Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce - výpoveď

Ahojte,

mám zamestnanca na dohodu o vykonaní práce a chceme spraviť výpoveď dohodou.

Prosím vás, môžete ma odkázať na nejaké vhodné tlačivo (vzor) a tiež mi môžete poradiť čo všetko by som mal spraviť? (vo vzťahu k daňovému úradu, sociálnej, zdravotnej poisťovni atď.)

On má popri tom fulltime zamestnanie, ja mu platím 100 EUR mesačne v hrubom plus z toho odvádzam daň 19% a ešte platím odvody do sociálnej poisťovne.

Ak sa to už riešilo v inom vlákne - budem vďačný ak ma naň odkážete.

Ďakujem, Majo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    majo10 Pozri príspevok
    veronikasad, ďakujem

    Môžete mi niekto napísať, ako sa formuluje výpoveď dohodou? Máme tam uvádzať nejaké paragrafy? Stačí keď si uchovám originál s jeho podpisom?

    Ďakujem.
    Pojem výpoveď dohodou neexistuje.
    Môžeš napísať:

    Názov firmy

    Meno zamestnanca

    Dátum ....

    Ukončenie dohody o pracovnej činnosti dohodou


    V zmysle § 228a ods. 3 Zákonníka práce v znení neskorších predpisov sa zamestnávateľ ........ a zamestnanec ...... dohodli na ukončení Dohody o pracovnej činnosti, ktorá bola uzatvorená v zmysle § 228a ZP dňa ....
    Dohoda bude ukončená ku dňu .....


    Podpis zamestnávateľa Podpis zamestnanca


    Stačí, ak si necháš podpísanú dohodu.

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    rrrrr Pozri príspevok
    A ako mozem ukoncit dohodu o vykonani prace? Toto nie je v ustanoveni riesene.
    Na porade je veľa tém zaoberajúcich sa dohodami, napr.:
    http://www.porada.sk/t146825-dovp-a-neukoncena-praca.html
    http://www.porada.sk/t139506-dovp-pisomne-ukoncenie.html
    http://www.porada.sk/t143792-vzor-o-ukoncenie-dohody.html
    a okrem toho cez vyhľadávanie sa dá nájsť veľa ďalších.
    Asi ťažko niekto napíše niečo nové, ako je už uvedené v týchto témach.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    §228a ZP

    Dohoda o pracovnej činnosti

    (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

    (2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

    (3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.


    Zamestnanca odhlasuješ len zo SP na RL FO.

    majo10 je offline (nepripojený) majo10

    majo10
    veronikasad, ďakujem

    Môžete mi niekto napísať, ako sa formuluje výpoveď dohodou? Máme tam uvádzať nejaké paragrafy? Stačí keď si uchovám originál s jeho podpisom?

    Ďakujem.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Presne tak. Neexistuje vypoved dohodou. Bud existuje vypoved, co je jednostranny pravny ukon, alebo existuje ukoncenie dohodou, co je dvojstranny pravny ukon.

    Dohoda o vykonaní práce - výpoveď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.