Zavrieť

Porady

Pokladňa - zlá denná uzávierka

Ahojte,
pri účtovaní pokladne som zistila, že čašníčka sa "kopla"...
Na dennej uzávierke je 5000eur...za 3 dni,podľa inventúry je tržba 700eur. Ako opraviť tento omyl,aby daňováci neprotestovali?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Podľa denného blokovania-stornovať čo pokazila čašníčka-storno bločky priložiť do pokladn.knihy a zdôvodni opravu-chybné nablokovanie a pod.

    eav77 je offline (nepripojený) eav77

    eav77
    to by bolo reálne,keby sa to objaví ten večer,prípadne na druhý. No toto je z polovice augusta. Nebude to vadiť?
    Čašníčka nič nepovedala a majiteľ neskontroloval PK...objavila som to až pri zaúčtovaní.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Aj ste prišli na položku , ktorá bola nesprávne nablokovaná v deň uzávierky ?

    eav77 je offline (nepripojený) eav77

    eav77
    na DP bola jediná položka:
    alkohol 10415x0,49=5103,35eur
    môžem to urobiť cez inventúru? doložiť k pokladničnej knihe a napísať protokol o chybnom nablokovaní s podpismi majiteľa aj čašníčky? alebo mám hľadať na kotúči pásky za celý deň.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    eav77 Pozri príspevok
    na DP bola jediná položka:
    alkohol 10415x0,49=5103,35eur
    môžem to urobiť cez inventúru? doložiť k pokladničnej knihe a napísať protokol o chybnom nablokovaní s podpismi majiteľa aj čašníčky? alebo mám hľadať na kotúči pásky za celý deň.
    Tu sa riešil rovnaký prípad
    http://www.porada.sk/844598-post6.html príspevok 6
    http://www.porada.sk/844608-post7.html príspevok 7
    http://www.porada.sk/844735-post8.html príspevok 8

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    RP nesmie mať mínusový stav - ak máte teraz v septembri vyššie tržby ako by malo byť storno - tak môžete vykonať, inak bude potrebné zajsť za servisným technikom, aby to uviedol do žiadaného tvaru

    eav77 je offline (nepripojený) eav77

    eav77
    Je to podobné,len sa to zistilo hneď. Nie je tam mesačný rozdiel.
    Tržby nie sú v takých výškach,aby sa mohlo urobiť storno (je to tržba skoro za mesiac).
    Môžem to teda urobiť cez tú inventúru? Bude to korektné?

    Pokladňa - zlá denná uzávierka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.