Zavrieť

Porady

dohoda o brig.práci študenta

Milá poraďáci, prosím poraďte mi, ako naložiť s touto situáciou.V s.r.o. máme uzatvorenú dohodu o brig.práci študenta,súčasťou ktorej by mal byť štatút študenta.Keď som si ho od tejto študentky pýtala, oznámila mi, že už skončila školu 31/8/05. To znamená, že už by s ňou mala mať firma dohodu o vykonaní práce. Ako to riešiť na soc.poisťovni?Bude pokuta?Odhlásiť ju čím skôr a nahlásiť dohodu o VP? Ďakujem za reakcie!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    badgers je offline (nepripojený) badgers

    badgers
    Spoločník HPP nechce kvôli odvodom. Mne vlastne ide o to, čo na to sociálna poisťovňa, keď sme nestihli lehotu na odhlásenie. Ona vlastne stále pre firmu pracuje, len mala byť s ňou uzatvorená DOVP od 1/9/05. Čo s tým? Jedná sa o víkendové sporadické výpomoce v bare. pre zamestnávateľa by HPP bol neefektívny. Ako sa na to díva SP? Má niekto skúsenosť? Ďakujem za radu!!

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    badgers
    Ako to riešiť na soc.poisťovni?Bude pokuta?Odhlásiť ju čím skôr a nahlásiť dohodu o VP? Ďakujem za reakcie!
    Alebo tak, alebo ako radí ajobs . Ohľadom pokuty neporadím, neviem.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    badgers
    Milá poraďáci, prosím poraďte mi, ako naložiť s touto situáciou.V s.r.o. máme uzatvorenú dohodu o brig.práci študenta,súčasťou ktorej by mal byť štatút študenta.Keď som si ho od tejto študentky pýtala, oznámila mi, že už skončila školu 31/8/05. To znamená, že už by s ňou mala mať firma dohodu o vykonaní práce. Ako to riešiť na soc.poisťovni?Bude pokuta?Odhlásiť ju čím skôr a nahlásiť dohodu o VP? Ďakujem za reakcie!
    Odporúčam dať si to do poriadku tak, že k 31. 8 odošleš reg. list s ukončením dohody o BPŠ a k 1.9. zašli reg. list so začiatkom DoVP.

    badgers je offline (nepripojený) badgers

    badgers
    čo sa týka odvodov, je to pri oboch formách len 0,8% ÚP do soc.poisťovne a daň 19%, takže neukrátili sme ani SP, ani DÚ, ide len o to, že mala byť vykonaná zmena formy z DoBPŠ na DoVP, no už asi len zavolať do SP?

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    abel
    Odporúčam dať si to do poriadku tak, že k 31. 8 odošleš reg. list s ukončením dohody o BPŠ a k 1.9. zašli reg. list so začiatkom DoVP.
    Podľa mňa je z hľadiska registrácie v SP jedno, o akú dohodu ide - či BPŠ alebo DOVP. Na registračnom liste SP sa forma dohody neuvádza, ani žiaden § Zákonníka práce, na základe ktorého poistný pomer nastal. Ja osobne by som na SP neoznamoval nič, len odhlášku, ak by sa práca na dohodu ukončila.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    [QUOTE=badgers]čo sa týka odvodov, je to pri oboch formách len 0,8% ÚP do soc.poisťovne a daň 19%, takže neukrátili sme ani SP, ani DÚ, ide len o to, že mala byť vykonaná zmena formy z DoBPŠ na DoVP, no už asi len zavolať do SP?[/QUOTE
    Zavolaním nič nevyriešiš, urob tak, ako ti radí abel

    badgers je offline (nepripojený) badgers

    badgers
    ja som to práve uviedla na registračnom liste, no čo už, nejde o život, len aby nebolo horšie..ďakujem za reakcie!!:p :p

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    andrej_rv
    Podľa mňa je z hľadiska registrácie v SP jedno, o akú dohodu ide - či BPŠ alebo DOVP. Na registračnom liste SP sa forma dohody neuvádza, ani žiaden § Zákonníka práce, na základe ktorého poistný pomer nastal. Ja osobne by som na SP neoznamoval nič, len odhlášku, ak by sa práca na dohodu ukončila.
    Prikláňam sa k tomuto riešeniu. SP skutočne nevie o akú dohodu ide - značíme to predsa len písmenom D. A finančne nikto nebol poškodený. Len "pro domo" si urobte poriadok v zmluvách.

    badgers je offline (nepripojený) badgers

    badgers
    ďakujem libe2 za reakciu, kde sa má vyplniť to D? medzi kolonku 1 - zákl.identifikácia a IČ som vyplnila, že sa jedná o DBPŠ, takže stačí tam označiť len písmeno D? ako dohoda? kde sa o tom píše? V zák.o soc.poistení? môžeš mi dať vedieť? Aby som vedela do budúcna.Ďakujem!:p

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    badgers
    ďakujem libe2 za reakciu, kde sa má vyplniť to D? medzi kolonku 1 - zákl.identifikácia a IČ som vyplnila, že sa jedná o DBPŠ, takže stačí tam označiť len písmeno D? ako dohoda? kde sa o tom píše? V zák.o soc.poistení? môžeš mi dať vedieť? Aby som vedela do budúcna.Ďakujem!:p
    To D sa píše len rukou na RLFO do Sociálnej poisťovne, zákon o tom nehovorí
    (aspoň myslím), je to iba interný pokyn SP na rozlišovanie PZ a DoVP.
    Pre informáciu, v niektorých SP tam chcú napísať DoVP, niekde Dohoda a niekde dokonca Dohoda o vykonaní práce.

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Čo sa týka pokút:
    Prevzala som v októbri jednu firmu, kde účtovníčka,
    ktorá im predtým robila mzdy, vôbec nerobila
    dohodárom RLFO. Urobila som ich spätne a pýtala
    som sa na SP /v Trnave/, s akými pokutami môže
    firma počítať. Povedali mi, že zatiaľ žiadne pokuty
    za oneskorenie nedávajú.
    Odporúčam však tiež si dať tieto záležitosti do
    poriadku, aj keď oneskorene.

    Tinau je offline (nepripojený) Tinau

    momentálne pracujem a zároveň študujem ...viac Tinau
    badgers
    Spoločník HPP nechce kvôli odvodom. Mne vlastne ide o to, čo na to sociálna poisťovňa, keď sme nestihli lehotu na odhlásenie. Ona vlastne stále pre firmu pracuje, len mala byť s ňou uzatvorená DOVP od 1/9/05. Čo s tým? Jedná sa o víkendové sporadické výpomoce v bare. pre zamestnávateľa by HPP bol neefektívny. Ako sa na to díva SP? Má niekto skúsenosť? Ďakujem za radu!!
    Sociálnej poisťovni je v zásade jedno o akú dohodu ide. Z oboch sa odvádza rovnakým spôsobom.

    Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

    Lubica3
    tiež potvrdím, že som bola dodatočne prihlasovať - registrovať učňov, za ktorých sme odvádzali len úrazové a ubezpečila ma vedúca odboru, že toto nepokutujú. Len netuším, čo spravia s tými výkazmi, kde mali rodné čísla ľudí, ktorí tam vtedy neboli prihlásení...? či sa im to aj spätne vypáruje?
    človiečik Vladimír Ozimý
    ahojte, no moj klient ma uzavretu DoBPŠ no a samozrejme aby to nemalo vplyv na jeho odvody tak sme k 1.9. dali dodatok a zmenili vysku odmeny na 3250 Sk no co sa tyka toho dodatku dufam ze to nemusi mat nejaku formu staci uviest zmenu vysky odmeny a podpisy doufam...dakujem

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    3250 je moc, treba 3249 aspoň v jednom mesiaci.
    Inak myslím, že stači, ako píšeš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.