Zavrieť

Porady

Storno či dobropis k FA?

Vystavili sme fa na obec za zateplenie školy za mes.august. Stavba má byť finacovaná cez eurofondy a starosta obce mal uvedenú faktúru do 7 dní poslať na ministerstvo inak na to nedostane peniaze. On to ale neviem z akého dôvodu nestihol poslať a teraz od nás žiadajú opraviť fa na dátum vystavenia v októbri a zdaniteľné plnenie v septembri. Je možné urobiť storno fa alebo dobropis za september a znovu ju vystaviť v tom istom mesiaci? Aké máme možnosti aby sme im vyhoveli? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Boli služby poskytnuté? Ak neboli, mala sa urobiť zálohová FA, ktorú je možné strornovať.

    Stornovať sa nemôžu FA (ostré) v tom prípade, ak sa uskutočnilo dodanie tovarov a služieb.
    Ak došlo k zníženiu ceny dodaného tovaru, služby, vrátenie časti plnenia, je možné urobiť dobropis.

    Ostrú FA vyhotovujeme i v tiom prípade, ak mi boli pripísané PP na účet, ak som doslala v hotovosti zálohu. Čiže DP mi vzniká i prijatím platby, a to v tomto prípade sa nemuselo uskutočniť ešte žiadne dodanie tovaru, resp. služby

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Jednoznačne ste mali vystaviť zálohovú faktúru na zateplenie školy a následne po zrealizovaní stav.prác a následnej úhrade faktúry vystaviť normálnu(ostrú) faktúru.

    maja1 je offline (nepripojený) maja1

    maja1
    My sme fakturovali správne za práce ktoré boli uskutočnené za 8.mesiac, problém je len s tým dátumom že oni keďže ju nestihli podať na ministerstvo do 7 dní od obdržania fa tak od nás požadujú aby sme tú fakturáciu o mesiac posunuli. Ak by sa na uvedenej pôvodnej fa zmenila trebárs cena z 256 tis. na 250 tis. mohli by sme v 9.mes. vystaviť dobropis na celú čiastku 256 tis. a vystaviť novú fa na 250 tis.? Jedná sa len o ten dátum fakturácie aby bol posunutý o mesiac neskôr. Ozaj neviem ako to vyriešiť.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    maja1 Pozri príspevok
    My sme fakturovali správne za práce ktoré boli uskutočnené za 8.mesiac, problém je len s tým dátumom že oni keďže ju nestihli podať na ministerstvo do 7 dní od obdržania fa tak od nás požadujú aby sme tú fakturáciu o mesiac posunuli. Ak by sa na uvedenej pôvodnej fa zmenila trebárs cena z 256 tis. na 250 tis. mohli by sme v 9.mes. vystaviť dobropis na celú čiastku 256 tis. a vystaviť novú fa na 250 tis.? Jedná sa len o ten dátum fakturácie aby bol posunutý o mesiac neskôr. Ozaj neviem ako to vyriešiť.
    Tak na sumu 256.tis. vystav dobropis a vystav novú fa na 250tis.-dobropis v auguste a sept.-fa.

    maja1 je offline (nepripojený) maja1

    maja1
    To znamená že za august by som musela urobiť opravné daň.priznanie ?Nemôže to prebehnúť v septembri fa aj dobropis?

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    maja1 Pozri príspevok
    To znamená že za august by som musela urobiť opravné daň.priznanie ?Nemôže to prebehnúť v septembri fa aj dobropis?
    no odporúčam radšej urobiť opravné dan.priznanie za august.

    maja1 je offline (nepripojený) maja1

    maja1
    A nevzťahoval by sa na tento dobropis § 25 ods.3 kde sa uvádza zdaňovacie obdobie vtedy keď sa vyhotoví doklad o oprave základu dane? Chcela by som sa vyhnúť tomu opravnému daň.priznaniu. Ešte majte so mnou chviľku strpenia. Inak moc ďakujem za názory.

    Storno či dobropis k FA?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.