Zavrieť

Porady

Nájomná zmluva

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť... potrebujem urobiť nájomnú zmluvu so spätným dátumom.....
Situácia je taká, že vlastníkom budovy je syn a otec má právo doživotného užívania (podľa listu vlastníctva). V priestoroch tohto domu otec podniká ako živnostník. V NZ by malo byť ošetrené, že prenajímateľ (syn) sa zaväzuje zadarmo prenajímať nájomcovi (otec) budovu od ... do.... s tým, že nájomca sa zaväzuje technicky zhodnocovať budovu a vymenujem presne veci, ktoré už vlastne boli na budove tech. zhodnocované + že bude platiť energie, údržbu domu.
Len by som potrebovala potvrdiť, či nemôže byť háčik v tom, že ako FO má právo dožitia v tej budove.... ale si myslím, že to nevadí....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

    Lubo44
    myslím, že právo dožitia a údržba sú rozdielne veci. tak ja by som tam problém nevidel. chceš to preto aby si mohol živnostík uplatniť náklady vynaložené na údržbu tej budovy?

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    Lubo44 Pozri príspevok
    myslím, že právo dožitia a údržba sú rozdielne veci. tak ja by som tam problém nevidel. chceš to preto aby si mohol živnostík uplatniť náklady vynaložené na údržbu tej budovy?
    Presne tak

    Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

    Lubo44
    Zuzana B. Pozri príspevok
    Presne tak
    ja si myslím, že by v tom nemal byť problém. tým doživotným užívaním sa zrejme myslí, že tam môže doživotne bývať a ako FO živnostník si na základe nájomnej zmluvy prenajme priestory na podnikanie. a do zmluvy si dá klauzulu o údržbe tej časti budovy, ktorú využíva na podnikanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.