Zavrieť

Porady

Zabezpečenie dane za reklamu na internete

Zakladám túto tému, lebo niečo podobné som v poradách nenašla :
Som povinná zabezpečiť daň z úhrad za reklamu na internete, ktoré platíme zahraničnej firme do Írska, pričom materská firma dodávateľa je z USA? Ak áno, postupujem podľa Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s Írskom alebo Zmluvy...s USA? Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ide o Google, resp. Adwords? Ak áno, nie je podstatné či je mat. firma v USA, vy ste vo vzťahu s Írskom a teda EU legislativou. Ak ste jednotlivec podnikateľ, podľa mňa nič také v jednoduchom účtovníctve nemusíte robiť, príde mi nelogické platiť daň za služby (reklamu, poradenstvo, školenie), to by mali zaplatiť tí v Írsku, lebo to bude ich príjem. Ale možno sa mýlim. Radšej nech sa k tomu vyjadrí odborník.

    Iveeta je offline (nepripojený) Iveeta

    Iveeta
    sammydelukan Pozri príspevok
    Ide o Google, resp. Adwords? Ak áno, nie je podstatné či je mat. firma v USA, vy ste vo vzťahu s Írskom a teda EU legislativou. Ak ste jednotlivec podnikateľ, podľa mňa nič také v jednoduchom účtovníctve nemusíte robiť, príde mi nelogické platiť daň za služby (reklamu, poradenstvo, školenie), to by mali zaplatiť tí v Írsku, lebo to bude ich príjem. Ale možno sa mýlim. Radšej nech sa k tomu vyjadrí odborník.
    Ďakujem za reakciu. Áno, ide o Google - dosahuje príjmy na území SR za reklamu. Mne vychádza, že by sme túto zrážku dane z celkovej platenej sumy za túto reklamu mali vykonať podľa §44 Zákona o DP. Ale snáď sa mýlim. Niekto istejší a skúsenejší v tejto oblasti neporadí? Možno má sammydelukan pravdu...Prosím o ďalší názor.

    Zabezpečenie dane za reklamu na internete

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.