Zavrieť

Porady

tlačidlo "Nesúhlasím"

Anketa: Ste za pridanie tlačidla "nesúhlasim"?

Počet hlasujúcich
58. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    43 74.14%
  • Nie

    9 15.52%
  • Je mi to jedno

    6 10.34%
Dnes pri jednej nemenovanej téme som mal pocit že mi veľmi chýba tlačidlo "Nesúhlasím", ktoré by môj postoj k výroku vyjadrovalo najvýstižnejšie.
Máme "užitočné vs. neužitočné", dokonca mimotémy, zábavné a nevhodné... výber vcelku slušný. Ale chýba mi protipól možnosti súhlasím.
Niekedy nevhodné, neužitočné, nevystihujú situáciu, mimo témy to nieje a vypisovať negatívne stanovisko nemá zmysel. V takomto prípade by možnosť kliknúť na nesúhlasím prispela k sprehľadneniu témy.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Už tu bola na túto tému debata.Vrchnosť takéto tlačítko odmietla.Aj mne tu chýba.Si myslím že by veľmi pomohlo pri sprehľadňovaní tém.Hneď by bolo jasné čo si o niektorých príspevkoch myslia iný.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

aj v parlamente môžu o tom istom návrhu po čase znovu hlasovať... a je aj anketa... možno to stojí za pokus.
Vox populi, vox Dei

prinajhoršom bude vox po papuli
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Na takéto tlačítko už viacerí pýtali. Marí sa mi, že "to neprešlo" s oddôvodnením, že ak niekto nesúhlasí, má oddôvodniť, prečo nesúhlasí v ďaľšom príspevku.


Flinstone, taký skúsený poraďák...ako si prišiel na to, že túto tému založíš v sekcii "polica.sk , odborná literatúra" ?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

arizona Pozri príspevok
Na takéto tlačítko už viacerí pýtali. Marí sa mi, že "to neprešlo" s oddôvodnením, že ak niekto nesúhlasí, má oddôvodniť, prečo nesúhlasí v ďaľšom príspevku.


Flinstone, taký skúsený poraďák...ako si prišiel na to, že túto tému založíš v sekcii "polica.sk , odborná literatúra" ?
Lenže pri takom príspevku ako teraz vypisuje jeden anarchista, k tomu nieje čo povedať, resp. napísať, tam sa dá len nesúhlasiť
a tá sekcia mi unikla... hľadal som "o stránke porada/ohlasy" a nejako to šiblo na iné ohlasy... môžeš to prosím ťa premiestniť?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Flinstone Pozri príspevok
Lenže pri takom príspevku ako teraz vypisuje jeden anarchista, k tomu nieje čo povedať, resp. napísať, tam sa dá len nesúhlasiť
a tá sekcia mi unikla... hľadal som "o stránke porada/ohlasy" a nejako to šiblo na iné ohlasy... môžeš to prosím ťa premiestniť?
Samozrejme , konečné rozhodnutie je na Richardovi.

Ale z doterajších možností sa dá použiť tlačítko "neužitočné","nevhodné"a "mimotémy"...ak sa minimálne traja poraďáci zhodnú na jednej variante, tak sa príspevok automatický zbalí a nešarapatí v téme.
Viem, že to nie je celkom to isté ako "nesúhlasím",ale tuším aké príspevky máš na mysli...tam by sa to aj dalo použiť
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Flinstone Pozri príspevok
Lenže pri takom príspevku ako teraz vypisuje jeden anarchista, k tomu nieje čo povedať, resp. napísať, tam sa dá len nesúhlasiť
a tá sekcia mi unikla... hľadal som "o stránke porada/ohlasy" a nejako to šiblo na iné ohlasy... môžeš to prosím ťa premiestniť?
k tomu iba doplňam, že ešte by sa zišlo tlačidlo "málo trafený ale presne" A vyber si či príspevok, či autor
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

fantázii sa medze nekladú
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

... prípadne "dobre trafený, ale nepresne"
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ja s ďalším tlačítkom moc nesúhlasím- už je tu tých tlačítiek až zbytočne moc, všetko je neprehľadné...-ja by som to práve naopak-zredukoval...
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

možno by stačilo staré "palec hore", "palec dole" k tomu trebárs užitočné a nič viac... a palce by vyjadrovali súhlas resp. nesúhlas
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja s ďalším tlačítkom moc nesúhlasím- už je tu tých tlačítiek až zbytočne moc, všetko je neprehľadné...-ja by som to práve naopak-zredukoval...
Súhlasím s tým, že je tých tlačítiek veľa.
Ale tlačidlo "Nesúhlasím" mi chýba v odborných témach - keď je príspevok chybný, tak predsa nie je ani "Mimotemy", ani "Neužitočný", ani "Nevhodný". Jasné, že by sa k tomu hodil aj komentár, prečo kto nesúhlasí s daným riešením.
1 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

jasné, že ak nesúhlasím napíšem aj komentár... ale čo ak niekto napísal komentár... potom môžem len súhlasiť s negatívnym stanoviskom, ale ak pôvodná informácia, resp. príspevok je nesprávny a niekto s ním už súhlasil len preto že sa mu odpoveď páči, nie preto že je dobrá, tak tam to už nevidieť. Takto by ľudia mohli vyjadriť nielen súhlas s príspevkom, ale aj nesúhlas
Veď neraz sme sa stretli s tým, že niekto síce položí otázku, ale za správnu odpoveď je ochotný považovať len tú, čo ho podporí, nie pribrzdí.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Nemôžeme na to používať "neužitočné"? Však ak si myslím že je odpoveď úplne zlá, tak je v podstate neužitočná.
Najlepšiu odpoveď tiež nevyberáme podľa súhlasov, ale podľa užitočných bodov....

Viem že slovenčina na nesúhlas nepoužíva význam "neužitočné" ale na odpoveď ako celok sa to môže vzťahovať.

Angl. stránky často používajú toto:
Was this usefull? YES NO

Klasické tlačidlo nesúhlasím neviem či má význam pridávať. Máme tu už dosť tlačidiel a navyše stále som presvedčený že by to narobilo možno viac zlého ako dobrého. Odpoveď totiž môže obsahovať niekoľko myšlienok, pričom niektoré môžu byť správne a niektoré nesprávne.
- nesúhlas je nepostačujúci na to aby sme našli správnu odpoveď (tú treba tak či tak napísať a môže získať veľa jednoznačných súhlasov)
- treba analyzovať čo je nesprávne v odpovedi a takáto analýza keď získa súhlasy oproti pôvodnému príspevku jednoznačne prináša novú hodnotnú informáciu a pôvodný príspevok opravuje...
- nesúhlas môže odpovedajúcich demotivovať ak je časť príspevku správna

Viem že niekedy by sa jednoznačne hodilo takéto tlačidlo, ale obávam sa že v mnohých prípadoch by zasa bolo na neprospech a to už nehovorím o nesprávnom používaní....

Hmm nejak mi vychádza lepšie to "neužitočné".
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Richard Pozri príspevok
Nemôžeme na to používať "neužitočné"? Však ak si myslím že je odpoveď úplne zlá, tak je v podstate neužitočná.
Najlepšiu odpoveď tiež nevyberáme podľa súhlasov, ale podľa užitočných bodov....

Viem že slovenčina na nesúhlas nepoužíva význam "neužitočné" ale na odpoveď ako celok sa to môže vzťahovať.

Angl. stránky často používajú toto:
Was this usefull? YES NO

Klasické tlačidlo nesúhlasím neviem či má význam pridávať. Máme tu už dosť tlačidiel a navyše stále som presvedčený že by to narobilo možno viac zlého ako dobrého. Odpoveď totiž môže obsahovať niekoľko myšlienok, pričom niektoré môžu byť správne a niektoré nesprávne.
- nesúhlas je nepostačujúci na to aby sme našli správnu odpoveď (tú treba tak či tak napísať a môže získať veľa jednoznačných súhlasov)
- treba analyzovať čo je nesprávne v odpovedi a takáto analýza keď získa súhlasy oproti pôvodnému príspevku jednoznačne prináša novú hodnotnú informáciu a pôvodný príspevok opravuje...
- nesúhlas môže odpovedajúcich demotivovať ak je časť príspevku správna

Viem že niekedy by sa jednoznačne hodilo takéto tlačidlo, ale obávam sa že v mnohých prípadoch by zasa bolo na neprospech a to už nehovorím o nesprávnom používaní....

Hmm nejak mi vychádza lepšie to "neužitočné".
Pokiaľ nevyskúšaš tak nemôžeš vedieť.Vyskúšam uvidím.Neujme sa odstránim.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

všetko sa vyvíja, a aj keď vývoj štýlu pokus-omyl sa môže zdať komplikovaný aj tak dospeje vždy k naj riešeniu. Tak prečo to neskúsiť?
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

porada.sk je pozitivna porada s pozitivne mysliacimi ludmi,
preto sem "nesuhlasim" nepatri

aspon moj pocit po 4mesiacoch na porade
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Day, nesúhlasím s tebou, ale musím ti to takto napísať, lebo chýba tlačidlo "NESÚHLASÍM" . Alebo mám podľa Richarda tvoju odpoveď označiť ako "NEUŽITOČNÉ"?
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Flinstone možno práve preto čo píše day sa mi toto tlačítko nikdy nechelo "testovať"

Možno ste si všimli, že hneď po vydaní som stiahol aj mínusové bodovanie za neužitočné, dokonca aj za nevhodné príspevky. Vážne uvažujem o zúžení aj týchto tlačidiel.

Naozaj je pre všetkých prospešné ak sa hľadá riešenie v pozitívnej atmosfére. Je tu potom omnoho viac tolerancie aj medzi rozdielnosťami. Práve v tomto bola Porada vždy super, na čo by som rád nadviazal.
Nesúhlas treba jasne popísať, nestačí to tlačítko.

Aj Súhlasím sa tu používa na sto spôsobov, lenže tam je negatívny dopad ďaleko menší.

Budem nad tým ďalej rozmýšľať aj v súvislosti s ostatnými tlačítkami.

Flinstonovi ďakujem za to že sa zamýšľa nad vylepšením Porady, téma má môj hlas
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Richard Pozri príspevok
Flinstone možno práve preto čo píše day sa mi toto tlačítko nikdy nechelo "testovať"

Možno ste si všimli, že hneď po vydaní som stiahol aj mínusové bodovanie za neužitočné, dokonca aj za nevhodné príspevky. Vážne uvažujem o zúžení aj týchto tlačidiel.

Naozaj je pre všetkých prospešné ak sa hľadá riešenie v pozitívnej atmosfére. Je tu potom omnoho viac tolerancie aj medzi rozdielnosťami. Práve v tomto bola Porada vždy super, na čo by som rád nadviazal.
Nesúhlas treba jasne popísať, nestačí to tlačítko.

Aj Súhlasím sa tu používa na sto spôsobov, lenže tam je negatívny dopad ďaleko menší.

Budem nad tým ďalej rozmýšľať aj v súvislosti s ostatnými tlačítkami.

Flinstonovi ďakujem za to že sa zamýšľa nad vylepšením Porady, téma má môj hlas
Treba zrušiť komplet všetky tlačítka a nechať len 2- súhlasím a nesúhlasím, všetko ostatné je zbytočný balast...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Stando, zabudol si "ďakujem". To je predsa len najdôležitejšie na tejto stránke ...
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať