Zavrieť

Porady

odvody pri SRO po 1.1.2011

Dobry den,
som studentom VS, denna forma a podnikam 2.rok na zivnost, pricom zdravotne poistenie za mna plati stat, kedze mam statut studenta. Planujem vsak zalozit aj s.r.o, kde budem sam konatelom, nebudem za to poberat ziadnu odmenu a nebudem mat ziadny zamestnancov, zisk si chcem delit na konci roka. Pokial viem, doteraz do fungovalo tak, ze nebola podmienka platit do Socialnej Poistovne. Ma niekto nejake aktualne informacie o pripravovanych zmenach po 1.1.2011 v tejto oblasti ? - kedze platit sa bude. Zaujimalo by ma hlavne, v akej vyske (%) tie odvody (v mojom pripade SP) budem po zdaneni a rozdeleni zisku platit ako fyzicka osoba...Dakujem za informacie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    firma1502 Pozri príspevok
    Dobry den,
    som studentom VS, denna forma a podnikam 2.rok na zivnost, pricom zdravotne poistenie za mna plati stat, kedze mam statut studenta. Planujem vsak zalozit aj s.r.o, kde budem sam konatelom, nebudem za to poberat ziadnu odmenu a nebudem mat ziadny zamestnancov, zisk si chcem delit na konci roka. Pokial viem, doteraz do fungovalo tak, ze nebola podmienka platit do Socialnej Poistovne. Ma niekto nejake aktualne informacie o pripravovanych zmenach po 1.1.2011 v tejto oblasti ? - kedze platit sa bude. Zaujimalo by ma hlavne, v akej vyske (%) tie odvody (v mojom pripade SP) budem po zdaneni a rozdeleni zisku platit ako fyzicka osoba...Dakujem za informacie
    Ešte je to v rokovaní vlády. Zákon zatiaľ novelizovaný nebol.

    odvody pri SRO po 1.1.2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.