Zavrieť

Porady

Zákon číslo 476/2008 Z.z.

Tento zákon ukladá spoločenstvám zabezpečiť hydraulické vyregulovanie rozvodov teplej úžitkovej vody. Hydraulické vyregulovanie rozvodov tepla máme.
Má niekto skúsenosti s hydraulickým vyregulovaním rozvodov teplej úžitkovej vody?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Vierka, asi málokto zo starších domov má s tým skúsenosti, ja to viem už od leta a mám z toho hrôzu, lebo to budú riadne pálky.

    Cirkulačky už máme dávno po domoch, ale toto neviem ešte čo ma čaká Jedno je isté, že ma veľakrát pušťanie "studenej" vody cez vodomer TUV štve, takže dúfam sa nám to oplatí vzhľadom na vysokú cenu TÚV...

    Hydraulické vyregulovanie cirkulácie TÚV

    Hydraulickým vyregulovaním cirkulácie TÚV sa rozumie stanovenie cirkulačných prietokov v jednotlivých objektoch, sekciách, vetvách. Výsledkom je dosiahnutie požadovanej kvality a množstva teplej úžitkovej vody v každom odbernom mieste sústavy počas 24 hodín.

    Naposledy upravil Halli : 18.09.10 at 10:12

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Mária27, verkaz, Jozef I, Deganova, Elena Navrátilová
    5

    energetik1 je offline (nepripojený) energetik1

    energetik1
    Sme 4 domy v Petržalke so sériovým zapojením, celkom 15 stúpačiek TUV. Na vrchu každej stúpačky je slučka a nespotrebovaná TÚV cirkuluje späť do výmenníčky. Posledné 2 stúpačky v ulici mali od výstavby pred 30 rokmi problémy - mali slabú cirkuláciu a dlho museli odpúšťať TUV, kým začala tiecť teplá.
    Spravili sme hydraulické vyregulovanie na pätách stúpačiek a odvtedy tam majú TÚV bez problémov. Vyregulovanie nebolo ventilmi (kvôli tlakovému spádu a potenciálnym problémom s vodným kameňom), ale škrtiacimi clonami. Robila to Dalkia, je s tým veľká spokojnosť. Cena bola cca 100€/stúpačka.
    Naposledy upravil energetik1 : 17.09.10 at 21:01

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Len dodám, že táto povinnosť je do piatich rokov od účinnosti zákona (2009). Ale je pravda že ten čas tak letí....

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Pikoška je tiež, že má byť zasa povinné aj vyregulovania a termostatické hlavice. Ale len vo veľkých budovách. Na tie malé vykašľať. To sú tie od štyroch do štrnástich bytov.

    Zákon číslo 476/2008 Z.z.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.