Zavrieť

Porady

faktúra z eu s dph

Ahojte, poraďte , ako mám postupovať ak klient obdržal faktúru z krajiny z EU, od plátcu dph . Je za reklamné služby , mala byť vystavená bez dph, klient na slovensku mal samozdaniť. Viem , má môžnosť žiadať si dph späť , ale suma je nevýznamná,žiadať ju teda nebude. Možem samozdaniť celú sumu na faktúre, aj so zahraničnou dph ?ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    macicka je offline (nepripojený) macicka

    macicka
    aj mne sa to už párkrát stalo, lebo klient bohužiaľ akosi zabudol uviesť, že je plátca DPH, i keď od 1.1.2010 by v rámci EÚ ani dodávateľ nemal vystaviť fa, pokiaľ sa odberateľ nepreukáže, že je plátca DPH, ale keď už sa to stane, tak ja to robím podľa mojej daňovej poradkyne nasledovne:
    cenu bez DPH samozdaním, DPH dám ako nedaňový náklad.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    macicka Pozri príspevok
    aj mne sa to už párkrát stalo, lebo klient bohužiaľ akosi zabudol uviesť, že je plátca DPH, i keď od 1.1.2010 by v rámci EÚ ani dodávateľ nemal vystaviť fa, pokiaľ sa odberateľ nepreukáže, že je plátca DPH, ale keď už sa to stane, tak ja to robím podľa mojej daňovej poradkyne nasledovne:
    cenu bez DPH samozdaním, DPH dám ako nedaňový náklad.
    Dávam do pozornosti usmernenie Ministerstva finančií SR k účtovaniu dane z pridanej hodnoty uverejnené vo FS 4/2006

    Daň z pridanej hodnoty z tovarov a služieb obstaraných v zahraničí je daňovým výdavkom v súlade s § 19 ods. 3 písm. k) bod 2 zákona o dani z príjmov v tých prípadoch, ak samotný tovar a služba, ku ktorým sa daň z pridanej hodnoty vzťahuje, je daňovým výdavkom. V prípade, ak pôjde o obstaranie takých predmetov a služieb, ktoré nie sú uznaným daňovým výdavkom (napríklad podľa § 21 ods. 1 písm. h) zákona o dani z príjmov), potom ani zaplatená DPH v zahraničí nie je uznaným daňovým výdavkom.

    maruš je offline (nepripojený) maruš

    maruš
    Dobrý deň,

    firma SR objednala tovar od firmy ČR obidvaja sú platcovia DPH, ale dodávateľ ČR vystavil faktúru s DPH a odmieta mi ju opraviť. Prosím porďte mi ako mám postupovať?

    maruš je offline (nepripojený) maruš

    maruš
    a dodávam, že na objednávke, ktorú sme posielali bolo uvedené naše IČ DPH, takže dodávateľ vedel, že sme platca DPH.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Dobrý deň, prosím,prosím...mám fatkúru z ČR, kde nám fakturujú
    DHIM
    spoluúčasť na veľtrhu v Brne
    prenájom vozidiel
    prenájom programu
    prenájom www. stránok
    administratívne služby.
    Celá je vystavená bez DPH. Účasť na veľtrhu v Brne by mala byť fakturovaná s DPH, a ostatné prenájmy a služby?
    Ďakujem.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Iwett Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím,prosím...mám fatkúru z ČR, kde nám fakturujú
    DHIM
    spoluúčasť na veľtrhu v Brne
    prenájom vozidiel
    prenájom programu
    prenájom www. stránok
    administratívne služby.
    Celá je vystavená bez DPH. Účasť na veľtrhu v Brne by mala byť fakturovaná s DPH, a ostatné prenájmy a služby?
    Ďakujem.
    Prosím, poradí mi niekto ohľadom vyššieuvedeného? Alebo nejaký odkaz na podobný prípad?
    Ďakujem

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Prosím, poradil by mi niekto? Má byť spoluúčasť na veľtrhu v Brne fakturovaná českou firmou s DPH? A ostatné prenájmy bez dph? Alebo je faktúra vystavená správne bez dph?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.