Zavrieť

Porady

vyššia materská

Dobrý deň,
máme 1 dieťa s ktorým je manželka doma, poberá teda rodičovský príspevok 256 EUR, manželka je v 8. týždni tehotenstva. Čo sa bude diať neskôr? Sa stopne rodičovský príspevok a bude znovu poberať materskú? Má teda zmysel teraz začať platiť DNP, aby mohla poberať vyššiu materskú?
Ďakujem
Karol
PS: Pred 1. dieťaťom manželka pracovala cca 4 roky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Karol29 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    máme 1 dieťa s ktorým je manželka doma, poberá teda rodičovský príspevok 256 EUR, manželka je v 8. týždni tehotenstva. Čo sa bude diať neskôr? Sa stopne rodičovský príspevok a bude znovu poberať materskú? Má teda zmysel teraz začať platiť DNP, aby mohla poberať vyššiu materskú?
    Ďakujem
    Karol
    PS: Pred 1. dieťaťom manželka pracovala cca 4 roky.
    pracovný pomer trvá ?

    Karol29 je offline (nepripojený) Karol29

    Karol29
    pracovnú zmluvu neukončila, takže v budúcnosti pôjde z materskej späť na to isté miesto, Karol

    katka_1 je offline (nepripojený) katka_1

    katka_1
    Dobry den, uz ste mi tu neraz pomohli, tak prosim aj teraz o radu. V roku 2009 som isla na MD, poberala som max. matersku, (urobila som to na zaklade vasich rad tak, ze som ukoncila PP a potom som sa zamestnala u toho isteho zamestnavatela s max. VZ) teraz som na RD. Teraz planujeme druhe babatko a chcem vediet ako mozem znova dostavat max. matersku. Bude sa mi pocitat z pravdepodobneho VZ zo zamestnania? Mala bude mat v marci 2012 tri roky.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Karol29 Pozri príspevok
    pracovnú zmluvu neukončila, takže v budúcnosti pôjde z materskej späť na to isté miesto, Karol
    Ak uz je tehotna a PP trva, tak nedokaze ovplyvnit dobrovolnym nemocenskym poistenim vysku materskej, nakolko nedokaze splnit podmienku poistenia aj v DNP aspon 270 dni z poslednych 2 rokov.

    Matersku jej vypocitaju iba zo zamestnania, z pravdepodobneho vymeriavacieho zakoadu. Nastupom na novu matersku sa vyplacanie rodicovskeho prispevku v tom meiasi ukonci (nastup na MD nahlasi na UPSVaR).

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    katka_1 Pozri príspevok
    Dobry den, uz ste mi tu neraz pomohli, tak prosim aj teraz o radu. V roku 2009 som isla na MD, poberala som max. matersku, (urobila som to na zaklade vasich rad tak, ze som ukoncila PP a potom som sa zamestnala u toho isteho zamestnavatela s max. VZ) teraz som na RD. Teraz planujeme druhe babatko a chcem vediet ako mozem znova dostavat max. matersku. Bude sa mi pocitat z pravdepodobneho VZ zo zamestnania? Mala bude mat v marci 2012 tri roky.
    PP stale trva? Ak ano, tak materska bude vypocitana tak ako prva z pravdepodobneho VZ.

    katka_1 je offline (nepripojený) katka_1

    katka_1
    ivka70 Pozri príspevok
    PP stale trva? Ak ano, tak materska bude vypocitana tak ako prva z pravdepodobneho VZ.
    Dakujem za odpoved Ivka. Stale mi trva PP. A ten pravd. VZ sa berie zo zmluvy - hruba mzda vsak? Len ked som doma na materskej a platy sa valorizuju tak moze zamestnavatel uviest aj vyssiu mzdu ako mam v PZ? a este sa chcem opytat keby som bola tehotna a dostanem vypoved, tak sa materska pocita tak ako moja prva materska?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    katka_1 Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved Ivka. Stale mi trva PP. A ten pravd. VZ sa berie zo zmluvy - hruba mzda vsak? Len ked som doma na materskej a platy sa valorizuju tak moze zamestnavatel uviest aj vyssiu mzdu ako mam v PZ? a este sa chcem opytat keby som bola tehotna a dostanem vypoved, tak sa materska pocita tak ako moja prva materska?
    Ochranná doba tehotných pracovníčiek je 8 mesiacov. Nárok na materskú ti vznikne len v prípade, ak v čase ukončenia prac. pomeru si už bola tehotná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.