Zavrieť

Porady

tlačidlo "Nesúhlasím"

Anketa: Ste za pridanie tlačidla "nesúhlasim"?

Počet hlasujúcich
58. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    43 74.14%
  • Nie

    9 15.52%
  • Je mi to jedno

    6 10.34%
Dnes pri jednej nemenovanej téme som mal pocit že mi veľmi chýba tlačidlo "Nesúhlasím", ktoré by môj postoj k výroku vyjadrovalo najvýstižnejšie.
Máme "užitočné vs. neužitočné", dokonca mimotémy, zábavné a nevhodné... výber vcelku slušný. Ale chýba mi protipól možnosti súhlasím.
Niekedy nevhodné, neužitočné, nevystihujú situáciu, mimo témy to nieje a vypisovať negatívne stanovisko nemá zmysel. V takomto prípade by možnosť kliknúť na nesúhlasím prispela k sprehľadneniu témy.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

arizona Pozri príspevok
Stando, zabudol si "ďakujem". To je predsa len najdôležitejšie na tejto stránke ...
- jasan...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Richard Pozri príspevok
Nemôžeme na to používať "neužitočné"? Však ak si myslím že je odpoveď úplne zlá, tak je v podstate neužitočná. "Neužitočné" znamená niečo úplne iné ako "Nesúhlasím". TAK NECH JE ZRUŠENÉ TLAČIDLO "NEUŽITOČNÉ" A NAMIESTO NEHO NECH JE "NESÚHLASÍM".
Najlepšiu odpoveď tiež nevyberáme podľa súhlasov, ale podľa užitočných bodov....

Viem že slovenčina na nesúhlas nepoužíva význam "neužitočné" ale na odpoveď ako celok sa to môže vzťahovať.

Angl. stránky často používajú toto:
Was this usefull? YES NO Tak to používajme aj my. Neviem síce, čo to presne znamená, ale zistím.

Klasické tlačidlo nesúhlasím neviem či má význam pridávať. Máme tu už dosť tlačidiel a navyše stále som presvedčený že by to narobilo možno viac zlého ako dobrého. Odpoveď totiž môže obsahovať niekoľko myšlienok, pričom niektoré môžu byť správne a niektoré nesprávne.
- nesúhlas je nepostačujúci na to aby sme našli správnu odpoveď (tú treba tak či tak napísať a môže získať veľa jednoznačných súhlasov)
- treba analyzovať čo je nesprávne v odpovedi a takáto analýza keď získa súhlasy oproti pôvodnému príspevku jednoznačne prináša novú hodnotnú informáciu a pôvodný príspevok opravuje...
- nesúhlas môže odpovedajúcich demotivovať ak je časť príspevku správna

Viem že niekedy by sa jednoznačne hodilo takéto tlačidlo, ale obávam sa že v mnohých prípadoch by zasa bolo na neprospech a to už nehovorím o nesprávnom používaní....

Hmm nejak mi vychádza lepšie to "neužitočné". Mne to tak vôbec nevychádza . Príklad: v odpovedi je napísané, že ak mešká autobus a zamestnanec príde o 10 min. neskôr do práce, môže s ním zamestnávateľ okamžite zrušiť pracovný pomer. Toto tvrdenie je kravina. Tlačidlo "KRAVINA" však nie je . Môžem to označiť za "NEUŽITOČNĚ", ale niekto si tento príspevok prečíta a nevie, že to je nesprávne tvrdenie a môže sa podľa tohto nesprávneho tvrdenia zariadiť. Keby bolo tlačidlo "NESÚHLASÍM", tak by to podľa mňa upútalo pozornosť čitateľa, aby hľadal odôvodnenie, prečo niekto s daným príspevkom nesúhlasil.
V tomto má Flinstone pravdu:
Flinstone Pozri príspevok
jasné, že ak nesúhlasím napíšem aj komentár... ale čo ak niekto napísal komentár... potom môžem len súhlasiť s negatívnym stanoviskom, ale ak pôvodná informácia, resp. príspevok je nesprávny a niekto s ním už súhlasil len preto že sa mu odpoveď páči, nie preto že je dobrá, tak tam to už nevidieť. Takto by ľudia mohli vyjadriť nielen súhlas s príspevkom, ale aj nesúhlas
Veď neraz sme sa stretli s tým, že niekto síce položí otázku, ale za správnu odpoveď je ochotný považovať len tú, čo ho podporí, nie pribrzdí.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Llívia tu je preklad:
Was this usefull? YES NO
Bolo to užitočné? Ano Nie

Ešte sa pužíva namiesto usefull aj slovíčko helpful, čiže či odpoveď pomohla, či bola nápomocná...
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

mozno tym tlacidlam, len prisudzujeme "vacsiu moc" ako maju.
mozno by sa to zvrhlo na ty mne, ja tebe, neuzitocne.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

arizona Pozri príspevok
Stando, zabudol si "ďakujem". To je predsa len najdôležitejšie na tejto stránke ...
Ďakujem máš v "Pochváliť" a nie pod príspevkami. "Pochváliť" treba zachovať, lebo samochvála smrdí, tak nech chvália iní.
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Každé nesúhlasné stanovisko, pokiaľ stojí za to vyjadriť ho, by malo byť slovné a textové. Tlačítko „nesúhlasím“ by sa používalo živelne a niekedy aj bez zváženia. Aj mne sa párkrát stalo, že som písal text nesúhlasu a v priebehu písania som sa sám naviedol, že pisateľ má vlastne pravdu a text som zrušil ešte pred odoslaním.
Ak si pisateľ dá prácu s napísaním odpovede, tak dôvod nesúhlasu s ním by mal byť taktiež uvedený, aby si prvá, aj štvrtá osoba mohla vybrať, čo je správne. Odpoveď spravidla obsahuje viacero výrokov, z ktorých niektoré môžu byť správne a niektoré mylné a zavádzajúce. Tlačítko „nesúhlasím“ zneguje všetky, ako správne, tak aj nesprávne zložky odpovede. Odlíšenie medzi správnym a nesprávnym možno dosiahnuť iba textom. Ak nesúhlasiaci vie posúdiť nesprávnosť, tak nech ju uvedie. Nielen nesúhlasiť a ani nevedieť sformulovať tú správnu podobu odpovede.
Myslím, že Porada stojí viac o tých, ktorí aj píšu odpovede a oponentúry na príspevky, nie o tých, čo iba dávajú body a súhlasy, prípadne nesúhlasy. Nezdôvodnené nesúhlasy šetria čas nesúhlasiaceho, ale nenútia ho nesúhlas zdôvodniť a uviesť správnu odpoveď. Okrem toho dokážu niekedy dokonale demotivovať autorov písaného textu.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Llívia Pozri príspevok

Ďakujem máš v "Pochváliť" a nie pod príspevkami. "Pochváliť" treba zachovať, lebo samochvála smrdí, tak nech chvália iní.
Viem, že tam to tlačítko je. Už som ho veľa krát použila.

Ja som len reagovala na Stanov príspevok,ohľadne redukovania...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

a_je_to Pozri príspevok
Každé nesúhlasné stanovisko, pokiaľ stojí za to vyjadriť ho, by malo byť slovné a textové. Tlačítko „nesúhlasím“ by sa používalo živelne a niekedy aj bez zváženia. Aj mne sa párkrát stalo, že som písal text nesúhlasu a v priebehu písania som sa sám naviedol, že pisateľ má vlastne pravdu a text som zrušil ešte pred odoslaním.
Ak si pisateľ dá prácu s napísaním odpovede, tak dôvod nesúhlasu s ním by mal byť taktiež uvedený, aby si prvá, aj štvrtá osoba mohla vybrať, čo je správne. Odpoveď spravidla obsahuje viacero výrokov, z ktorých niektoré môžu byť správne a niektoré mylné a zavádzajúce. Tlačítko „nesúhlasím“ zneguje všetky, ako správne, tak aj nesprávne zložky odpovede. Odlíšenie medzi správnym a nesprávnym možno dosiahnuť iba textom. Ak nesúhlasiaci vie posúdiť nesprávnosť, tak nech ju uvedie. Nielen nesúhlasiť a ani nevedieť sformulovať tú správnu podobu odpovede.
Myslím, že Porada stojí viac o tých, ktorí aj píšu odpovede a oponentúry na príspevky, nie o tých, čo iba dávajú body a súhlasy, prípadne nesúhlasy. Nezdôvodnené nesúhlasy šetria čas nesúhlasiaceho, ale nenútia ho nesúhlas zdôvodniť a uviesť správnu odpoveď. Okrem toho dokážu niekedy dokonale demotivovať autorov písaného textu.
Príklad: zadaná otázka a k nej odpovede na 3 strany. Na prvej strane je aj chybná odpoveď, na ktorú niekto reagoval napr. na tretej strane, kde napísal, prečo je táto odpoveď chybná. Ja by som si prečítala všetky 3 strany. Ale môže sa stať, že niekto si na zadanú otázku myslí rovnakú odpoveď, ako je tá chybná. Nájde ju na prvej strane a hurá! Potvrdilo sa mu, čo si myslel a ďalej už nečíta, takže nezistí, že táto odpoveď nebola správna. Keby pri tej nesprávnej odpovedi svietilo "NESÚHLASÍM", asi by ho to viac motivovalo zistiť, prečo niekto s takouto odpoveďou nesúhlasil a prečítal by si všetko.
A to, že môžu byť v odpovedi správne aj nesprávne výroky - veď to je rovnako aj teraz. Tiež občas váham, či dať "SÚHLASÍM", keď je odpoveď správna len napoly, príp. keď súhlasím len s niečim z tej odpovede.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Llívia má pravdu. darmo ja si kdesi o tri-štyri strany zdôvodním svoje nesúhlasné stanovisko k nejakej odpovedi... keď niekto to možno nedočíta až tam... Prípadne ja ako zakladateľ témy môže oceniť najlepšiu odpoveď, ktorá už zďaleka bije do očí, pritom nalepšia nemusí byť aj najsprávnejšia.
Možno by sa dalo podmieniť, že ak kliknem nesúhlasím, bolo by potrebné zdôvodniť a vložilo by sa to ako minipríspevok pod ten, s ktorým vyjadrujem nesúhlas
P.S. Richard ďakujem, že to berieš ako konštruktívnu snahu o zlepšenie výzoru porady.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Ja teraz nesúhlasím s Llíviou, pretože to čo popisuje máme poriešené užitočným tlačítkom.

Najužitočnejšia odpoveď (podľa počtu užitočných hlasov, minimálne 3 hlasy) sa dostane hneď na začiatok témy ako prvá odpoveď, takže sa značne eliminuje problém s tým že najlepšia odpoveď ostane niekde ďaleko nepovšimnutá.
Dokonca zvažujem spraviť zoradenie príspevkov podľa užitočných bodov (nie ako prednastavené poradie ale ako možnosť).

Teraz si predstavte že toto vyššie nevysvetlím a len dám Llívii nesúhlas. Ako by si nezainteresovaný vysvetlil tento môj nesúhlas? Logicky asi tak že nesúhlasím so zjavne dobrou odpoveďou. Problém však nastane v tom že čítajúci nemá tieto ďalšie informácie, ktoré tu píšem o užitočných bodoch a najužitočnejšej odpovedi.

Ľudia si často vysvetľujú veci mylne len kvôli nedostatku informácií a nesúhlas by im veľmi nepomohol.

Súhlasu stačí tlačítko, nepotrebuje opakovane písať to s čím už súhlasím, lebo je to jasné už v pôvodnej odpovedi.
Nesúhlas však treba vysvetliť, čo téme pomôže viac ako nesúhlasný hlas a možno to pomôže nielen zadávateľovi otázky, ale aj tomu kto napísal nesprávnu odpoveď. Veď každý sa učíme a napísať niečo nesprávne nie je žiadna hanba.

Viem že existujú odpovede, kde by sa súhlas jednoznačne hodil bez vedľajšieho negatívneho efektu, ale je to asi menšina prípadov.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Richard Pozri príspevok
Ja teraz nesúhlasím s Llíviou, pretože to čo popisuje máme poriešené užitočným tlačítkom.

Najužitočnejšia odpoveď (podľa počtu užitočných hlasov, minimálne 3 hlasy) sa dostane hneď na začiatok témy ako prvá odpoveď, takže sa značne eliminuje problém s tým že najlepšia odpoveď ostane niekde ďaleko nepovšimnutá.
Dokonca zvažujem spraviť zoradenie príspevkov podľa užitočných bodov (nie ako prednastavené poradie ale ako možnosť).

Teraz si predstavte že toto vyššie nevysvetlím a len dám Llívii nesúhlas. Ako by si nezainteresovaný vysvetlil tento môj nesúhlas? Logicky asi tak že nesúhlasím so zjavne dobrou odpoveďou. Problém však nastane v tom že čítajúci nemá tieto ďalšie informácie, ktoré tu píšem o užitočných bodoch a najužitočnejšej odpovedi.

Viem že existujú odpovede, kde by sa súhlas jednoznačne hodil bez vedľajšieho negatívneho efektu, ale je to asi menšina prípadov.

Ľudia si často vysvetľujú veci mylne len kvôli nedostatku informácií a nesúhlas by im veľmi nepomohol.

Súhlasu stačí tlačítko, nepotrebuje opakovane písať to s čím už súhlasím, lebo je to jasné už v pôvodnej odpovedi.
Nesúhlas však treba vysvetliť, čo téme pomôže viac ako nesúhlasný hlas a možno to pomôže nielen zadávateľovi otázky, ale aj tomu kto napísal nesprávnu odpoveď. Veď každý sa učíme a napísať niečo nesprávne nie je žiadna hanba.
S vyznačeným súhlasím, sú témy v ktorých sú označené najužitočnejšie príspevky........napríklad niekto prilepí link a dostane sa do popredia . A neskôr tam niektorý z poraďákov napíše správnu odpoveď a skutočne dobrý príspevok a ten príspevok je už nepovšimnutý .

Mne sa stále zdá ešte na Porade , že nevyužívame v plnej miere neužitočné včetne mňa .
Priznám sa však , že aj mne sa stane , že si prečítam nesprávne zadanie témy a už moja odpoveď je mimo ...ale nikomu to nevadí . Som aj sebakritická .

Dokonca včera sa mi prihodilo , že som nesprávne odpovedala a aj som požiadala , aby som dostala neužitočné a mimo témy , lenže sa tak nestalo od Poraďákov a ani cez nahlás .
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Úplne najlepšie je, ak najužitočnejší príspevok je príspevok - mimo témy. Také som tiež videla.
Aj v tejto téme budem propagovať môj názor na tlačítka. Optimum-tri. Súhlas, nesúhlas, nevhodné. Všetky ostatné sa míňajú účinkom, preto ich ja považujem za " neužitočné".
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Petra, nemôžeš hodnotiť veci podľa extrémnych javov. To by sme sa nikde v živote nedostali.

Ak by mali byť len tri tlačítka, tak potom
Súhlas, Užitočné, Nevhodné

Lenže na nevhodné pripravujem automatické vylúčenie pre tých ktorí dosiahnu určitý limit, čo by sa potom nemohlo používať na neužitočné veci a mimotémy veci, takže

Súhlas, Užitočné, Neužitočné, Nevhodné

Ďalej, na základe súhlasov sa nemôže vyberať najlepšia odpoveď.
Mimochodom tlačítko súhlasím som okrem Porady ešte nikde nevidel.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Richard, ja som len neprepásla príležitosť povedať názor na tlačidlá.
Ale aby som bola úprimná, tak mne ten terajší systém tlačidiel neprekáža s výhradou, že tlačidiel je príliš veľa. Systém beriem ako realitu. Faktom je, že ich ani neberiem ako kritérium objektivity, ani v prevažujúcej tendencii. Ale raz možno vyspejeme, a bude sa dať na tie hodnotenia spoľahnúť.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Richard Pozri príspevok
Ďalej, na základe súhlasov sa nemôže vyberať najlepšia odpoveď.
Mimochodom tlačĂ*tko sĂşhlasĂ*m som okrem Porady eĹĄte nikde nevidel.
porada ponuka siroke spektrum nazorov, co je velmi pozitivne.
kazdy sa moze stotoznit s odpovedou ktora mu vyhovuje - staci suhlasit

mam iny nazor napisem odpoved,
v pripade kliknutia na nesuhlasim a nenapisania dovodu nesuhlasu by stratil nesuhlas zmysel
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona


sorry, som mimo témy...

Richard, prečo day-ovi vždy napíše takúto hatlaninu namiesto písmen?
Všimla som si to takmer v každom jeho príspevku
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

arizona Pozri príspevok

sorry, som mimo tĂŠmy...

Richard, prečo day-ovi vĹždy napĂ*ĹĄe takĂşto hatlaninu namiesto pĂ*smen?
VĹĄimla som si to takmer v kaĹždom jeho prĂ*spevku
je to v pripade ked dam cituj, pripadne skopirujem text, neake zle kodovanie textu,
vsimol som si to aj ja

pardon
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

... a tym sabotujem tlacidlo "nesuhlasim"
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

day Pozri príspevok
porada ponuka siroke spektrum nazorov, co je velmi pozitivne.
kazdy sa moze stotoznit s odpovedou ktora mu vyhovuje - staci suhlasit

mam iny nazor napisem odpoved,
v pripade kliknutia na nesuhlasim a nenapisania dovodu nesuhlasu by stratil nesuhlas zmysel

No, často nemá zmysel ani súhlas bez uvedenia dôvodu . Napr., ak niekto súhlasí s nesprávnou alebo zavádzajúcou radou či nepatričným §-om. Pravda, môžem pridať príspevok v znení: Nesúhlasím s príspevkom č.123 a taktiež nesúhlasím so súhlasmi, pod ním prilepenými, pretože mi nie je známy ich zmysel. Ak niekto nájde pri svojom príspevku zopár nesúhlasov, hádam začne precíznejšie študovať a až potom sa vyjadrovať k problematike.
P.S.: K témam "oddychovým" sa nevyjadrujem, tam súhlas-nesúhlas je skôr o životných prioritách a postojoch každého jedinca.
1 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Paula Pozri príspevok
No, často nemá zmysel ani súhlas bez uvedenia dôvodu . Napr., ak niekto súhlasí s nesprávnou alebo zavádzajúcou radou či nepatričným §-om. Pravda, môžem pridať príspevok v znení: Nesúhlasím s príspevkom č.123 a taktiež nesúhlasím so súhlasmi, pod ním prilepenými, pretože mi nie je známy ich zmysel. Ak niekto nájde pri svojom príspevku zopár nesúhlasov, hádam začne precíznejšie študovať a až potom sa vyjadrovať k problematike.
P.S.: K témam "oddychovým" sa nevyjadrujem, tam súhlas-nesúhlas je skôr o životných prioritách a postojoch každého jedinca.
problém takéhoto príspevku ale môže byť v tom, že niekto sa nedočíta až k príspevku 197, ktorý reaguje na príspevok 123.
Ak by však pri kliknutí na nesúhlas sa objavilo okno, do ktorého treba napísať zdôvodnenie a automaticky by to vložilo pod príspevok s ktorým nesúhlasím(ako mini), to by bolo prehľadnejšie.
Môže sa stať, že niekto to číta a dôjde k inkriminovanému príspevku, ktorý sa mu v jadre pozdáva, tak už ďalej nečíta, a preto ani nemusí tušiť, že niekto k nemu má oprávnené výhrady, resp. že sa odvoláva príspevok na niečo čo bolo zmenené, alebo zrušené a pod.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať