Zavrieť

Porady

je doprava a clo za majetok cudzieho mojim danovym nakladom?

Dobry den,
prosim predstavte si situaciu ze k vam do firmy pride faktura za formu + k nej fa za dopravu tejto formy a tiez clo. Forma ale vasa nie je, bude sa dobropisovat. Ostatne naklady sa ale dobropisovat nebudu. Co s nimi? Su danove alebo nedanove? Ja tvrdim ze nedanove. Majitel tvrdi ze danove, lebo vraj hoci forma nasa nie je, realne na nej vyrabame pre zakaznika a teda je pouzita na nasu podnikatelsku cinnost. Aky nazor na to mate vy? velmi dakujem za kazdy nazor a radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ynna Pozri príspevok
    Dobry den,
    prosim predstavte si situaciu ze k vam do firmy pride faktura za formu + k nej fa za dopravu tejto formy a tiez clo. Forma ale vasa nie je, bude sa dobropisovat. Ostatne naklady sa ale dobropisovat nebudu. Co s nimi? Su danove alebo nedanove? Ja tvrdim ze nedanove. Majitel tvrdi ze danove, lebo vraj hoci forma nasa nie je, realne na nej vyrabame pre zakaznika a teda je pouzita na nasu podnikatelsku cinnost. Aky nazor na to mate vy? velmi dakujem za kazdy nazor a radu.
    Nedaňové, pretože to sú náklady spojené s kúpou formy, ktorá nie je vaša.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak si vieš obhájiť tie náklady ako daňové - sú zakalkulované do predajnej ceny výrobkov, tak sú daňové. treba pozrieť zmluvu s partnerom = podmienky spolupráce.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mne to celé pripadá, že formu firma dostala gratis od partnera. Faktúra sa vystavila len kvôli precleniu. A potom sa dobropisuje.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja som sa zasa stretla s tým, že formu platí partner, ktorému sa potom predávajú výrobky. Firma formu nemá v majetku, nevlastní ju ani neodpisuje. Eviduje na podsúvahových účtoćh.
    Výrobu formy reálne zaplatí odberateľ, resp. partnerská firma v zahraničí.

    je doprava a clo za majetok cudzieho mojim danovym nakladom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.