Zavrieť

Porady

Doplnkové dôchodkové sporenie-III.pilier

Dobrý deň,
už hodnú chvíľu študujem tému o DDS, ale nenašla som príspevok, kde by boli vysvetlené podrobné informácie o povinnosti zamestnávateľa a zamestnanca.

Dnes mi jeden zamestnanec nášho klienta doniesol podpísanú zamestnávateľskú zmluvu s Axou na DDS, nejaké účastnícke zmluvy a dohody o zrážkach zo mzdy - výška príspevku 6 % zo mzdy (my sme účtovnícka firma, ktorá spracováva mzdy klientom).
Ešte som sa s tým nestretla, mohli by ste mi niekto poradiť, čo všetko z toho vyplýva mne ako mzdovej účtovníčke? Aké doklady by som mala mať?
V účastníckej zmluve má uvedenú výšku príspevku 1 EURO a zmluvu má podpísanú od 1.8.2010. Ja som však už mzdy za august urobila, už som zaniesla aj výkazy...

Zatiaľ som zistila, že zamestnávateľ môže prispievať max. 6 percent zo mzdy a že príspevok na DDS zamestnávateľa sa zdaňuje a zahŕňa sa aj do vym. základu pre zdrav. poisťovňu.
Ale čo ďalej...? Tých informácií mám žalostne málo...
Mohli by ste mi to niekto vysvetliť?
Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

nikto nevie poradit prosim??
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

aký je prosím Vás minimálny a maximálny odvod na DDS za zamestnanca a zamestnávateľa?
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

poradí mi niekto? našla som len, že maximálna výška príspevku na DDS za zamestnávateľa je 6%, nič o min mzde som nenašla...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať