Zavrieť

Porady

DAŇ z príjmu pri predaji nehuteľnosti

Prosím o radu. V máji 2004 sme dostali od detí darom pozemok na ktorom sú všetky IS. Keďže v tom čase sa neplatili poplatky z prevodu a ani z píjmu, nebol vyhotovený ani znalecký posudok na zistenie ceny pozemku. Teraz sme tesne pred jeho predajom. Ak som dobre informovaný tak tak výška dane je 19% z rozdielu medzi cenou za ktorú sa pozemok predáva a cenou pri jeho nadobudnuti. Ako sa zistí cena pozemku pri nadobudnutí ?. Ak by sa teraz vyhotovil znalecký posudok môže sa táto zistená suma odrátať z ceny predajnej a výsledná suma sa zdaní 19 percentami??? ĎAKUJEM za odpoveď (vladors@pobox.sk)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    vladors
    Prosím o radu. V máji 2004 sme dostali od detí darom pozemok na ktorom sú všetky IS. Keďže v tom čase sa neplatili poplatky z prevodu a ani z píjmu, nebol vyhotovený ani znalecký posudok na zistenie ceny pozemku. Teraz sme tesne pred jeho predajom. Ak som dobre informovaný tak tak výška dane je 19% z rozdielu medzi cenou za ktorú sa pozemok predáva a cenou pri jeho nadobudnuti. Ako sa zistí cena pozemku pri nadobudnutí ?. Ak by sa teraz vyhotovil znalecký posudok môže sa táto zistená suma odrátať z ceny predajnej a výsledná suma sa zdaní 19 percentami??? ĎAKUJEM za odpoveď (vladors@pobox.sk)
    Odporúčam pozrieť si zákon o dani z príjmu, § 8, ods. 1 b), 2, 4, 5 a 6. Z dikcie zákona je zrejmé, že príjem z predaja môžme znížiť IBA definovanými spôsobmi, predovšetkým o preukázateľne zaplatenú kúpnu cenu za nehnuteľnosť. Ak kúpna cena nebola zaplatená, potom nie je o čo znížiť príjem. Hodnotu vlastnej práce do toho nemôžme zahrnúť, napr. ak ste nehnuteľnosť zveľadili. Takže čiastkový základ dane bude pravdepodobne celá suma, ktorú inkasujete za predaj nehnuteľnosti.

    inča je offline (nepripojený) inča

    inča
    predaj nehnuteľnosti je vážna vec. Pred časom som predala nejaku pôdu. Mám vklad do katastra, ale neviem čo mám robiť ďalej. Prosím o radu, už mám malo času. vďaka

    DAŇ z príjmu pri predaji nehuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.