Zavrieť

Porady

ako zdaniť dividendy

Dobrý deň,
s.r.o. za minulých 8 rokov kumulovala zisky jednotlivých období. Teraz ak dôjde k výplate dividend, ktoré roky sa majú dodaniť? Dodania si to spoločníci sami v DP? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    januš1 je offline (nepripojený) januš1

    januš1
    Podiely na zisku vyplácané spoločníkom za rok 2004 a za neskoršie roky nepodliehajú dani od 1.1.2004 a tým pádom si ich spoločníci nemusia uvádzať ani v daňovom priznaní. Podiely na zisku, ktorý bol vytvorený v roku 2003 alebo v predchádzajúcich rokoch, a sú vyplácané po roku 2004 – t.j. aj v roku 2010 – sa vyplácajú nezdanené a spoločníci si ich musia zahrnúť do základu dane v daňovom priznaní príslušného roku.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Polopate:

    Dividendy dosiahnuté do 31.12.2003 a vyplácané po 1.1.2004 je potrebné zdaniť v najbližšom daňovom priznaní. (v prípade ak je spoločník PO, zahrnie ich do príjmu)

    Dividendy dosiahnuté a vyplácané po 1.1.2004 nie je potrebné zdaniť.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    januš1 Pozri príspevok
    Presne to som mala na mysli, len sa mi nejako jazyk zamotal
    Viem...asi 5x som prečítal tvoj príspevok..až som naozaj prišiel na to, ako to vlastne myslíš. Po prvom prečítaní sa mi aj zdalo, že píšeš presne naopak. Preto som to takto jednoduchšie napísal...

    ako zdaniť dividendy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.