Zavrieť

Porady

Malé deti - malé starosti, veľké deti - veľké starosti

Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Všetko o deťoch. Otázky, odpovede, doporučenia - jednoducho dobre mienené rady skúsenejších mamičiek či starých mám pre tie, ktoré majú o ne záujem, no nemali sa ich kde, kedy, či od koho naučiť... majú dieťa, no niekedy nevedia, čo s ním, resp. sa ocitli v nečakanej situácii, na ktorú neboli pripravené...
Naposledy upravil Oliwa : 07.09.10 at 21:11
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...netykavka ....
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Od akého veku ste dovolili deťom hrať sa s kockami - stavebnicou, z ktorej sa dá postaviť napr. domček? Kúpila som ich malému (akcia v Lidli - kopa kociek za cca 11 EUR - no nekúp to ). Mali dva typy - na jednom bolo napísané, že od +1, na druhom od +2. Kúpila som tie +2, lebo na vrchnáku boli otvory, cez ktoré môže vhadzovať kocky podľa tvarov do vedierka, inak až na počet ks boli v oboch vedierkach rovnaké kocky. Chcem mu ich dať na Vianoce, len neviem, či mu to na niečo bude, či sa bude môcť s nimi hneď hrať.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
môže sa hrať aj na Vianoce,
ak sú to menšie kocky, tak sme ich malému dávali len v našej prítomnosti a dávali pozor aby ich nedával do pusinky. Doteraz mu malé časti z hračiek ani nedávame.
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Do papuľky by ich možno napchal, ale určite ich neprehltne. Super, mám prvý vianočný darček.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Llívia Pozri príspevok
Doktor zakázal sestre používať chodítko (či po slovensky je to "chodúľka"? No, my sme ako malé mali "pavúka" .) - vraj sa deťom z toho skracujú šľachy na nohách, lebo zle stúpajú (na špičky prstov a nie na chodidlo)a ešte niečo zlé to robí na nohy. Sestra ho tam aj tak dáva tak na 15 - 30 min. Keď sme boli malé, tiež sme behali v chodítku a nohy máme v poriadku, tak teraz neviem, či si doktori zase niečo vymysleli, alebo či je chodítko skutočne zdraviu škodlivé.
No priznam sa, veľa pediatrov neodporúča chodítka, fakt neviem, raz vyjdú nejaké fámy a hned je z toho haloooo. jeden povie, že to škodí na nohy, druhý že na chrbátik, atd...ja som oboch synov začala dávať do chodítka od 5.mesiaca a sú v poriadku,nemajú žiadne problémy ani s nohami ani s chrbticou(práve že sú až moc živí, niekedy je problém aby sa vôbec zastavili) podla mna je to individuálne, záleží od dieťatka či tam chce byť a či mu jeho zdrav.stav dovoluje, no nevidím problém v tom, ked sa tam dieťa zahrá chvílku-ja som to brala ako takú pomôcku, ked sa malý tam hral, mohla som si robiť č bolo treba, síce musela som ho mať na očiach, aby niečo nevyviedol, ale aspon som si mohla ožehliť, oprať a pod.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

calawen Pozri príspevok
Reagujem na príspevok z inej témy... Marína keksy mu nemôžem dať, má intoleranciu na pšenicu - nasledovala by kolika a niekoľkodňové hnačky... Písala som o piškótach, ale mala som na mysli bezlepkové...
Moja mama hovorí,že ma krmila piškótami od 5-teho mesiaca !

Ničím iným, ma nemohla zasýtiť...

A dobrý apetít do jedla mi zostal doteraz....
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Môj syn odmietal akékoľvek mlieko, keď som ho po mesiaci a pol prestala kojiť. Čo som mu mala dať ? Mal 5 mesiacov a jedol rohlík a pribináčik
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Laco-monter Pozri príspevok
Moja mama hovorí,že ma krmila piškótami od 5-teho mesiaca !

Ničím iným, ma nemohla zasýtiť...

A dobrý apetít do jedla mi zostal doteraz....
V nejakom časopise o deťoch som čítala, že do 6. mesiaca by sa im kvôli možnosti vzniku alergií nemala dávať žiadna iná strava len materské mlieko.
Sestra začala synovcovi dávať kaše (zemiak + nejaká zelenina) od 5. mesiaca, ale piškóty a veľké kukuričné nesolené chrumky až v 7.
Trochu MT: Asi tak prvé 3 mesiace, čo kojila, tak mohla dýchať a mrkvu. Doktor jej zakázal jesť inú zeleninu a na ovocie si tiež musela dávať pozor. Vraj, aby malý nemal vetríky, nenafukovalo ho, nedostal alergiu. Potom dostal anémiu - chudokrvnosť a bral nejaké lieky (železo a nejaký vitamín B, ostatné si nepamätám) a kamarátkiny malí ju mali (možno ešte majú) tiež. Keď dieťa získava vitamíny a všetko to dôležité v prvých mesiacoch len z materského mlieka, tak ako to má získať, keď mamička dokopy nič jesť nemôže?
Naposledy upravil Llívia : 08.09.10 at 21:23
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

No tak trošku to záleží aj od konštrukcie dieťaťa. Moje deti boli veľké - pri narodení 4,5 a 4,70 kg tak mám skúsenosti len sa takýmito. Nikdy nemali alergie ani nejaké vážnejšie problémy so zdravím. Ako som sa starala:
- od malička kočík na dvore, pes pri kočíku a keď štekal, vyšla som pozrieť čo sa deje. Väčšinou sa zobudili a tak najesť, prebaliť a spať. Mala som čas aj na seba a na čo bolo treba
- od cca troch mesiacoch jedli čo prišlo. Piškóty, polievky (len menej solené a bez korenia) a potom zarovno s nami. Stalo sa aj, že starší syn vyjedal psovi z misky, čo ma trochu vzalo, ale nepoškodilo to ani synovi, ani psovi
- vždy mali dostatok pohybu - bola možnosť sa osamostatniť a odísť od našich na sídlisko, ale to ma ani nenapadlo. Vyrastali tak ako v podstate my so sestrami. V dome so záhradou, so zvieratami, s kamarátmi aj so staršími ľuďmi -žili ešte aj moji starí rodičia. Nerobilo im problém liezť po stromoch, pracovať manuálne kosiť od cca 8 rokov, ale aj nosiť domov jednotky. Zas som sa rozpísala, ale z mojich skúseností:
- nebyť na deti príliš úzkostlivý, ono príde aj rozbité koleno aj bárs čo no a trocha špiny neuškodí, vie niekto ako je dobre urobiť si v lete na dvore blato a chodiť po ňom naboso?
- dať dieťaťu istotu, že ste tu pre neho
- naučiť ho pomáhať zvieratkám , starým a byť slušný
- drahá hračka nenahradí rodičov - oboch, aj ten otec je na niečo
- mať tie deti aspoň dve a nazakazovať kamarátov - v rámci možností
Nech ma niekto doplní svojimi skúsenosťami pri výchove, ale myslím, že mne sa to takto podarilo.
3 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

To čo bolo za doktora? Taký by mal vrátiť diplom... Samozrejme sa matka má vyhýbať zelenine, ktorá spôsobuje u dieťatka nadúfanie, napr. strukovinám a nedoporučuje sa tiež citrusové ovocie, ale aby nemohla zo zeleniny nič okrem mrkvy... A z čoho malo to bábo získať imunitu - ak nie z vitamínov a minerálov dodaných z "maminej mliekárne" - ako výstižne predomnou napísala Kazu?

Patrilo k predchádzajúcemu Llíviinmu príspevku, len Gabhus ma predbehla...
Naposledy upravil Oliwa : 09.09.10 at 07:42
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Toto je reakcia na Líviu-ak by chodítka boli v neporiadku,malo by viac ľudí problémy....a nemajú?Koľkí majú problémy s chrbticou a nohami?
Tiež čo sa týka jedenia,v určitom období bolo tak,že sa v podstate takmer hned zaradovalo jedlo.Alergie začali letieť do nebies a tak teraz platí od 6 mesiacov,zelenina,potom až ovocie,lepok,čiže múka asi od 7-8 mesiaca a mlieko čo najneskôr,začať kyslomliečnymi nápojmi.Ked som do práce nastupovala,tak prvé roky som ani nevidela niekoho,kto je alergický na lepok ,výnimočná bola alergia na mlieko...teraz pomaly neprejde týžden ,aby niekto taký na ambulanciu neprišiel.
Tieto suhrny sú štatistika.Na konci každého kalendárneho roka vypisujeme neskutočné papiere,kto učtujete lekárov tak robíte ekonomickú štatistiku,my vyplnujeme kolonky-počet vyšetrení,počty pacientov podľa dg,z toho detí,z toho žien,z toho prvý raz a tak.No a z toho sa sumarizuju výsledky a vyplývajú doporučenia.Veľmi veľkú časť z toho robia práve farma firmy,ktoré potom sumarizuju alergie a alergeny a robia na základe toho testy a lieky.A k tým lekárom-vždy sa nájdu takí,čo štatistiky a doporučenia nečítajú.Tí potom nemajú nič proti chodítkam.Ani proti sladkým vodičkám.Ani proti mlieku do roka...atd.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

BXLmiami Pozri príspevok
Toto je reakcia na Líviu-ak by chodítka boli v neporiadku,malo by viac ľudí problémy....a nemajú?Koľkí majú problémy s chrbticou a nohami?
Tiež čo sa týka jedenia,v určitom období bolo tak,že sa v podstate takmer hned zaradovalo jedlo.Alergie začali letieť do nebies a tak teraz platí od 6 mesiacov,zelenina,potom až ovocie,lepok,čiže múka asi od 7-8 mesiaca a mlieko čo najneskôr,začať kyslomliečnymi nápojmi.Ked som do práce nastupovala,tak prvé roky som ani nevidela niekoho,kto je alergický na lepok ,výnimočná bola alergia na mlieko...teraz pomaly neprejde týžden ,aby niekto taký na ambulanciu neprišiel.
Tieto suhrny sú štatistika.Na konci každého kalendárneho roka vypisujeme neskutočné papiere,kto učtujete lekárov tak robíte ekonomickú štatistiku,my vyplnujeme kolonky-počet vyšetrení,počty pacientov podľa dg,z toho detí,z toho žien,z toho prvý raz a tak.No a z toho sa sumarizuju výsledky a vyplývajú doporučenia.Veľmi veľkú časť z toho robia práve farma firmy,ktoré potom sumarizuju alergie a alergeny a robia na základe toho testy a lieky.A k tým lekárom-vždy sa nájdu takí,čo štatistiky a doporučenia nečítajú.Tí potom nemajú nič proti chodítkam.Ani proti sladkým vodičkám.Ani proti mlieku do roka...atd.
Sestra kŕmila tak, ako píšeš (zelenina - ovocie - lepok), len tú zeleninu začala na odporúčanie doktora dávať už v 5. mesiaci a po zelenine išlo ešte mäso. Teraz má malý 8 mesiacov a dáva mu už aj také ovocné kaše, čo sa zarábajú s vodou (neviem, či obsahujú mlieko).
Čo sa týka chodítiek a problémov s chrbticou + nohami - no, neviem, či to spôsobili len chodítka, alebo celkovo životný štýl (málo pohybu, "mľandravé" svalyi). Sestra ho používa a aj bude používať, lebo ako tu už niekto písal, to by nič neurobila, keďže malý stále vyžaduje pozornosť. Nenecháva ho v ňom však dlhšie ako pol hodiny.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Na margo toho jedenia detí: Pri prvom synovi som sa učila prvé tri mesiace-kedy čo začať dávať-čítala a zháňala som všeličo nech "všetko" viem.A dopadlo to asi tak, že ked sme boli u rodičov tak mama mu začala postupne pridávať jedlá(nekojila som vyrástol na tom ako ja-Sunar)-začali sme postrúhaným jablčkom, potom zeleninkou,polievkou no a na 5.mesiacov už jedol riadnu sviečkovú s nami.Na poradni ked ho pediatrička odvážila(že pribral v priebehu mesiaca 1kg) sa zasmiala a spýtala"no ty si asi dobrý papkáč, to sa mi už dávno nestalo,že dieťa tak priberie a to robím xxrokov.môžem sa opýtať čo papká?" až ma zamrazilo čo odpovedať....kedže máme dobrú lekárku,ktorá nie je proti tomu aby dieťa jedlo to čo môže a nielen mlieko, tak som sa snažila vyhnúť odpoveďou"no práve obedoval". ked sa opýtala čo jedol, tak som pohotovo odpovedala "no práve jedol sviečkovu".mali ste vidieť výraz tváre...zasmiala sa a privolala lekárku do vedla, že to počas svojej práce nezažili aby 5,5mesačné dieťa jedlo takmer všetko.samozrejme sa pýtala, či nemal problémy ked som mu dala riadne mlieko a pod. či nemal nejaku reakciu, no nič mu nebolo a teraz je poriadny papkáč,aj ked je štíhly(nik by nepovedal, že toho veľa zje, ale ani sa nečudujem, ved vo veku takmer 7.rokov dieťa rastie a potrebuje rôzne vitamíny).Mladší syn tiež nemal problémy začať s normálnou stravou, ked som s nim išla do poradne, tak lekárka sa len zasmiala so slovami "mám či nemám sa radšej pýtať čo mu dávate jesť?"vzali sme to s humorom, som rada, že sú v poriadku a nemali žiadne ťažkosti zo stravy. Viem, veľa detí je,čo musí držať bezlepkovú diétu-viem,že je to aj finančne náročné, takže obdivujem všetky maminy, ktoré sa snažia dieťaťu vyhovieť, aj ked je to niekedy ťažké vysvetliť mu, že nemôže taký keksík ako je ten či onen lebo by ho bolelo bruško a môže len ten čo mu dá mamina.Veru,klobúk dolu...Pozitívne je aj to, že už aj na školách a v škôlkách prispôsobujú obed - klasika a bezlepkový-aj ked je takýchto zariadení málo, ale aspon nejaké sú....
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
To si mala fajn, keď deti mohli papať všetko.
Ja malého kojím ešte aj dnes, má intoleranciu na kravského mlieko. Tak sa narodil, ak som chcela kojiť a nekupovať protialergické mlieko, pol roka som ani ja mlieko nemohla piť, žiadne pudingy, mohla som iba kyslé, nahrádzala som to acidkom a jogurtami. Bola by škoda skončiť s kojením, mala som mlieka aj pre dvoch, tak silno malý ťahal.
Malému ešte stále robí kravské mlieko problémy, ale už je to oveľa lepšie, len keď sa pozabudnem, a dám mu viac krát posebe puding, potom má problémy s bruškom a so stolicou. A mlieko len moje, som si povedala, ešte chvíľu vydržím, že vraj do troch rokov má úplne z toho vyrásť, tak uvidíme. Keby mal alergiu na mlieko, je to ešte horšie, tam už len to protialergické, a nehorázne peniaze. Dlho malému trvalo, kým si zvykol na iné jedlo, on z fľaše vôbec, kašami sa drhol, ale aj tak som nič nemixovala, aby sa naučil. Jedine čo on nemusí je mäso, to musí moc žuvať, ale párky, saláma, šunka to áno. Je veľký jedák, tiež doktorka bola s váhou spokojná, len skonštatovala že malý bacuľko, ale z toho už vyrástol, teda vybehal. Teraz má 2roky 5mes, 92cm, 13,5kg.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

katarina.j Pozri príspevok
Na margo toho jedenia detí: Pri prvom synovi som sa učila prvé tri mesiace-kedy čo začať dávať-čítala a zháňala som všeličo nech "všetko" viem.A dopadlo to asi tak, že ked sme boli u rodičov tak mama mu začala postupne pridávať jedlá(nekojila som vyrástol na tom ako ja-Sunar)-začali sme postrúhaným jablčkom, potom zeleninkou,polievkou no a na 5.mesiacov už jedol riadnu sviečkovú s nami.Na poradni ked ho pediatrička odvážila(že pribral v priebehu mesiaca 1kg) sa zasmiala a spýtala"no ty si asi dobrý papkáč, to sa mi už dávno nestalo,že dieťa tak priberie a to robím xxrokov.môžem sa opýtať čo papká?" až ma zamrazilo čo odpovedať....kedže máme dobrú lekárku,ktorá nie je proti tomu aby dieťa jedlo to čo môže a nielen mlieko, tak som sa snažila vyhnúť odpoveďou"no práve obedoval". ked sa opýtala čo jedol, tak som pohotovo odpovedala "no práve jedol sviečkovu".mali ste vidieť výraz tváre...zasmiala sa a privolala lekárku do vedla, že to počas svojej práce nezažili aby 5,5mesačné dieťa jedlo takmer všetko.samozrejme sa pýtala, či nemal problémy ked som mu dala riadne mlieko a pod. či nemal nejaku reakciu, no nič mu nebolo a teraz je poriadny papkáč,aj ked je štíhly(nik by nepovedal, že toho veľa zje, ale ani sa nečudujem, ved vo veku takmer 7.rokov dieťa rastie a potrebuje rôzne vitamíny).Mladší syn tiež nemal problémy začať s normálnou stravou, ked som s nim išla do poradne, tak lekárka sa len zasmiala so slovami "mám či nemám sa radšej pýtať čo mu dávate jesť?"vzali sme to s humorom, som rada, že sú v poriadku a nemali žiadne ťažkosti zo stravy. Viem, veľa detí je,čo musí držať bezlepkovú diétu-viem,že je to aj finančne náročné, takže obdivujem všetky maminy, ktoré sa snažia dieťaťu vyhovieť, aj ked je to niekedy ťažké vysvetliť mu, že nemôže taký keksík ako je ten či onen lebo by ho bolelo bruško a môže len ten čo mu dá mamina.Veru,klobúk dolu...Pozitívne je aj to, že už aj na školách a v škôlkách prispôsobujú obed - klasika a bezlepkový-aj ked je takýchto zariadení málo, ale aspon nejaké sú....
Ešte nevieš,či mu to ublížilo alebo nie.Tento typ stravovania prirad k správam typu-tretina detí vo veku 10 rokov má zvýšený cholesterol.Alebo-klesá veková hranica ľudí,ktorí v dvadsiatke prídu o žlčník.Alebo Sr a CR absolutne bezkonkurenčne vedú europsku štatistiku Ca hrubého čreva.Takže tak.
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

U drobca sme cca v 2. mesiaci prišli na intoleranciu pšeničného lepku - mával strašné koliky, keď som mala chlieb, cestoviny a pod. v strave - lepok bol aj v mlieku. U svokry sme pokusne urobili špaldové cestoviny (tiež obsahuje lepok, ale nie je taký agresívny) a kolika nebola - tak sme na to prišli. Odvtedy nejem pšenicu - cestoviny a múky sa dajú kúpiť aj iné druhy (nanešťastie iba v biopotravinách a v mlyne - t. j. podstatne drahšie ako bežné cestoviny a múka v obchode).
Cca v 4,5 - 5 mesiacoch lekárka odporučila pridávať prvé príkrmy - zelenina jemne obvarená a zmixovaná, jabĺčko čerstvé postrúhané.
Cca o mesiac - dva radila rozšíriť jedálniček o mäsko - najprv kurča, ryba, neskôr bravčové, hovädzie.
Tak na 10 mesiacov jedol to čo my dospelí, samozrejme bez soli (tú som začala pridávať až okolo roku - aj to len štipku na 1 l polievky, resp. na celú dávku jedla) a úplne bez korenín.
Na pol roka bezlepkové múky a potraviny, o dva mesiace neskôr lepkové (samozrejme nie pšenica).
Teraz papá všetko s nami, normálne (síce trošku slabšie) solené a korenené, nemixované, iba jemnejšie nakrájané - aj sám papá. Výnimku tvoria posledné dni od pondelka - teraz kvôli úrazu a otvorenej ale hojacej sa rane na vnútornej strane spodnej pery mu zas mixujem, resp. mám v zásobe hotové výživy (mäsové, ešte z dovolenky) - teraz len také, kým sa to nezahojí.

Postupne - od roka mu dávam jogurt sem-tam - typ sabinovský (t. j. príchuť na spodku a biely jogurt na vrchu - volám to miešací jogurt) - skôr ovocné ako čokoládové.
Sem-tam dostane aj nejakú maškrtu, ale nechcem to preháňať, lebo sú to prázdne kalórie a žiadna výživová hodnota.

Samozrejme, doma máme psa a nesnažím sa o sterilnú domácnosť, malý má dostatok pohybu doma aj vonku. Chodítko - tzv. pavúka nikdy nemal, kúpili sme mu také, kde sa iba opieral -ale s tým sa iba hral, nikdy sa o to neoprel, že by chodil - lepšia sa mu zdala jeho vysoká stolička, resp. kočík.

Mimochodom, cca pred týždňom a pol sme boli u sestry (jej deti nemajú problémy s pšenicou), nejak sa dostali ku keksíkom (obyčajným), keď boli pár minút bez dozoru - samozrejme aj drobec si zopár dal... Reakcia? V tú noc silná kolika a nasledujúce 2 dni hnačky...
Minimálne kvôli tomu chcem ešte najbližších pár rokov (minimálne 2-3) vynechávať pšenicu.

Mám otázočku - na lekára (BXLmiami) - tú intoleranciu nemám potvrdenú od lekára - mám po dohode s detskou lekárkou žiadať o vyšetrenie gastroenterológom - aby som nasledne nemala problém, keď budem zapisovať malého do škôlky ako bezlepkového? Drobec má dnes presne 15 mesiacov...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Určite ano,daj sa poslať na GAE vyšetrenie.Myslím,že pri potvrdení precitlivelosti Ti poistovna pomôže s nákladmi na stravu.Pri týchto dietach sa dá následne aj predlžiť materská či dostať príspevok na dietne stravovanie.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

BXLmiami Pozri príspevok
Určite ano,daj sa poslať na GAE vyšetrenie.Myslím,že pri potvrdení precitlivelosti Ti poistovna pomôže s nákladmi na stravu.Pri týchto dietach sa dá následne aj predlžiť materská či dostať príspevok na dietne stravovanie.
Vďaka, tak o 2 týždne ideme na očkovanie, tam sa vypýtam... Testy sa robia z krvi, alebo ide o nepríjemnejšie a bolestnejšie vyšetrenia?
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
BXLmiami Pozri príspevok
Ešte nevieš,či mu to ublížilo alebo nie.Tento typ stravovania prirad k správam typu-tretina detí vo veku 10 rokov má zvýšený cholesterol.Alebo-klesá veková hranica ľudí,ktorí v dvadsiatke prídu o žlčník.Alebo Sr a CR absolutne bezkonkurenčne vedú europsku štatistiku Ca hrubého čreva.Takže tak.
Tak mna sa to chvalabohu určite netýka, chodievame s detmi raz ročne preventivne na krv,výtery a nemaju cholesterol ani nič podobne...a pri mojom aspon dufam dobrom stravovani,kde nechýba zelenina a ovocie a samozrejme pohybu až-až, verim, že nič také nehrozi...takze asi tak je to...nemyslíš že nie vsetci su hned chorí a trpia niečim? podla mna zalezi vela od toho čo človek je a ako travi volny čas....
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
calawen Pozri príspevok
Vďaka, tak o 2 týždne ideme na očkovanie, tam sa vypýtam... Testy sa robia z krvi, alebo ide o nepríjemnejšie a bolestnejšie vyšetrenia?
nám robili testy hneď. Malému brali krv 3-4x, v jeden deň, robili mu testy na laktózu, sóju a ešte tie najčastejšie. Potvrdila sa len tá intolerancia laktózy (mlieka), v tej ľahšej forme.
Už sa to pomaly lepší, a verím, že už dlho nepotrvá a nebude mať žiadne problémy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať