Zavrieť

Porady

Mal sa odhlásiť zo SP alebo to za neho mal spraviť Úrad práce

Veľmi prosím o radu.

29.6.2005 som ukončila živnosť a hneď som sa prihlásila na Úrad práce. Pracovníčka na Úrade mi povedala, že ja nemusím ísť do žiadnej poisťovne, ony to zariadia. Teraz mi prišiel list zo SP, aby som priniesla "Výpis z daňového priznania za rok 2004"/ja som sa zo žiadnej poisťovne neodhlasovala/. Budem musieť doplatiť odvody do SP + pokuty?
Ďakujem za skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Pokiaľ si neplatila odvody /či už dobrovoľne alebo povinne/ - nie je to také hrozné - dá sa s nimi dohodnúť /myslím pokuty/. Treba tam ísť, vypísať "Registračný list FO" a zober si so sebou aj "ukončenie živnosti". Upozorňujem ťa však na to, že pokiaľ si si platila niečo ako DPO tak to doplatíš - to sa môže odhlásiť len s aktuálnym dátumom.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    markaV
    Veľmi prosím o radu.

    29.6.2005 som ukončila živnosť a hneď som sa prihlásila na Úrad práce. Pracovníčka na Úrade mi povedala, že ja nemusím ísť do žiadnej poisťovne, ony to zariadia. Teraz mi prišiel list zo SP, aby som priniesla "Výpis z daňového priznania za rok 2004"/ja som sa zo žiadnej poisťovne neodhlasovala/. Budem musieť doplatiť odvody do SP + pokuty?
    Ďakujem za skorú odpoveď.
    Zo skúseností viem, že sa nedá spoľahnúť na to, čo povedia pracovníci rôznych úradov. Preto, bez ohľadu na to, čo povedia, aj tak je lepšie navštíviť príslušné poisťovne. Už viackrát som zažila, že to, čo povedali úradníci, nebola vždy pravda.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Pokiaľ si evidovaná na ÚP - platlí za teba ZP štát.
    DPO - dobrovoľne poistená osoba.
    Ak si bola DPO a platila si si dobrovoľne napr. nemocenské alebo dôchodkové - tak toto budeš určite musieť doplatiť. Ak si nebola DPO a nevznikla ti povinnosť platiť odvody do SP ako SZČO - toto sa dá riešiť - po predložení ukončenia živnosti sa vypíše "odhláška" s dátumom, kedy si ukončila živnosť. Toto sa dá aj bez pokút - ja som sa vlastne ešte nestretla - v takomto prípade - že by SZČO "nafasovala" pokutu, ale možno to závisí od pobočky SP.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    markaV
    Veľmi prosím o radu.

    29.6.2005 som ukončila živnosť a hneď som sa prihlásila na Úrad práce. Pracovníčka na Úrade mi povedala, že ja nemusím ísť do žiadnej poisťovne, ony to zariadia. Teraz mi prišiel list zo SP, aby som priniesla "Výpis z daňového priznania za rok 2004"/ja som sa zo žiadnej poisťovne neodhlasovala/. Budem musieť doplatiť odvody do SP + pokuty?
    Ďakujem za skorú odpoveď.
    Miesto cituj som dala súhlas, pardón. Neviem, či ona náhodou nemyslela, že Ťa za úrad prihlásia, vzhľadom k tomu, že za Teba platí štát v období nezamestnanosti.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    markaV
    Veľmi prosím o radu.

    29.6.2005 som ukončila živnosť a hneď som sa prihlásila na Úrad práce. Pracovníčka na Úrade mi povedala, že ja nemusím ísť do žiadnej poisťovne, ony to zariadia. Teraz mi prišiel list zo SP, aby som priniesla "Výpis z daňového priznania za rok 2004"/ja som sa zo žiadnej poisťovne neodhlasovala/. Budem musieť doplatiť odvody do SP + pokuty?
    Ďakujem za skorú odpoveď.
    SP požadovala "Výpis z daň. priznania za r. 2004", lebo jednoducho nevedela, že už nie si živnostník. Oznámenie o zrušení živnosti urob aj na svojej zdrav. poisťovni.
    Pokiaľ si bola plátcom do SP, tak povinnosť platiť fondy (detto = zdrav.poisť.) je ku dňu 29.06.2005.
    Pokuta pravdepodobne nebude. DÚ si pravdepodobne zrušenie živnosti oznámila, že?

    markaV je offline (nepripojený) markaV

    markaV
    Ďakujem ešte raz za rady.
    Už som to vybavila. Stačilo odovzdať zrušenie živnosti a odhlásiť sa /Registr.list/. Netreba nič platiť.

    Mal sa odhlásiť zo SP alebo to za neho mal spraviť Úrad práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.