Zavrieť

Porady

Doplnkové dôchodkové sporenie-III.pilier

Dobrý deň,
už hodnú chvíľu študujem tému o DDS, ale nenašla som príspevok, kde by boli vysvetlené podrobné informácie o povinnosti zamestnávateľa a zamestnanca.

Dnes mi jeden zamestnanec nášho klienta doniesol podpísanú zamestnávateľskú zmluvu s Axou na DDS, nejaké účastnícke zmluvy a dohody o zrážkach zo mzdy - výška príspevku 6 % zo mzdy (my sme účtovnícka firma, ktorá spracováva mzdy klientom).
Ešte som sa s tým nestretla, mohli by ste mi niekto poradiť, čo všetko z toho vyplýva mne ako mzdovej účtovníčke? Aké doklady by som mala mať?
V účastníckej zmluve má uvedenú výšku príspevku 1 EURO a zmluvu má podpísanú od 1.8.2010. Ja som však už mzdy za august urobila, už som zaniesla aj výkazy...

Zatiaľ som zistila, že zamestnávateľ môže prispievať max. 6 percent zo mzdy a že príspevok na DDS zamestnávateľa sa zdaňuje a zahŕňa sa aj do vym. základu pre zdrav. poisťovňu.
Ale čo ďalej...? Tých informácií mám žalostne málo...
Mohli by ste mi to niekto vysvetliť?
Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Zamestnancovi zadáš do výplaty jeho zrážku, neviem v akom programe spracovávaš mzdy, ale program čo mám ja to na základe toho spracuje, zadávam tam aj zrážku za zamestnávateľa aj zrážku zamestnanca na základe dohody s Axou. Potom po spracovaní výplat posielam výkaz - rozpis príspevkov do DDS-ky, zároveň spravím a pošlem odvod príspevkov spolu aj za zamestnancov aj za zamestnávateľa na ich účet. Výkaz posielam elektronicky cez ich portál. Už ma ani nič nenapadá, čo by som zabudla. A hej, zdaňuje sa to samozrejme a je to VZ na zdravotné poistenie- to presne ako píšeš.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca



síce aj ja spracovávam mzdy aj dodávateľským spôsobom, preto si dovolím tvrdiť, že najlepší spôsob spracovania miezd je ten, kde máte priamy kontakt so zamestnancami, a verte, viem o čom hovorím.
0 0
londay londay

londay je offline (nepripojený) londay

Dobrý deň,
vie tu niekto výsledné stanovisko, či sa z príspevku zamestnávateľa na DDS budú platiť odvody do SP? Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

londay Pozri príspevok
Dobrý deň,
vie tu niekto výsledné stanovisko, či sa z príspevku zamestnávateľa na DDS budú platiť odvody do SP? Ďakujem.
podla včerajšej informácie zo SW firmy KROS - nebude. Zamestnávatel platí odvody iba z príspevku na životné poistenie a účelové sporenie.
0 0
londay londay

londay je offline (nepripojený) londay

veronikasad Pozri príspevok
podla včerajšej informácie zo SW firmy KROS - nebude. Zamestnávatel platí odvody iba z príspevku na životné poistenie a účelové sporenie.
Už neviem čo je platné, všade píšu niečo iné...z príspevku zamestnávateľa na DDS sa platí tak ako doteraz daň a odvody do ZP ?
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

ano, len do ZP
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Dobrý deň. Mohli by ste mi pomôcť? Klientka mi doniesla potvrdenie o príjme od zamestnávateľa, keďže má aj príjmy z prenájmu DP si robí sama. Na potvrdení má uvedené riadok 09 zrazené príspevky na DDS. Podľa mňa by mala mať aj potvrdenie od správcovskej spoločnosti o odvedených príspevkoch. Na potvrdení je uvedená celá suma príspevkov (príspevok zamestnávateľa + čo si platí sama zrážkou zo mzdy)? Z tejto celkovej sumy mám odrátať sumu čo má uvednú na potvrdení o príjme a rozdiel uviesť v DP ako odpočítateľnú položku? Ďakujem moc.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

katka s. Pozri príspevok
Dobrý deň. Mohli by ste mi pomôcť? Klientka mi doniesla potvrdenie o príjme od zamestnávateľa, keďže má aj príjmy z prenájmu DP si robí sama. Na potvrdení má uvedené riadok 09 zrazené príspevky na DDS. Podľa mňa by mala mať aj potvrdenie od správcovskej spoločnosti o odvedených príspevkoch. Na potvrdení je uvedená celá suma príspevkov (príspevok zamestnávateľa + čo si platí sama zrážkou zo mzdy)? Z tejto celkovej sumy mám odrátať sumu čo má uvednú na potvrdení o príjme a rozdiel uviesť v DP ako odpočítateľnú položku? Ďakujem moc.
Na potvrdení v riadku 09 máš uvedené príspevky, ktoré si platí zamestnankyňa a túto výšku uvedieš v DP.
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

katka50 Pozri príspevok
Na potvrdení v riadku 09 máš uvedené príspevky, ktoré si platí zamestnankyňa a túto výšku uvedieš v DP.

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
tina.mm tina.mm

tina.mm je offline (nepripojený) tina.mm

Na ktorom mieste sa uvádza táto suma na DDP v daňovom priznaní?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

tina.mm Pozri príspevok
Na ktorom mieste sa uvádza táto suma na DDP v daňovom priznaní?


V "A" na r. 39 + 42 + 43, v "B" na r. 72 + 75 + 76....je to napísané v prísl riadkoch na tlačive.
1 0
ekofin ekofin

ekofin je offline (nepripojený) ekofin

zena,matka 3 detí,úctovník
Dobrý deň, prosím o radu. Dnes mi jedna zamestnankyňa doniesla zamestnaneckú zmluvu s Axou na DDS. My ako zamestnávateľ už máme zmluvu, ale s inou DDS, kde prispievame zamestnancom. Môže zamestnávateľ uzavrieť zamestnávateľskú zmluvu s viacerými DDS-kami? Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Môže
1 0
ANDRE TOPIC ANDRE TOPIC

ANDRE TOPIC je offline (nepripojený) ANDRE TOPIC

Prosím Vás, ak ma zamestnanec životné poistenie a zamestnávateľ mu prispieva určitú časť vstupuje to do VZ sociálnej poisťovne? Nie je to doplnkové dôchodkové sporenie.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

poprosím o radu, ako v PÚ zaúčtujem predpis platby na doplnkové dôchodkové poistenie pre zamestnanca a zamestnávateľa, ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janaGT Pozri príspevok
poprosím o radu, ako v PÚ zaúčtujem predpis platby na doplnkové dôchodkové poistenie pre zamestnanca a zamestnávateľa, ďakujem
525/336 zamestnáv.
331/336 zamestnanec, úhrada 336/221
1 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý deň
Ja by som sa chcela opýtať, ak je zamestnanec celý mesiac PN a príjem má len za 10 dní PN-ky môže sa z tejto sumy zraziť príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie? Prispieva zamestnávateľ aj zamestnanec. A ešte jedna otázočka zasielajú sa nejaké výkazy do DDS keď sa spracúvavajú výplaty? Ďakujem
0 0
janber janber

janber je offline (nepripojený) janber

Zamestnávateľ prispieva zamestnancom na DDS. So zamestnancom ukončil PP v 05.08.2011. Za 08/2011 zamestnávateľ odviedol príspevok na DDS 15.09.2011. Zamestnanec si ale DDS 15.08.2011 zrušil o čom zamestnávateľa neinformoval...Až keď DDS-ka 27.12.2011 vrátila príspevok zamestnanca aj zamestnávateľa na účet zamestnávateľa sme zistili, že zmluva bola v auguste
zrušená....tzn. nesprávny odvod za 08/2011 do ZP a nesprávna daň.

Môžem uvedené opraviť nasledovne :

1) príspevok zamestnanca + ZP z príspevku zamestnávateľa pošlem zamestnancovi na účet
2) z nákladov vylúčim príspevok zamestnávaľa
3) do ZP pošlem opravný výkaz za 08/2011
2) Daň vysporiadam v RZD za rok 2011...uvedený pán požiadal o vykonanie RZD

Za odpoveď vopred ďakujem.
Naposledy upravil janber : 20.01.12 at 05:26
0 0
rrrrr rrrrr

rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

Nema niekto skusenosti s čakacou dobou, ktora bola pôvodne v zakone o DDS. resp. je zamestnavatel povinny prispieva zamestnancovi do 3. piliera od prveho mesiaca zamestnania? mame uzatvorenu zamestnavatelsku zmluvu, kde bola este cakacia doba, ktora bola totozna zo skušobnou dobou. ale teraz v zakone nic nie je. dakujem za pomoc
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Dobry den, chcem sa spytat skusenejsich. Klient si zalozil vlastnu s.r.o., v ktorej je aj zamestnancom. Doteraz si platil DDS sukromne a ked to zakon umoznoval, si poistenie uplatnoval v DP. Oplati sa mu teraz uzavriet zamestnavatelsku zmluvu s DDS a prispievat si aj ako zamestnavatel? Velmi nechce, lebo z toho sa plati dan aj ZP. Na jednej strane si sice znizi danovy zaklad, ale na druhej zaplati viac ako ked si to plati sukromne. A tym ze je firma jeho, vraj vlastne na tom ani neusetri, ani neziska. Ja neviem, este som DDS nerobila, tak prosim o radu co je prenho vyhodnejsie. Dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať