aj skoro začal chodiť.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

lenkak Pozri príspevok
To chodítko záleží aj od dieťatka ako má vyvinuté kĺbiky.
Náš bol viac sledovaný (však kvôli mne, ja som do 1,5r mala remence, chodila som až v 2rokoch, s problémami dodnes).
V 6tich mesiacoch nám doktorka po sone zakázala akékoľvek skákanie, a chodítko, jeden kĺbik ešte nebol úplne ok, o dva mesiace už malý na 10 min. mohol byť v chodítku. On ale dlho nevydržal, keď sa 30 min. tak prehral, to mal výnimočný deň. Radšej skúšal svoje nôžky. Veď aj skoro začal chodiť.
Synovec má kĺbiky v poriadku. Asi to teraz zakazujú už všetkým deťom. Čítala som aj článok o tom, že chodítko škodí.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
viem o tom, ale poznám pár doktorov, ktorí choditko nezakazujú.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Asi ďalšia vec, na ktorej sa doktori nezhodnú. Keby to chodítko bolo také škodlivé, tak by XYZ ľudí v mojom okolí muselo mať problémy s nohami a možno aj chrbticou. A čo ja viem, možno naše staré "pavúky" boli lepšie než tieto moderné plastové
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

buchač Pozri príspevok
...hm , len tak ...na margo ...

Týka sa to aj skúsenejších oteckov či starých otcov ??????
Ááále Buchač, hm, len tak... na margo...
Ty musíš stále vŕtať... Dobre vieš, ako to bolo myslené... ako dobre mienené rady skúsenejších rodičov či starých rodičov...
Ale keďže je tu viac-menej babinec, klávesnica mi automaticky napísala mamičky a staré mamy...
Nepredpokladám totiž, že by sa do tejto témy húfne zapájali nicky ako napr. ciners, tomashc, 220870, day, slayer666, jozef mihál, richard či chobot a pod.
- ergo nicky mužského pôvodu, vrátane Teba . Možno tak ešte Stanislav1975 by sem mohol občas zablúdiť ... Ale samozrejme ste vítaní - každá rada dobrá... Takže ak máš záujem, kľudne sa pridaj - však ako apa dvoch dcér /sa mi zdá/ a dokonca dedko /alebo starý otec - ozaj, ako Ťa vnučka volá, ak Ťa už poctila nejakým oslovením?/ - máš iste skúseností na rozdávanie...
Ale kvôli Tebe sa mi to prepisovať nechce - taký Martin Mocko to pochopil hneď ... Hmmm...
Alebo si založte vlastnú "nefeministickú" tému - napr. "S tebou mě baví svět - aneb výchova detí očami otcov - poraďákov"... Rada si na ňu kliknem...
Naposledy upravil Oliwa : 08.09.10 at 14:13
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať