Zavrieť

Porady

predaj tovaru do zahraničia

Dobrý deň poprosila by som o radu ohľadne predaja tovaru do zahraničia . Moja firma - plátca DPH chce predať tovar do zahraničia konkrétne Poľsko súkromnej osobe teda neplátcovi DPH. Je správny postup len ten ked urobím fa. na jeho meno s tým že neodvediem DPH a neurobím ani súhrnný výkaz. Nie je potrebné to prehnať cez colnicu s odviesť clo ? Neviem si akosi s tým poradiť je mi to akosi čudné obísť zákon o DPH? Ďakujem veľmi srdečne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Schmidtova Pozri príspevok
    Dobrý deň poprosila by som o radu ohľadne predaja tovaru do zahraničia . Moja firma - plátca DPH chce predať tovar do zahraničia konkrétne Poľsko súkromnej osobe teda neplátcovi DPH. Je správny postup len ten ked urobím fa. na jeho meno s tým že neodvediem DPH a neurobím ani súhrnný výkaz. Nie je potrebné to prehnať cez colnicu s odviesť clo ? Neviem si akosi s tým poradiť je mi to akosi čudné obísť zákon o DPH? Ďakujem veľmi srdečne.
    Dodanie tovaru z tuzemska do iného členského štátu je oslobodené od dane v zmysle § 43 zákona o DPH v prípade, že tovar je odoslaný alebo prepravený z tuzemska do iného členského štátu predávajúcim alebo nadobúdateľom alebo na ich účet a nadobúdateľ je osobou identifikovanou pre daň v inom členskom štáte, a ak je zároveň preukázané splnenie podmienok osobodenia podľa §43 ods.5.

    Miesto dodania tovaru sa určuje podľa § 13. Keďže tovar dodávate súkromnej osobe, t.j. osobe neidentifikovanej pre daň v inom členskom štáte, nespĺňate podmienku oslobodenia od dane. Dodávku zaťažíte slovenskou DPH. V súhrnnom výkaze predmetnú dodávku neuvádzate.

    Pokiaľ je možné Vaše dodávky kvalifikovať ako zásielkový predaj musíte si sledovať obrat pre jednotlivé členské štáty pre prípad vzniku povinnosti registrácie pre daň v tom ktorom štáte. Limity pre jednotlivé krajiny nájdete na stránke drsrv sekcii daňové informácie - ostatné - DPH - limity pre zásielkový predaj.

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Lianka, Mária.K., Dana1, betka, Lubo44, grammatika, Monika Kováčová, fraska
    8

    predaj tovaru do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.