Zavrieť

Porady

Samozdanenie_dodatocne danove priznanie

Dobry den,

v pripade,ze uctujeme samozdanenie u zahranicnej faktury, casto nam vyplyva povinnost podania dodatocnych danovych priznani, vzhladom k tomu,ze u tovaru vznika danova povinnost dnom vystavenia faktury a u sluzby dnom dodania sluzby. Doteraz sme vzdy pripravovali dodatocne danove priznania s nulovym vplyvom.

Podla informacii z DU VDS som sa dozvedela,ze dna 31.8. vyslo nariadenie pre kontrolorov, ze danove subjekty nemusia podat dodatocne danove priznanie, v pripade, ze ide o nulovy vplyv a mozu to dat do danoveho priznania v obdobi, kedy je o tom uctovane. Zial nie je to nikde vydane pisomne a bojim sa, ze ked to takto zacnem robit, ze mi to dodania.....minimalne vystup....

Nepoculi ste niekto o tejto informacii?

Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

    Lubo44
    Ja som o takom niečom nepočul, ale tiež sa nám stáva, že tovar dostaneme skôr a faktúra príde až po uzávierke DPH. Ja to riešim tak že to dám do DP v tom mesiaci kedy dostanem faktúru (ak už mám po uzávierke). Viem že to nie je úplne správne ale zatiaľ som s tým nemal problém.

    Mal som aj daňovú kontrolu a tá mi zistila niečo podobné. Mali sme zdaniť služby - školenie z USA, ale zároveň sme si uplatnili aj odpočet. To isté bolo aj s tovarom - nadobudli sme tovar od švajčiarskej firmy z nemeckým IČ DPH. Účtovníčka si to nevšimla a zaúčtovala ako dovoz. Kontrola to zdanila, ale zároveň uplatnila aj odpočet.

    Chcem tým povedať, že ak ti niečo dodania v rámci samozdanenia, musia ti zároveň uplatniť aj odpočet. Čiže nulový efekt. To mám priamo od kontrolóra z DÚ.

    Samozdanenie_dodatocne danove priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.