Zavrieť

Porady

chyba se vloudila

Ešte v mesiaci august, sme vystavili omylom pokladničný blok na sumu 65 000 ,- Sk. Ak dodatočne vystavím faktúru a pošlem ju odberateľovi, bude to OK, z hľadiska o DPH. Vďaka vopred!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    kalinka
    Ešte v mesiaci august, sme vystavili omylom pokladničný blok na sumu 65 000 ,- Sk. Ak dodatočne vystavím faktúru a pošlem ju odberateľovi, bude to OK, z hľadiska o DPH. Vďaka vopred!!!
    kalinka máš na mysli vystavenie dokladu z ERP: ZD + DPH ? Odberateľ (resp. kupujúci) teraz dodatočne žiada faktúru? Napíš viac.

    kalinka je offline (nepripojený) kalinka

    kalinka
    Áno jedná sa o doklad z ERP: ZD + DPH. Odberateľ nás vyslovene nežiada o vystavenie faktúry, len nás na to upozornil. Ale chcem to dať do poriadku.
    Naposledy upravil kalinka : 12.11.05 at 18:59

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ten doklad z ERP je v poriadku, nie je to zakázané. Len to nie je faktúra pre odberateľa. Teda nemôže si odpočítať DPH. Ak nie je platiteľom, tak mu to nemôže vadiť. Preto asi nenalieha.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Potom treba urychlene vystavit Fa k tomu blocku s datumom na blocku ak si dph uplatnil

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Daska
    Potom treba urychlene vystavit Fa k tomu blocku s datumom na blocku ak si dph uplatnil
    Dáška, duplicitne by figurovali: základ dane aj DPH - raz v tržbe a raz na fa. V prípade, že by bolo treba fa urobiť, vystornovala by som teraz aktuálne doklad z ERP (akože reklamácia), vrátila peniaze a až na základe vystavenej faktúry znova peniaze prijala - ale iným dokladom.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Paula
    Dáška, duplicitne by figurovali: základ dane aj DPH - raz v tržbe a raz na fa. V prípade, že by bolo treba fa urobiť, vystornovala by som teraz aktuálne doklad z ERP (akože reklamácia), vrátila peniaze a až na základe vystavenej faktúry znova peniaze prijala - ale iným dokladom.
    Neviem ako to robia, ale mne doniesli niekolko fa a na nich bol pricvaknuty blocek z pokladne ako dokla o uhrade.... tak neviem....

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    V niektorej téme poradcovia uviedli (nedarí sa mi to vyhľadať) , že majú možnosť voľby na ERP pri prijatí peňazí za fa - takú, ktorá nemapuje ZD a DPH, iba príjem.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Daska
    Neviem ako to robia, ale mne doniesli niekolko fa a na nich bol pricvaknuty blocek z pokladne ako dokla o uhrade.... tak neviem....
    S týmto som sa stretla aj ja a neviem to pochopiť. Ja keď vystavím faktúru, ihneď mi ju zapíše aj do knihy daňových dokladov a keď k tomu priložia ešte doklad z ERP, tak tam je tá DPH tiež. Ale najviac sa mi páči, keď za pekárenské výrobky, ktoré mi faktúrujú po dekádach, sa mi opakuje tento prípad: dátum dodania tovaru: 31. 10. 2005 a k tomu pripnutý doklad z ERP zo dňa 2. 11. 2005. Je to síce mimo tvojej otázky, ale tvoj problém by som asi riešila tak, že ....... vlastne neviem.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Niektoré skladové softvéry napojené na ERP umožňujú súčasne vystaviť riadnu faktúru s rozpisom ceny za tovar a DPH a súčasne pri zaplatení do ERP vytlačia "doklad o zaplatení faktúry", na ktorom je len odkaz na číslo fa, teda DPH tam už nie je uvedená. Teda DPH je len raz v evidencii. V niektorých softoch sa to dá aj dodatočne nastaviť, treba kontaktovať autora - odporúčam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.