Zavrieť

Porady

poskytovanie stravy od zamestnavatela

muz od januara nedostava ani stravne listky ani inu moznost stravovat sa,teraz by chcel odist z firmy.je mozne dajako docielit nahradu za toto obdobie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    veronikasad Pozri príspevok
    Písomne nech upozorní zamestnávatela na porušovanie § 152 Zákonníka práce, s tým, že ak do stanoveného termínu nedostane chýbajúce stravné lístky, nahlási to na Inšpektorát práce (niekedy to zaberie).
    Moja posledná skúsenosť z IP je, že IP aj keď preukáže porušenie zákona zamestnávateľom, uloží pokutu (aj opakovane) a vám odporučí obrátiť sa na súd, nakoľko IP nemá právomoc donútiť zamestnávateľa aby vám to vyplatil.
    Tak potom pochopíte, že IP vám akosi nejako nepomohol (hlavná vec, že on získal peniaze na pokute a to, že vy z toho nič nemáte je mu ukradnuté!!!).

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    žzužzu Pozri príspevok
    muz od januara nedostava ani stravne listky ani inu moznost stravovat sa,teraz by chcel odist z firmy.je mozne dajako docielit nahradu za toto obdobie?
    Písomne nech upozorní zamestnávatela na porušovanie § 152 Zákonníka práce, s tým, že ak do stanoveného termínu nedostane chýbajúce stravné lístky, nahlási to na Inšpektorát práce (niekedy to zaberie).

    day je offline (nepripojený) day

    day
    Zuzu ked sa muz pytal na stravne, ved predsa od januara sa urcite na to pytal, co mu povedal zamestnavatel?

    žzužzu je offline (nepripojený) žzužzu

    žzužzu
    pytal,ale firma ma financne problemy,reagoval ze on vie a ked budu peniaze tak mu doplati.Ale ani vyplatu naposiela na cas alebo len na etapy.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    žzužzu Pozri príspevok
    pytal,ale firma ma financne problemy,reagoval ze on vie a ked budu peniaze tak mu doplati.Ale ani vyplatu naposiela na cas alebo len na etapy.

    Nuž, skúsiť oboje riešiť písomnou formou, s odvolávkou na §§-y a Veronikou spomínaným upozornením na IP.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ale nie je to pravidlo , tak prečo neskúsiť. Sú i takí zamestnávatelia, ktorí sa zľaknú...pretože im prebehne hlavou napr. i to, či nenabehne aj iná kontrola náhodou (moja skúsenosť) . A vedia, koľko čoho majú "za ušami".....neodrádzala by som hneď negatívnou skúsenosťou.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    doktor01 Pozri príspevok
    Moja posledná skúsenosť z IP je, že IP aj keď preukáže porušenie zákona zamestnávateľom, uloží pokutu (aj opakovane) a vám odporučí obrátiť sa na súd...
    ... no a po preukázaní porušenia zákona IP by už nemal byť problém vyhrať ten súd .

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ... no a po preukázaní porušenia zákona IP by už nemal byť problém vyhrať ten súd .
    Sud mozno vyhra, ale penazi sa dozit vobec nemusi. S vymahanim pohladavky cez sud mam uz 7 rocnu skusenost, stale odvolavanie sa, nove pojednavania, zrusene terminy a nakoniec verdikt, ze dlznik je insolventny a teda mu nie je co exekvovat.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ...je mozne dajako docielit nahradu za toto obdobie?
    ale v zadaní sa pýtajú, ako možno docieliť náhradu...

    poskytovanie stravy od zamestnavatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.