Zavrieť

Porady

deň vzniku daňovej povinnosti

Dobrý deň,
mám dilemu v stanovení dňa vzniku daňovej povinnosti... dňa 17.09.2010 sme prijali platbu - úhradu zálohovej faktúry a dňa 22.09.2010 sme tovar dodali odberateľovi, do faktúry som zadala dátum vzniku daňovej povinnosti 17.09.2010 - deň prijatia platby... ale nie som si týmto rozhodnutím úplne istá a keďže sa mi tieto prípady budú odteraz opakovať, chcela by som sa uistiť a poradiť so skúsenejšími... vopred ďakujem za každé Vaše stanovisko
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adka18 je offline (nepripojený) adka18

    neustále sa učím adka18
    kedze prijata platba a aj dodanie tovaru prebehlo v jednom mesiaci, vystavite jednu fakturu s datumom dodania 22.9.2010, v ktorej odpocitate zalohu.

    311/602,343
    324/311

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Postupuješ podľa rady v druhom príspevku (od adka18) , je to podľa tohto ustanovenia:

    § 71
    Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku
    (1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru. Platiteľ je povinný vyhotoviť faktúru aj v prípade, ak je platba prijatá pred dodaním tovaru a predtým, ako je poskytovanie služby skončené. Platiteľ vyhotoví faktúru najneskôr do 15 dní od vzniku daňovej povinnosti. Ak v kalendárnom mesiaci vznikne platiteľovi daňová povinnosť prijatím jednej alebo viacerých platieb a zároveň aj dodaním tovaru alebo dodaním služby, na ktoré prijal jednu alebo viac platieb, môže platiteľ vyhotoviť jednu faktúru, a to najneskôr do 15 dní od vzniku poslednej daňovej povinnosti vzťahujúcej sa na toto dodanie tovaru alebo dodanie služby v tomto kalendárnom mesiaci. Platiteľ nie je povinný na účely dane vyhotoviť faktúru, ak ide o tovar alebo službu, ktorá je dodaná s oslobodením od dane podľa § 28 až 42.


    ZuzanaPe je offline (nepripojený) ZuzanaPe

    matka dvoch detí, žena do pohody i nepohody ...viac ZuzanaPe
    Veľká vďaka za informácie.
    Prajem Vám krásny deň.

    deň vzniku daňovej povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.